Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól teszem, hogy sírni hagyom?

Jól teszem, hogy sírni hagyom?

Figyelt kérdés

Lányom 11 hós. Soha nem hagytam sírni, mert úgy éreztem, hogy akkor sírt mikor valami baja van. Pl tudtam, hogy fáj a hasa, vagy a foga, vagy egyéb baja volt. Soha nem raktam le úgy aludni, hogy ne lett volna álmos, így könnyen elaludt, volt hogy kézben ringattam, volt hogy ott voltam mellette, de mindig elaludt könnyen gyorsan.


Most viszont 2 napja azt csinálja minden alvásnál. délutáninál és most az estinél is, hogy megkapta tejét minden rituálé mint szokott és egyszerüen mintha teljesen éber lenne. délután 1-3-ig aludt, szóval álmosnak kellene lennie. Tegnap próbálkoztam a szokásos módon, ott voltam, simogattam, ringattam, mindent, de nem tudott elaludni, aztán bele raktam a hordozóba és ott eldöcögtettem.

Viszont nem akarom a hordozóba ringatni, mivel semmi nem haszál egyszerüen hagyom sirni, ami nagyon nehéz, de nem tudok mit tenni. ha bent vagyok a szobába akkor csöndbe van, de tegnap másfél órát ültem ott és a végén csak a hordozóban aludt el. délután is kb így ment az altatás.


Mi lett a jó alvó gyerekkel? Hogy lehet hogy nem álmos? Ne tegyem le délután aludni? De csak 11 hós.


van valakinek bevált praktikája?


2011. szept. 2. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Változik a gyerek alvásigénye. Tedd le délben kicsivel korábban, este kicsit későbben, az ő igényeihez igazodj. Lassan egy éves lesz, kevesebb alvással is beéri.Nagyon sokat legyen kinn, hogy fáradjon el.
2011. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Két nap még nem a világ, lehet, hogy jön a foga, új mozgást tanul, valami változott a kis életében, vagy csak egyszerűn nyűgös! Szóval türelem, lehet, hogy holnap megint úgy fog aludni mint a bunda ( tapasztalat...)! Ha nem alszik délután, akkor még rosszabb lesz, próbáld megvárni, amíg jól elfárad, addig sokat játszatok, vidd ki a szabad levegőre, és várj!

Aztán az is lehet, hogy csak az erejét próbálgatja, de a sírni hagyás szerintem akkor sem jó megoldás, max. ne vedd ki a kiságyából, de maradj mellette, simogasd, nyugtasd meg! Türelem, remélem hamar megoldódik!!

2011. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Próbálkozik az alvással. Dörzsöli a szemét, és befordul a fal felé majd oda adja a cumit és fent is van. Ott vagyunk mellette, de igazából se kézbe vétel semmi nem használ. Azért sír már mert fáradt.


Sokat vagyunk kint, egész délutánokat, sokat mozog, ma játszótárs is volt itt.


Egyszerüen érezni rajta hogy álmos de nem akar aludni de még a kiságy közelébe sem akar menni. Apja ott van vele most is, de egyszerüen csak ordít.

2011. szept. 2. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Valami baja biztos van. Nem nő a foga? Én egy kicsit ringatnám a hordozóban, ha máshogy nem sikerül neki elaludni. Nem így fog felnőni :)
2011. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát foga még nincsen, de amikor fog fájása lehetett az másmilyen volt akkor élesen erösen sírt fel.

Most egyszerüen hiába álmos nem találja a helyét és nem tud bealudni. Ès ez mindegy melyik alvás.

Most bealudt. Próbálta az apja ringatni de ott mégjobban sírt aztán én vettem kézbe és úgy elaludt nagynehezen.


Mondhatnánk erre hogy MEGVAN ringatásom kellett neki. De ebben a masfél órában többször próbáltam kézbe venni és ha kb 2 percet ringattam egyböl leakart mászni, hiába próbáltam minden poziciót.


Megörülök, ha minden este ilyen lesz. Eddig 8 kor ment ágyba és nem akarom hogy késöbb menjen aludni, mert nekünk is kell idö mikor a párommal együtt lehetünk és igazából érzem hogy fáradt és álmos 8-kor is.

2011. szept. 2. 21:27
 6/9 Döne ***** válasza:
60%
Nem kell feltétlenül sírni hagyni, de a legrosszab amit teszel ha ringatod,és folyamatosan simogatod vagy szórakoztatod valami módon. Ezeket pillanatok alatt megszokaja és azután ezeket meg fogja követelni és csak hiszti lesz belőle, aminek nem szabad engedni. Ha napközben együtt vagytok nagyon fontos a vele való közös játék, figyelem, és ami nagyon lényeges a feltétlen szeretet, de ami nem elhanyagolható az a következetesség! Ha a hisztire megkapja amit akar, akkor vége mindennek, nem szabad,ha egyszer aztmondod, hogy ezt nem, vagy most alvás, akkor ha hisztizik akkor sem szabad neki engedni. Az a két nap nem jelent még semmi komoly gondot, lehet, hogy valami frontot érez, a kicsiket is megviseli az időjárás változás és az azzal járó tünetek. Ne aggódj, szeresd nagyon, de mindíg légy következetes vele és akkor minden jól fog alakulni. Sokszor nehéz kitartani amellett amit kimondunk, de hidd el megéri! Meglesz később a jutalma. Egyébként nagyon szeretek ilyen témákról beszélgetni, mint pl. gyereknevelés, és ha még adódna kérdésed akkor szívesen válaszolok.
2011. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

itt az ideje, hogy megtanítsd egyedül elaludni.

ne ülj mellette hanem feküdj le mellé, akár a földre, csukd be a szemed és ne nyisd ki :D így a legkönnyebb, látja mit kell tenni, és utánozni fog jó esetben pár nap múlva, és akkor rájön, hogy ennyi az egész :)

2011. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Döne ***** válasza:
Egyedül aludni? Hiszen még csak két napja áll fennt ez a probléma: Tényleg lehet, hogy frontot érez, vagy jön a foga bármi miatt lehet időnként, nyűgösebb, bár az kicsit érdekes, hogy eddig semmi probléma nem volt, és most ennyire sír mikor az alvásra kerül sor. De én mindenesetre nem javaslom azt hogy ottlegyél mellette, akár fekve, akár ülve, pláne a ringatás amit már írtam is. Le kell fektetni, persze előtte megsimogatni, puszi de aztán egyedül kell hagyni, ha nagyon sír akkor egyszer kétszer be lehet menni hozzá de nem kell beszélni neki, vagy szórakoztatni, csak esetleg megsímítani a fejecskéjét.Ha valamit elrontunk az elején vele kapcsolatban, akkor arról már nagyon nehéz leszoktatni, és ha folyamtosan ottvagy mellette mégha nem csinálsz is semmit azt is megszokja és ki fogja követelni. Mivel a gyerekek nőnek,és ez tény ugye, viszont egyre kevesebb lesz az alvásigénye és persze hosszabb ideig is tart majd mire elalszik, ezért ha rászoktatod arra, hogy addig míg elalszik ottlegyél, akkor a későbbiekben, egyre több időt kuksolhatsz majd mellette.
2011. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe, hogy nem érte esetleg valami rossz élmény a kiságyában pár napja? Nem ütötte be a fejét, vagy ilyesmi? Írtad, hogy ha közelítesz a kiságy felé, máris ellenáll, ezért gondoltam erre.
2011. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!