Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fejlődik az újszülött...

Hogyan fejlődik az újszülött babátok? Játszotok vele? Tanítgattok neki valamit az első perctől? Mondtok mesét? Vagy egyelőre csak eszik, alszik, nézelődik, aztán lesz ami lesz? Mikortól "foglalkoztok vele"?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Az én kislányom 4,5 hetes. Az első két hétben a pelusozáskor már kicsit tornázgattunk. Egyébként tényleg evett, aludt. A harmadik héttől vannak éber percei, már azóta beszélgetünk vele. Bemutatjuk a nagy barátokat a falon. Pelusozáskor, este fürdés előtt torna van (kicsit hasfájós, és nehezen viseli a hascsikarásokat) Most már látszik rajta, hogy élvezi ha beszélünk, nagyon sokszor "válaszol", nagyokat kacag, és kiált :)

2010. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
11 hetes a lányunk, így már több foglalkozást igényel, mint régebben. Először hagytuk nézelődni, mivel úgysem látott sokmindent, így ha ébren volt, beszéltünk hozzá, és próbálgattuk, hogy a közeli tárgyakat követi-e a szemével. Később, azaz most már a játszószönyegen, pihenőszékben fekszik, vannak kedvenc tárgyai, de még mindig szeret egyedül csak úgy nézelődni, és már persze ha beszélünk, akkor jókat gagyarászik, mosolyog. Azért arra ügyelek, hogy egyedül is ellegyen, mert így tanul meg önállóan játszani, magyarán nem "tépem a szám" egész nap, de ha látom, hogy kifejezetten igényli, akkor odaülök mellé. Szoktam énekelni is, bár azt vettem észre, hogy akár egy receptet is elmondhatok neki, teljesen mindegy mit mondok, az a lényeg, hogy mesélős legyen. Ami még lényeg nálunk, hogy nem dajkáljuk, nagyon keveset van kézben...elég, ha a nagyik cipelgetik. Ezzel is azt próbálom elérni, hogy ne szoktassuk fel, később így jobban eljátszik majd egyedül, ha nekem lesz valami dolgom...vagy legalább is remélem.
2010. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 5 hónapos, nagyjából úgy mentek nálunk is a dolgok, mint a második hozzászólónál.

Annyit tennék hozzá, hogy én az elején túl sokat, túl hamar akartam mondókázni, szórakoztatni, játszani vele. Sokszor nagyon lefáradtam az igyekvésben. Rá kellett jönnöm, hogy egy ilyen pici baba nem igényel nagy attrakciókat. :)

Jó babázást!

2010. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
első,nem túlzol egy kicsit azzal a kacagással??? A babák kb. 4hónaposan kacagnak először, akkor is csak egyszer-kétszer, a kiáltozásról meg ne is beszéljünk, az sem 4 hetesen jön.
2010. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi az eddigieket :-)

A harmadiknak... én is nagyon igyekszem, de ki tudja, talán sosem tudjuk meg mennyire hasznos, ártani meg biztos nem ártunk ;-)

Az utolsóval vitatkoznék... hogy nem kiált??? Az én babám még három hetes nincs, de kiáltozik (persze még csak nagy á-kat!), meg sikítozik. Kacakni mondjuk nem kacag, de jó nagyokat szokott vigyorogni.


Várom nagyon a további válaszokat!

Ja, és milyen játékokat javasolnátok így elsőre? Játszószőnyegen gondolkoztam, de egyelőre csak csörgőnk van és az biztos unalmas lesz neki hamarosan.

2010. ápr. 8. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!