Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jönnek elő az allergia...

Mikor jönnek elő az allergia tünetei?

Figyelt kérdés

Ma elvittem délelőtt 13 hónapos kislányomat a mamájához (anyósomhoz), hogy vigyázzon rá pár órát. Már többször is megmondtam neki, hogy 2 dolgot nem ehet a lány: eper és mogyoró. Volt is pár alkalom, hogy vett neki gyerekeknek való gyümölcsös joghurtot és abból mindig mondtam, hogy az epreset nem adom oda neki. Azt mindig én eszem meg.

Erre ma arra érek oda, hogy lekváros palacsintát ad lányomnak. Kérdezem, milyen lekvár? Erre, hogy házi eper lekvár. Csak egy kicsit kapott szerencsére. 2 éves koráig nem akartam volna adni neki. Mikor jön elő allergiás tünet, ha előjön, és akkor mi a teendő?

Ha most allergiás lesz az eperre én nem tudom mit mondok anyósomnak. Mit tennél, ha anyósod hasonlót tenne és allergiás lenne a gyerek utána?


2011. szept. 3. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
ne parázzál már nem lesz semmi baja!!!!!!!!!!!
2011. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az már akkor kijött volna. Te pedig egy idióta vagy, bocs.
2011. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem ettől lesz allergiás ;)


enyém 1 évesen kóstolta az epret, kb. fél óra múlva tele lett pöttyökkel. 16 hónaposan ellopta unokatesótól az epres tálat és kb. 2 perc alatt befalta, mire odaértem már sehol nem volt az eper. akkor semmi baja nem lett tőle és azóta se :)

2011. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet azonnal,lehet 2nap múlva.egyébként megértelek,mert én is utálom,ha semmibe veszik azt,amit kérek.ha esetleg pöttyös lesz,akkor nem adsz neki egy ideig,nem lesz baja.mamának meg elmondod,hogy nem ehet epret,mert allergiás rá.ennyi.
2011. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg allergiás rá, vagy csak félsz tőle hogy az?

Mert ha csak félsz tőle, akkor kicsit túlparázol két kanál eperlekvárt.

2011. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is kiakadnék, ha nem azt teszik a nagyszülők, amit kérek. Igazad van. Később meg majd sokkal nagyobb dolgokat tesznek/nem tesznek.
2011. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:16


Hogy lehet így leidiótázni valakit??? Etetnék meg a te gyerekedet vmi nemkívánatos dologgal........

2011. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs gyerekem :)
2011. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Könnyen van, akinek nincs gyereke. Annyira nem paráztam, csak rosszul esik, hogy semmibe veszi a kérésemet. Egyébként tök mákom van, mert a mama nem jól tudta, málna lekvár volt, nem eper. A múltkor meg úgy adódott, hogy szintén elvittem a mamához, hogy vigyázzon rá, mert már 1 hete nem találkoztak. Ez alatt a hét alatt én elkezdtem bevezetni a tejet, de még nem mondtam a mamának, ő úgy tudta, hogy még nem vezettem be. Mert azt mondtam, hogy másfél éves kora előtt nem kezdek el neki tejet adni. Na valahogy csak meggondoltam magam, hogy lehessen neki rendes borsófőzeléket adni, meg tejbedarát meg ilyesmit. De ő még úgy tudta, hogy tejet még nem szabad. Mikor otthagytam el is felejtettem mondani, hogy már lehet neki tejes dolgokat adni. Mikor érte mentem, mondja, hogy tejbedarát csinált neki. Mikor kimondta, rögtön elsápadt, akkor döbbent rá, hogy tejet adott neki:D Megnyugtattam, hogy nincs baj, már eszünk tejet. Még jó, hogy bevezettem már, holott nem evidens, hogy egy 12,5 hónapos (akkor még annyi volt) már rendes tejet iszik. Egyébként a tápszer ugyanúgy megmaradt, azt issza reggel és este, csak így most már kaphat akár tejes cuccokat is.:D

Jó, hogy nem allergiás semmire se, képes lenne, és milliónyi kaja közül tuti az jutna először eszébe, hogy azt adjon neki, amire allergiás.:D

Köszönöm a megnyugtató válaszokat:D Azért az eperrel még várunk...már ha mama is így akarja. Ki lehet várni azt a két éves kort, annyi más gyümölcs van.

További szép napot!

2011. szept. 3. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!