Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt sikerült...

Mennyi idő alatt sikerült kiváltanotok az első étkezést?

Figyelt kérdés
Honnan tudtátok, hogy elég az adag a babádnak egy étkezésre?
2011. szept. 8. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Két-három nap alatt. A babák csak addig esznek,amíg éhesek. Ha jóllaktak,akkor kiköpik az ételt.
2011. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egy hét, utána ment gyorsan a következő, én nem húztam hetekig, hónapokig.

Nekem is kiköpi, játszik az étellel és elfordítja a fejét. De időnként én is bizonytalan vagyok...

2011. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krisztivan ***** válasza:
Fiamnak 6 hósan kellett csak a kanál.Elöbb is próbáltam.Másnap már nem volt hajlandó a kanalazás után a tápszert elfogadni.Ugyhogy mi 1 hónap alatt kiváltottuk a tápszert.AZ anyatej maradt,csak kevés volt belőle.
2011. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tyűűűű.... Én több, mint 1 hónapja küzdök...

Ízlik neki, örül közben, majd türelmetlen lesz (gondolom, mert lasabb, mintha szopna). Kb. 10 falatka után kiköpi és sírdogál - na itt szoktam befejezni. Utána kb. annyit szopik, mintha nem is evett volna előtte.

Most 6 hónapos ("csak" anyatejes), de egyszerűen nem értem a jelzéseit. :( Tömni nem szeretném.

2011. szept. 8. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Elárulom neked hogy nekem se sikerült még étkezést kiváltani szopi helyett. De én nem izgatom magam, van bőven tejem. Délelőtt megkínálom gyümivel néha gabonapéppel keverve, délután pedig tejpép/rizspép. Addig etetem amíg élvezi, ha kiköpi, nyafog, becsukja a száját akkor megdícsérem, befejezzük és tejci. Hadd szokja hogy döntött székben van, asztalnál, kanalazunk, nem tejci hanem más... Ahogy ő igényli. Persze akarom hogy egyen és ne csak a tejci de tömni nem fogom.
2011. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez teljesen rajtatok áll, nincsenek szabályok.


én 5,5 hótól adtam neki gyümölcsöt, főzeléket. ő nagyon szeret enni, megevett 2 dl-t egyszerre, mégsem váltottam ki a szopit 8 hóig, mert nem akartam, hogy kevesebb tejem legyen. 8 hótól váltottunk ki 1 szopit, aztán sorban a többit 13 hós korára állt át teljesen ételre.

2011. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell elsietni :) Bízz a babád jelzéseiben! Ha elfordítja a fejét, kiköpi, akkor elég, jöhet a szopi. Az én lányom csak nagyon lassan jött bele a kanalazásba. 6 hónapos volt, mikor elkezdtem, 8 hónapos elmúlt, mikor az első étkezést sikerült kiváltani. Persze, akkor már több étkezéskor kapott szilárdat. 1 éves korig eleve hozzátáplálunk, a fő étel az anyatej marad, főleg, ha amúgy is elég. A 2. étkezést 10, a 3.-at pedig 1 éves korára váltottuk ki..
2011. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam most 8 hónapos. Pontosan féléves volt, amikor elkezdtem a kóstoltatást, két hét alatt váltotta ki az ebédet. A tízóraival folytattam, először 2-3 nap után már nem kért tápszert a gyümit követően, gondoltam, ezzel is megvagyunk, de nem! Jött a kánikula, és hirtelen újra csak tápszert akart tízóraira. Nem erőltettem a dolgot, így kb. két hét múlva próbálkoztam újra, amikor nem akarta délelőtt megenni a tápit, a kanalazást viszont díjazta.:) Most ott tartunk, hogy 2 étkezés szilárd a napi ötből, de egyelőre nem mentem tovább vele, mert uzsonnára nagyon szívesen issza a tápszerét.
2011. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!