Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehet a baba szilárdab...

Mikortól ehet a baba szilárdabbat, darabosat? Ill mikortól kell pohárból, csőrösből itatni?

Figyelt kérdés
7 hósak vagyunk és a védőnőnk mondta h villávval tört ételeket adogassak már kislányunknak!Baj ha még nem szeretnék?
2009. ápr. 29. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már van foga,akkor el lehet kezdeni úgy,hogy a pépesbe raksz egy egy kis darab krumplit vagy répát,stb.Ne legyen túl nagy csak egész pici,de ne pépes.Majd egyre növeled a darabok számát.Ha öklendezik,akkor várj 1 hetet és próbáld újra,ha akkor is,akkor megint várj egy hetet és próba újra.De ha nem szeretnéd,akkor sincs semmi baj,hisz az üveges ételekben is csak 8 hónapos kortól van darabos.Viszont,ha elkezded fokozatosan csináld és bele fog jönni a bébi a darabos evésbe.(Lányom 10 hós,még nincs foga,de az ínyével jól rág)
2009. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

csőrösből választhatod az átmeneti tanulópoharat.Csőr alakú a szája,de puha,mint a cumi.Már kezdhetitek a próbálgatást.

2009. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is azt mondom, hogy próbálhatjátok. mi 7 hósak múltunk, már eszünk ebből-abból kicsit nagyobb darabkákat.

Amit kérdeztél: ha te még nem akarod, vagy nem érzed úgy, hogy szeretnéd ezt a lépést megtenni a babáddal, akkor ne tedd! neki csak akkor fog jól esni,és akkor fogja elfogadni, ha nem érzi rajtad a tanácstalanságot!!

Amúgy azt mondják, hogy fog sem kell hozzá, hogy néhány falat szilárdat egyen a baba. Pl kezdheted főtt krumpli darabkákkal. az annyira omlós, hogy szétmállik a szájában szinte. gyümölcsök esetében, próbáld meg, hogy almát megfőzöd egy kicsit és azt darabosan adod neki. szétomlik a szájában, de mégis tapasztalja a babád, hogy milyen az a szilárd étel! szép fokozatosan aztán jöhet majd a többi étel is!

2009. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!El szeretném kezdeni mindenképp!:)Szerintem ma megpróbáljuk:):)

Csőrös tanuló poharat meg akkor veszek,le vagyok mar:)adva

2009. ápr. 30. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!