Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megdöbbenve hallottam, hogy a...

Megdöbbenve hallottam, hogy a Milumil 2-esben van cukor. Kell a babáknak a glükóz?

Figyelt kérdés
Utánanéztem, ebben tényleg nemcsak laktóz van (mint a többi tápszerben, például a BEBA-ban), hanem glükóz is. A glükóz az szőlőcukor, ugye? Az mennyire rossz egy kisbabának? Merjem adni ezt a tápszert, ha nem szeretnék felesleges cukrot adni neki?
2011. szept. 2. 01:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy már egész pici gyerekkoruktól kezdve az "egészséges" mesterséges édesítőszeres sz@rokat eszik az említett házaspár gyerekei. Ugyebár aszpartám és társai...
2011. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Én nem vagyok cukorellenes (ami a természetes cukrokat illeti), de ilyen pici korban azt gondolom, hogy csak ilyet kell, hogy kapjanak, mesterséges cukrokra, finomított cukrokra semmi szüksége a szervezetüknek. Attól féltem, hogy ebben van ilyen is. Így már teljesen rendben van. Édesítőszert én sem adnék kisgyerekeknek.
2011. szept. 2. 19:58
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

te jó ég!Az nem baj, ha a tápszerben van gyümölcscukor, de az igen, ha az ember más formában ad a gyerekének????


Bocsi kérdező, nem rád vonatkozik ez,amit írok, csak hihetetlen nekem, hogy ennyi válaszoló mind biztat, hogy ne aggódj, nincs baj a cukorral!

Na de 1 nap mennyit iszik a babád??Persze nem lesz baja, csak nekem furcsa, hogy majdhogynem megköveznek, ha leírom valahova, hogy már kapott cukros ételt a babám, de az nem baj, ha a tápszerben van....az úgy más, teljesen egészséges...

Bocsi kérdező, tényleg nem téged akarlak bántani, tényleg nem lesz baja a babádnak!!!

2011. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A tápszerben nem gyümölcscukor van, hanem szőlőcukor. És miért kell kiakadni? A cukor természetes, és szükséges, persze csak mértékkel. A szóban forgó tápszer tartalmaz cukrot, de biztos nem sokat, úgyhogy nem kell tőle félni akkor sem, ha sok tápszert fogyaszt a gyerkőc.

Amúgy meg lehet, hogy csak pont olyan anyukákkal futottál össze fórumon, akik "irtóznak" a cukortól. Vannak ilyenek, akik a fejükbe vették, hogy az mennyire roncsol és egészségtelen, és óvják tőle a gyereket. Pedig kis mértékben nem ártalmas, mi is úgy nőttünk fel, mégsincsenek elrohadva a fogaink meg hasonlók.

Egyik ismerősöm is büszkén újságolta, hogy mivel a kislánya nem iszik meg íztelen dolgokat, (csakúgy mint az én fiam), ő édesítőszert használ. Na ez kész. Képes inkább egy 1,5 éves kisgyereket mesterséges édesítővel tömni, mert a cukor roncsol...Persze, biztos sokkal jobb. Szóval vannak ilyenek, én túlzásnak tartom.

2011. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!