Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos babátoknál, ha...

6-7 hónapos babátoknál, ha kint van a foga, használtok fogkefét?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak 6 hónaposan bújt ki az első, 7 hónaposan a 2. foga. Védőnő, gyerekorvos még nem mondtak semmit, hogy kellene-e valamivel vagy valahogyan tisztítani, s én is elfelejtem mindig megkérdezni.

Mindenhol látom, hogy vannak 6 hónapos kortól fogkefék.

Azon anyukák válaszaid várom elsősorban, akiknek a babájuknak már van foga, s hogy ők 6-7 hónapos korban tisztították-e valahogyan, valamivel?


2011. szept. 2. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!

az én kisfiam 4,5 hónapos, 2 foga van, mi ujjra húzható fogkefét használunk, fogkrém nélkül.

2011. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt az ujjra húzható fogkefét hol lehet venni? S milyen árban van?

S hogyan használjátok? Be vizezitek vagy csak szárazon használjátok? S nem sérti fel az ínyét?

nektek védőnő vagy doki mondta vagy csak magatoktól vettétek meg?

2011. szept. 2. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Én vettem a dm-ben 3 darabos fogkefét, amiben kettő puha gumiból van, és azt rágcsálta naphosszat. Plusz reggel és este áttöröltem a fogait tiszta pelenkával.
2011. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó dolog ez az ujjra húzható fogkefe, de csak azon babáknál tudod rendesen használni, akik nem harapósok. :) Mi vettünk, és kaptunk is ilyet, de nem tudtam használni neki, mert ahogy ráhúztam az ujjamra, és bedugtam a szájába, olyanokat harapott az ujjamra, hogy csillagokat láttam.

Ezért én ujjra húzható, benedvesített fogtörlő textillel áttöröltem neki - érdekes, ennél nem érezte kényszeresen, hogy harapnia kell, bezzeg az a szilikon cucc... lehet, hogy a cumival hozta összefüggésbe, talán hasonló volt az anyaga.

Aztán mikor kinőtt még két foga, akkortól fogkefével, és Nenedent fluoridmentes fogkrémmel mostam neki (dm-ben lehet kapni, ezt nem baj, ha lenyeli, mert nem tudja kiköpni).

2011. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!