Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szoptatás mellett tápszer...

Akik szoptatás mellett tápszert is használnak, azok válaszát várom? 7 hónapos kisfiú anyukája

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán használunk tápszert, 5,5 hónapos volt, mikor először kapott. Azon a dobozon még több adagolás is fel volt tüntetve.

A 6 hónapos kortól valón viszont csak 210 ml vízhez való mennyiség, ami a kisfiamnak sok, mivel szoptatás után kapja, s 80-100 ml, amit megeszik.


Ilyen esetben lehet az -es tápszernek való mennyiséget használni? Pl. ha 120 ml vízhez adom azt a mennyiséget, ami az előző doboz tápszeren, ami 0 hónapos kortól van, fel van tüntetve?


Ti szoktatok ilyet csinálni?

Vagy készítsem el a 210 ml vizhez való adagot, s a maradékot mindig öntsem ki?


Itt írta nekem valaki egy másik kérdésemnél, hozzátáplálással kapcsolatban, hogy ha rizst főzök, összeturmixolom, s amennyi vizet tettem bele, annyi kanál tápszert mérek ki. Kérdezte,, de még nem jött válasz, hogy ezt hogy értette. Esetleg ebben tudtok még segíteni nekem?


2011. szept. 4. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

jujj az nem azért van ráírva, hogy annyival tömd meg a babád még ha nem is éhes akkor is :D

30ml vízhez 1 adagoló kanál. tudsz csinálni 30, 60, 90, 120, 150, 180ml-t is!!!


adj neki annyit amennyit kér, ha cicizik előtte csinálj kevesebbet, a 210ml az az ajánlott, enyém 2 éves, most iszik meg 210ml-t :D


a rizsnél is ugyan ez, ha 90ml vizet teszel bele akkor 3 kanál tápi kell. mindig 30ml-enként 1 adagoló kanál

2011. szept. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oksa, köszönöm :)

Értem. Amúgy nem tömöm meg, annyit eszik belőle, amennyi jól esik neki, a többit ki szoktuk önteni, ami megmaradt :)

De ritkán kap szerencsére, mert sokszor járok úgy, hogy elég neki a tejem.


Rizsnél még egy kérdésem lenne:

Ha kimérek mondjuk 120 ml rizst, s 4 adagolókanál tápszer, azt hogy kell?

120 ml-ben megfőzöm rizst, s amikor langyosra hűlt, belemérek 4 adagoló kanál tápszert?

Vagy külön elkészítem a rizst, s a tápszert, majd összekeverem?

Mert gondolom, ha 120 ml vízben megfőzöm a rizst, amikor kész lett, kevesebb víz maradt.

Bocs, hogy ennyit kérdezek s biztos hülyeséget, de első baba, s nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz. Magunknak nincs gond, kifőzök, de babánál óvatosabb vagyok :)

2011. szept. 5. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van,az előző jól írta.Mi pont tegnap vettük meg az első 6 hósnak való tápszert,és ott is a standard oldat 90 ml-hez van írva.De ha lebontjuk arányaira,egyértelmű h 60 ml-hez 2 kanál,30-hoz 1.Tegnap én is dilemmába estem h ha 90 a standard,szét lehet e szedni,de szét.:)
2011. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

megfőzöd a rizst, leszűröd és felöntöd annyi kész tápival amennyit felvesz. szerintem így a legegyszerűbb. és akkor csak utána turmixolod ha darabosat eszik még.


tejbegrízt is csinálhatsz, azt ugyanígy, megfőzöd kevés vízzel, hogy jól összeálljon és ha kihűlt felöntöd tápszerrel, így nem kell méricskézni mennyi vizet öntesz alá, mennyit vett fel

2011. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pépeset eszik, de gondolom azt akartad írni.
2011. szept. 5. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
jajj igen, hogy ha nem eszik darabosat vagy még pépeset... :D bocsi :)
2011. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!