Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg a 13...

Hogyan tanítsam meg a 13 hónapos kisfiamat egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
Eddig úgy aludt el, hogy az ágyon fekve szopott és mikor elaludt akkor tettem be a kiságyába, éjszakai szopinál ugyanígy. Kb. három hete próbáltam azt, hogy szopi után még ébren betettem a kiságyába, persze sírt, felvettem, megnyugtattam, amint letettem egyből sírt, meggyugtattam, ez így ment kb 1-1,5 órát mire elaludt. Negyedik este már kérte magát a kiságyba. Éjszaka egy-két alkalommal még szopi. Pár napot követően mintha előről kezdtük volna a szokatást ugyanúgy sírt, akkor már nem bírtam, úgyhogy kivettem az ágyba, ahol pillanatokon belül elaludt úgy tettem a kiságyába. Kb egy hete viszont amint a kiságyba rakom rögtön felébred és ordít. minden este megpróbálom 3-4 alkalommal betenni a kiságyba,de mindig felébred. Már arra is gondoltam, hogy az ágyon jobb neki, de egyedül nem merem hagyni, így vele alszok. Ez viszont áldatlan állapot. Egész nap együtt vagyunk, a déli alvás épp csak arra elég, hogy az ebéd után a konyhát összerakjam. Esti altatás után tudtam mosni, teregetni, vasalni, stb. A gyereket nincs kire hagyjam, hogy napközben ezeket meg tudjam csinálni. A párom munka után otthon dolgozik, úgyhogy rá sem számíthatok.
2010. máj. 27. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 14 hónapos a kislányom, és eddig úgy aludt el hogy belefektettem az ölembe, kapott és kis teát cumisüvegből, simogatta a kis arcát egy pelus csücskével és amikor elaludt kb 3 perc után betettem a kiságyba. Este a tápszer után ugyanígy. Aztán már hetek óta azt csinálta, hogy mikor itta este a tápszert a kezemben állandóan be akart menni a kiságyba. Én persze nem hagytam, de hülye voltam mert már akkor mutatta hogy ő alduni akar menni. Már 1 hete azt csinálom, hogy megissza a tejcit, beteszem az ágyába, égve hagyom neki a villanyt csak egy kicsit veszek le a fényerőből és kijövök a szobájából. Teljesen magától át tért arra hogy egyedül elalszik, holott ez előtte sosem volt mert rosszul szoktattam. És már hetek óta így akarta de én nem jöttem rá mit akar.

Szerintem ne hagyd hogy az ágyon aludjon, tényleg ott fogtok ragadni így. Egy párszor biztos végig kell csinálnod hogy kiveszed a kiságyból, megnyugtatod, de gondolj arra hogy pár nap és le fog szokni erről.

2010. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!