Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit lehet "rossz" anyának...

Kit lehet "rossz" anyának nevezni?

Figyelt kérdés
Minden lehetséges verzióra, ami eszetekbe jut, kiváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok. A kérdés célja, hogy megállapitsam én az vagyok-e?
2011. szept. 2. 16:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Rossz anya vagyok,mert dohányzom,van h kiakadok,és bizza,van h a szobába hagyom őket játszani,sőt még a nagyikra is szoktam bízni őket,akár egy hétvégére is,sőt bölcsi leállás alatt 1 hetet is voltak tőlem távol.:o)))
2011. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Ikres anyuci!:nekem két fiú és nagyon úgy néz ki hogy egypetéjűek,mert már bevallom őszintén nem egyszer becsaptak akaratukon kívül is:)))Kívánok nektek és minden hozzászólónak ill. ŐSZINTE HOZZÁSZÓLÓNAK jó egészséget és sok-sok kitartást!!:))A kérdezőnek pedig csak annyit:most remélem rájöttél arra,hogy nincs okod aggódni,ezen mindenki keresztül megy ki így ki úgy vki bevallja vki tagadja!!!Nyugi és kész:JÓ ANYA VAGY mindaddig míg szereted és szereted és szereted a többi mellékes és lehet rajta korrigálni:))
2011. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Jó Anyának tartom magam, pedig soha nem tudtam azt megtenni, hogy kézben legyenek a gyerekeim, de ösztönösen tudtam, hogy ezzel nem is tennék jót nekik. (4.5 éves ikrek, 2.5 éves, 11 hós, 5. pocakban)Első pillanattól megtanultak önállóan foglalatoskodni, ha olyasvalamit csinálok segítenek, bekapcsolódnak, megbecsülik ha le tudunk ülni kreatívkodni, szófogadóak(szigorúság, következetesség) jókedvűek, kiegyensúlyozottak, megbeszélünk mindent. Egész nap egyedül vagyok velük késő estig, nem hagyom, hogy bárki azt gondolja rossza Anya lennék attól, hogy nem lógnak rajtam. Minden Anyának bíznia kell magában, hogy amit csinál, azt jól csinálja!
2011. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj! Még csak két hónapos....

Én is rossz anyának érzem magam.

-Önző vagyok néha.... ugyan játsszál már fiam, míg elmegyek sz@rni.

-Kiabálok vele... ne szórd azt a homokot vagy fejezd be a hisztit

- Büntetem: nem nézheted a mesét, mert eldobtad a cd-t, ülj a kanapéra és gondolkozz

stb stb stb


Nekem is szükségem van pihenő időre, ma elvitte a mamája és csak holnap hozza haza. Már most hiáynzik, de örülök, hogy átaludhatom az éjszakát.

Szeretgetem, babusgatom, nyúzom, de nem ugrok minden füttyszóra, hagyom magában is játszani. Mesét olvasok, mesét nézek, rajzolok,idióta fejeket vágok, mert megnevetteti. Ha kell bemegyek hozzá éjjel pocakot simogatni, míg be nem kakil és végre nem fáj a pocak.

Nem zavar, hogy reggel 6-kor a fejemen ugrál, hogy "anya felkeltem", nem zavar, hogy amikor egyedül eszik/iszik a fele mellé megy, de ha direkt kiköpi, azért még a seggére is verek.


Rossz anya? Aki nem nevel, nem szeret, nem foglalkozik vele, túl önző és a gyereket bántalmazza, árt neki.

2011. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Aki osztja az észt és meg van győződve róla, hogy ő jó anya.

Vagy aki elhanyagolja,6veri6kinozza gyrekét, de ez stzélsőséges eset.


Én nem tartom magam se jó, se rossz anyának, olyan vagyok, amilyen, nem tökéletes, mint ahogy más sem, csak van aki bevallja, van, aki nem

2011. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam teljesen végig a kommenteket.


Rossz anya, aki nem törődik a gyerekével, bántalmazza, nem szereti...

Cigizni én is szoktam de terhesség és szoptatás alatt soha, csak akkor ha a gyerekek alszanak. Ettől nem érzem magam rossz anyának.


Szüleink még hagytak sírni minket éjjel (én igaz felkelek) de ettől a legjobb szüleim vannak a világon.


Ne gondold, hogy nem vagy jó, mert jó anya vagy!!!, főleg ha már ezen is emészted magad! :)

2011. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Hidd el ez mindenki fejében megötlik. 3 gyerekem van,és bizony sokszor érzem hogy keveset foglalkozok velük, főleg ha látom hogy más többet, aztán ami miatt örökké utálni fogom magam hogy nem jött össze a szoptatás, tudom hogy nem tettem meg mindent, csak sajnos erre utólag jöttem rá,és most a bűntudat üldöz de meg is érdemlem. :(


Szülés után amúgy is érzékenyebb vagy, fáradt ezen mindenki átesik. Ha megnyugtat én is a minap majdnem egy órás orditás után már én is ráorditottam szegény 1 évesemre hogy mi bajod van már. Aztán persze meg nekem is bűntudatom volt mert nem tudtam mi a baja, talán fájt valamije én meg még rá is orditottam.

Van ez igy szerintem máshol is, nyugi, ettől még nem vagy rossz anya.

Aztán lehet elolvassa a soraimat a tökéletes anyuka és azt mondja, Úristen milyen anya ez.

2011. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Aztán lehet elolvassa a soraimat a tökéletes anyuka és azt mondja, Úristen milyen anya ez."


Tetszik ez a mondatod!! :) Egyébként szerintem nincs tökéletes anya, mert nem vagyunk egyformák, így a gyerekeink sem azok!Szerintem egy anya sosem tudja azt érezni, hogy tökéletes, mindig vannak, és kell lenni kételyeknek.De ettől lesz valaki jó anya, hogy megtapasztalja, hogy mi jó neki és a babának, úgy mellesleg az egész családnak! :) Ha valaki könyv szerint megy, és aszerint érzi magát tökéletesnek, mert abban mindent be tart, az elég szomorú.Teszem azt 100 oldal dönti el helyette, hogy a gyerekének mi a jó!!!Az ilyenben nincs határozottság, és a bizonytalansága még az anyai ösztönt is elnyomja, csak, hogy a mai világ elveinek megfeleljen.

Hát én nem felelek meg, nem érzem magam tökéletesnek, de hallgatok az ösztöneimre, és eddig még nem vertek át!! :)

2011. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Még hogy nincs tökéletes anyuka? Dehogynem! Én az én gyerekeimnek, te a tiédnek, ő az övének. Mindannyian azok vagyunk. Mindenki tökéletes a saját babája számára. :)


De komolyan, ezen a legtöbb kismama végigmegy.

Két gyerkőcöm van (talán 3. a pocakban), és én is átestem ezen. Pl. a második gyereknél a férjem hazajött munkából, mert annyira sírtam neki a telefonba.


Fel a fejjel! A babádnak te vagy a legszuperebb anyuci, még akkor is, ha ingerültebben rákiabálsz. :)

2011. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! ha olvasom a soraitokat és látom más anyukák is vannak hasonló helyzetben, mint én, akkor kicsit megnyugszom! köszönöm!
2011. szept. 4. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!