Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit lehet "rossz" anyának...

Kit lehet "rossz" anyának nevezni?

Figyelt kérdés
Minden lehetséges verzióra, ami eszetekbe jut, kiváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok. A kérdés célja, hogy megállapitsam én az vagyok-e?
2011. szept. 2. 16:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van utolsó:nem attól rossz anya valaki mert cigizik..hisz szerintem van olyan aki nem cigizik de mondjuk ne adj isten de veri a gyerekét!!Na de vannak itt olyan nagyokos anyukák hogy a fülem kettéáll tőlük!!!!:))Sokan annyira megjátszák itt az agyukat hogy mennyire türelmesek,milyen odaadóak,csak a gyerek és semmi más...na ugyan már hisz aki gyereket nevel tudja mit jelent idegesnek lenni,milyen türelmetlennek lenni...sokan csak azt írják ide amilyenek szeretnének lenni nem pedig azt amilyenek!!!Na de az ő lelkiismeretük...Szép napot:)
2011. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
bocsika addig már jött egy pár komment:szóval 16:41-nek szólt:))De látom már gyűlnek azok akik őszintén írnak a minden nap harcairól,hisz gyermeket nevelni nem hobbi hanem kötelesség,és ez egy nagyon de nagyon jó érzés:))de hisz tudjátok...érziktek!!!!:)))
2011. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

1. mert anyuka dohányzik, még nagyon jó anyuka lehet!

2. nem kell egész nap babusgatni, le kell tenni azt a gyereket egyedül játszani, hass önnálosódjon!

3. kérdező, ne legyen már egész nap a kezedben, mert tényleg kiborulsz, az meg a babának sem jó! most szoktasd rá, hogy nem ülbébi lesz. lehet, az elején sírni fog, de megtanulja, hogy egyedül is el lehet lenni. mikor baj van, úgyis ott vagy. Ha most állandóan az öledben va, akkor készülj rá, hogy 2-3 évesen is rád fog csimpaszkodni!

Nem attól jó anya valaki, mert felveszi minden szirszarra a gyerekét és dédelgeti.

Már leírtam itt, de akkor még egyszer:

9 hónapos ikrek anyukája vagyok és náluk nem tehetem meg, hogy babusgatva vannak és nincsenek is, és mégis kiegyensúlyozott, mosolygós baba mindkettő!

2011. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
16:54-es de nagyon egy cipőben járunk hisz 7.-én lesznek ikreink 9 hónaposak:)))
2011. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
80%
A rossz anya az,aki nem szereti a gyermeket!A jo anyak tudjak a kotelesseguket..Akkor is,ha epp el vannak faradva,idegesek,kimerultek...O"k akkor is szeretik a gyermekeiket!Feltetel nelkul!
2011. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Én itt mindig, csak azt olvasom, hogy 10 percre sem hagynák a pici gyereküket másra! hát, én megbizható személyre szivesen hagynám, akár több órára is, mert szükségem lenne az e fajta segitségre! de, se anyukámra és semmilyen közeli hozzátartózóval nem tudom ezt megtenni! látjátok, ez is egy olyan dolog, amit nem tartok helyesnek és emiatt bűnösnek érzem magam! én örömmel hagynám a gyerekemet pár órára mondjuk a férjemmel vagy a nagyijaival, de nem tudom sajnos megtenni. még igy is azt mondjátok, hogy túl leszek rajta és nem vagyok rossz anya? már nem biztos....
2011. szept. 2. 17:20
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez az!!!!Végre megtaláltam a klubomat!!! :D Én sem vagyok az a felkapkodós, minden szarért a gyerekemhez ugrós anyuka!!(mondjuk ezért a kedves "tökéletes" anyukák simán pontozgatnak lefelé)De ettől függetlenül imádom, szeretem, gondoskodom róla.Én próbálom az életre nevelni, ha lehet ezt mondani.Nincs kézben, szépen megtanult egyedül játszani is.Azért lennék rossz anya mert nem kapkodtam fel?Szerintem nem, mert pár nap hiszti után, el értük azt, hogy most már csak azért megy a sírás ha álmos, vagy ha éhes!!

Szerintem a rossz anyaság az elég tág fogalom.Nézzük csak a legrosszabbat, az olyanokat akik kukába dobják, vagy a kapu előtt hagyják a gyereküket.

De nevelés szempontjából, szerintem az a legrosszabb ha valaki elkényezteti a gyereket, és később mikor már felnőnie kéne, még akkor is egy kis elkényeztetett izé lesz, és nem tud mit kezdeni magával.Másrészről, ha valaki veri a gyerekét, vagy lelkileg terrorizálja az is elég undorító.

Az a lényeg, hogy a gyereket mi NEVELJÜK, és ez nagyon fontos.És a nevelés nem rózsaszín felhőt jelent amit a gyerek köré rakunk, és nem is ostorcsapkodást.Meg kell találni a közép utat, mert abból a gyerekből embert kell nevelni, aki megálljon a saját lábán.És ezt induripinduri korban is el kell kezdeni, mert ki hat a későbbiekben....

Amúgy én is dohányzom, de a gyerek mellett soha..

2011. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Nem értem kérdező, hogy miért érzed emiatt magad bűnösnek.Mindenkinek ki jár egy kis pihenés.Ez a babázás nem olyan, mint az Amerikai filmekben...Fárasztó, de nagyon.Ezt mindenki tudja, és igenis egy anyukának is ki jár egy kis pihenés!

Párodra nem tudod bízni néha pár órára amíg el mész?Én mindig azt csináltam, hogy amikor apa hazaért, én öltöztem azt mentem bevásárolni.Ennyi szabadság kellett.

2011. szept. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Jaj jut eszembe a viasat3-on megy egy reality show,valami Segítség szülő lettem a címe,biztos sokan látták már na ott van aztán kemény "kényeztetés" még sem ítéli el őket senki hisz a gyereknevelés mint már írtam nem hobbi!!!A gyereknevelés kemény feladat!!És nini eltűntek az okoskodó anyukák:)csak mi maradtunk őszinték!!!!jaaaaaaaaj de jó hogy bedobtad ezt a témát:))))
2011. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

16:54-es vagyok!

MI múlt héten múltunk 9 hónaposak:-)))

Milyen párosításod van? Nekem fiú-lány!

És azért részvétem:-)))))meg magamnak is:-)


17:25: végre valaki, aki nem fog lepontozni, mert nem babusgatom a babáimat állandóan! Ezért ma érdemes volt felkelnem:-)

2011. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!