Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Hozzátáplálást...

S. O. S. Hozzátáplálást krumplival ma kezdtük el /tegnap volt 6 hós a pici/ és 1,5 db krumplit miután megfőztem, összeturmixoltam, megcsináltam a tápszert, majd együtt ismét összeturmixoltam. Azt mondták, hogy így kell, jól csináltam?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól csináltad. Bár az enyémek nem ették meg a krumplis tápszert.
2011. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kisnita ***** válasza:
igen, jól csináltad :) Ügyi vagy :)
2011. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. Meddig kell a tápszerrel összekeverve adni?
2011. márc. 24. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:

? Hogy csináltad pontosan?? A normál mennyiségű tápszerhez kevertél 1,5 szem főtt, turmixolt krumplit?

Hát, nem így csináljuk... Nem is értem, hogy ezt ki mondta neked?

Megpucolod a krumplit, kockákra vágod, flöntöd annyi vízzel, ami ellepi. Puhára főzöd, majd alaposan összetöröd (turmixolva nyúlós lesz!), kis főzővízzel vagy kevés tápszerrel (elkészített) hígítod. Ebből adasz a babának első nap 2-3 kanállal, majd fokozatosan emeled az adagot, a kicsi étvágya, hajlandóága szerint. Amikor már végeztetek a kanalazással, adsz neki a megszokott tápszerből annyit, amennyit elfogad.

2011. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egyből krumpli-répával kezdtem (húslevesből kiszedve).

A krumplit magában sosem adtam, de ha neked elfogadta, örülj neki! :)

Ahogy Te csináltad, nem volt nyúlós?

Vmelyik nap én is így akartam csinálni a krumplipürét, de a kukában landolt!

Ha nem a húslevesből szeded ki, akkor tedd oda főni vízben a krumplit és a répát, majd turmixold, (én botmixerrel szoktam) a főzővízzel pedig hígíthatod.

2011. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3. hozzászólóval.Én is úgy csináltam.

Bár,fiacskám nem ette meg,a 3. nap után is kiköpte így feladtam.De mikor répát tettem bele......nyelte mint kacsa a nokedlit:))) Nem minden gyerek fogadja el a "natúr" krumplit.

2011. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!