Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit duci a 4,5 hónapos...

Kicsit duci a 4,5 hónapos lányom, most adjak neki kevesebbet enni?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos kora óta teljesen tápszeres lett sajnos, és azóta kap már mindent, amit ő kaphat (főzelékek, gyümölcspürék, gyümölcslé, rizspép). De 8200 gr. Kicsit duckó (de nagyon édes így is!) :)

Mit csináljak? Ne adjak neki rizspépet? Vagy főzeléket?


Eddig délelőtt kapott 100 ml almalét (frissen facsarva), dél körül fél üveg bébiétel-gyümölcs, este főzelék. Tápit keveset fogyaszt, kb. 500-600 ml-t egy nap.


2009. ápr. 21. 21:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha már ma nem tudnék válaszolni, akkor "kidőltem". :) Elnézést, de holnap visszanézek. Köszi előre is, ha valaki hozzászól a témához.
2009. ápr. 21. 21:58
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nehogy elkezd fogyiztatni a gyereket!! :)

Biztos nagyon édes kis hurkás. majd ledolgozza ha elkezd járni. ne aggódj!

Egyébként a fehérjétől híznak meg ennyire.

2009. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ugy imadom az ilyen husos piciket!!!!

Arra figyelj oda most is es majd kesobb is, hogy cukros dolgokat ne egyen! Pudingokat, gyumileveket, amik igazabol felesleges ennivalok, csak mert finomak ezert mindenki szereti oket. Nassolni valok ezek inkabb csak, ezeket ne add neki.

Vizre szoktasd ra, az fontos hogy azt szeresse!

Aztan egyen gyumit, fozit, es hat a szukseges tapszert.

Mast ne adjal neki, azt a rizspepet se szerintem.

2009. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A babák felváltva nőnek és híznak. Ne aggodj biztos megnyúlik majd,és az előttem szolonak is igaza van,annyit fog majd kuszni-mászni-járkálni,hogy bőven ledolgozza:-)
2009. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszi! :) Nem, éheztetni nem szeretném... :)) Csak picit kétségbeestem, nem akarom, hogy kövér baba legyen (jó, legyen hurkás, de ne az a túl kövér), és mikor félig ül, annyira "szétterül" a kis arca, olyan kis pofás... És hát ahhoz képest, hogy lány, sokallom a 8200 gr-ot 4,5 hónaposan. Ha fiú lenne, talán nem is agonizálnék itt.. :)
2009. ápr. 21. 22:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, vissza fog esni a súlynövekedése! Nálunk is így volt. hízott, mintha húzták volna a fiamat:-) Aztán egyik napról a másikra megállt. bár tulajdonképpen nagyjából nálunk összefüggött azzal, mikor megindult a harmadik foga. egy hétig nem volt hajlandó normálisan enni. néhány kanál ebből, néhány abból, néhány korty tápi és kész. azóta eszik szépen újra, de most már nem hízik tőle. nehéz persze összehasonlítani mert mi már 7 hósak múltunk. Nálunk már csak reggel van tápszer, este tejpép, napközben csak rendes kajákat eszik. Nálatok ezt még nem biztos, hogy jó bevezetni azért, kicsit kicsinek tűnik hozzá! Semmiképpen ne fogd vissza a kajáját, adj neki azt és annyit, amit kér. ebben a korban nem számít, ha duci, max annyiban, hogy esetleg nem annyira lesz mozgékony. ráértek később foglalkozni vele, hogy mennyire duci:-)
2009. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Neked is, hogy megosztottad velem a tapasztalatodat! Tök jó, hogy 7 hónaposan már mennyire máshogy étkezik a kisfiad, mint egy 4 hónapos "bébike" :).


Szerencsére már most is elég mozgékony, forog, pörög, állandóan állna és ülne, szóval nem az a fekvős baba :)

2009. ápr. 21. 22:10
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából talán az "zavar" a legjobban, ha találkozunk ismerősökkel, akkor mindenki megjegyzi, hogy "óóó de kis duci vagy", meg hogy "már megint hízott"... :(( Én nem tudom.. én biztos nem mondanék ilyet senki gyerekére, még ha Michlein baba lenne, akkor se..


Most aludni térek.. :) Köszönöm mindenkinek! JÓéjt.

2009. ápr. 21. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod az emberek imadjak a megjegyzeseket tenni mindig mindenkire, mindenhol...stb.

Ha vekony lenne, arra tennek a megjegyzeseiket, ha sapkaban van akkor azt mondjak miert nem veszed le rola, ha kek a babakocsitok miert nem zold, ha szandalt adsz ra, akkor miert nem magasszaru kiscipot...stb, es meg sorolhatnam reggelig.

A legjobb megoldas (vedekezes), amikor mosolyogsz, es azt mondod, hogy igen ducika mert hala a jo Istennek jo evo gyerek, sokan orulnenek ha enne a gyereke.

Mindig, mindent vissza kell utni szepen, finoman, de ugy hogy esetleg maskor ne is szoljanak be neked, mert tudjak, hogy hatastalan!:)))

2009. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tenyleg ne fogyokuraztasd, gondolom nem tomod, annyit eszik, amennyit igenyel, igy van ez jol. Majd noni fog hosszaban is, elkezd aktivabban mozogni es atalakul. Akkor azert leszel megremulve, hogy vajon miert sovanyabb a gyerek, mint volt, vajon nincs-e baja... :-)

Legalabbis nalam ez van.

Nekem fiam van, 4 es fel honapos o is, de nagyobb, mint a te lanyod. Ot hete voltunk utoljara meresen, akkor volt mar 8500 gramm. Most mar javaban kilenc felett van, ebben biztos vagyok, jovoheten megyunk ismet meresre. Hosszu baba is, ot hete volt 70 cm, azota mar kinott nehany rugit es le kellett engednem ket nadragnak is a szarat, szoval gondolom azota is nott. Most mar egyaltalan nem banom, hogy van rajta suly, ugyanis harom hete elkezdett forogni, egesz nap mozgasban van, raadasul ket hete elkapott egy hasmeneses virust, ami csak a mult het vegere mult el, es kozben hosszabban is nott.

Egy hete megdobbenve vettem eszre, hogy eltunt egy fodor a combjarol es a pocak is kisebb, a gyerek meg osszessegeben sokkal nyurgabbnak nez ki. Nah, akkor hirtelen amiatt kezdtem el aggodni, hogy ez normalis-e, biztosan visszaesett a sulya, stb, hivtam a gyerekdokit, de azt mondta, hogy normalis, ne aggodjak. Es azt is hozzatette, hogy oruljek, hogy ilyen eros es nagy, mert igy legalabb nem gyengiti le annyira a hasmenes, mintha nem lett volna rajta semmi sem pluszban.

Etkezesek teren tenyleg csak annyit tudok neked tanacsolni, hogy ne csokkentsd a gyerek igenyeinel jobban a bevitt mennyiseget, masban nem tudok hozzaszolni, mert en meg nem kezdtem el a hozzataplalast, megvarom az ot honapos kort, meg csak napi egyszer tejpepet eszik, egyebkent tejet.

2009. ápr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!