Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanitsam meg 4hos...

Hogyan tanitsam meg 4hos kisfiamat egyedul elaludni?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon hasfajos volt igy kocsiban vagy kezben ringattuk.Ugy veszem eszre egyre nehezebben tudom altatni mar akarhogyan is es a 2eves kisfiammal igy extran keveset tudok foglalkozni!Annyira szeretnem ha letennem es aludna.2eves kisfiam a cicin aludt el mindig,a masodik kisfiu viszont tapszeres igy az nehezen jonne ossze.
2011. szept. 6. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Én kisláyom is tápszeres, 2 hós kora óta alussza végig az éjszakákat, lefekvés előtt mindig több tápszert kapott, mint napközben, jóllakott, elaludt. 2 éjszakát sírt, mikor rájött h nincs miért sírnia. Nem mondom h könnyű volt, de azóta Én is kipihentebb vagyok, tudok aludni 8-9 órákat, 9-kor leteszem, 8kor kel. :-)

Szoktatás kérdése az egész, legyen egy napirend, hogy tudja mikor mi történik.


Ha érdekel, a miénk így néz ki:


7-8h - evés


alvás


11-12h - evés


14-15h - evés


alvás


17-18h - evés


20-21h - evés


alvás reggelig

2011. szept. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én hidd el megjártam a hadak útját, de most 14 hós és már másfél hónapja csak leteszem az ágyba, megkapja az üvegét (tea v tápszer) énekelek neki 4 versszakot, megsimizem elbúcsúzok és kijövök és néha beszélget v. 5 percet, de nem sír és tudja aludni kell...

Egyedüli jó megoldás bőgés szívszakadás nélkül, bár időigényes (nekünk 4 nap volt még átállt) a Suttogós felvesz-letesz módszer...

Lényege: beteszed az ágyba, sír felveszed, megnyugi csak ölel, nem ringat mihelyst megnyugodott visszateszed

ha nem alszik el, addig csináld még az alvásideje tartana...

mikor megint felsír - ugyanez, ha csak feláll a kiságyban már akkor is felvesz és elfektet...

első alkalom 124x 11 kg-os gyerekkel, nem volt vicces!! aztán 79, utána 16, utána 11 után 4 vagy 5-6 alkalommal, most meg max 1x ha sokat evett ivott és tudom, hogy nem tud magától büfizni...

olvasd el a suttogó mindent megold-ot, nekem sokat segített pedig rengeteg más könyvet is olvastam...

2011. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az elso hozzaszolonak: szoval kisbabad felkelt enni,de nem adtal es v.aludt?gondolom sirt,mennyit sirt es hogy aludt olyankor el?koszi
2011. szept. 6. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ez nem a kérdésre lesz válasz..

Akár 2, akár 4 hónapos egy baba, éjjel, ha éhes meg kell etetni, nem sírni hagyni. Sőt sosem szabad sírni hagyni.

Nem azt mondom, hogy minden kis nyekkenésre azonnal ugrani kell, de sírni biztosan nem hagynám. Se nappal, se éjjel, főleg akkor nem , ha éhség miatt sír.

2 gyerkőc, 1 pocaklakó anyukája

2011. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!