Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres vagy anyatejes...

Tápszeres vagy anyatejes babával könnyebb az élet?

Figyelt kérdés

Igaz az , hogy amennyivel jobb az anyatej a babának,annyival nehezebb is az élet?Gondolok itt arra , hogy nagyon ragaszkodik a baba,egyedül nem alszik el,csak cicin ,nehéz az elválasztás,éjszakai visszaaltatás is csak cicin.Gondolok itt arra,hogy a tápszeres baba jobban el van maga,nem ragaszkodik annyira az anyukájához és az altatás is könnyebb,míg a szoptatott babával küzdelem az elválasztás,mással nem alszik el,sokkal anyásabb.

Várom a tapasztalatokat és trükköket a napközbeni altatásra cici és babkocsi mentesenen.


2011. szept. 10. 09:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ja, szerintem egyátalán nem kell aggódnod. én lányom is 10 hósan még 3x szopizott+1x éjjel. aztán ahogy kezdtük elhagyni a szopikat nappal, és már csak éjjel+este volt, akkor ő hagyta el az éjjelit. ez 1 évesen volt, azóta nem ébred fel egyszer sem. aztán 13 hósan hagytuk el teljesen, egyátalán nem hiányolja, neki mindegy mi, csak kaja legyen :-)


esti altatásban azt érzem a legfonotsabbnak, hogy legyen egy fix rítus, amiben megszokja, hogy mi után mi következik, így a tevékenységek is segítenek az altatásban.

(nálunk 7 körül vacsi, utána fürdés, meseolvasás, altatódal. rendszerint ez alatt már ficánkol, hogy tegyük már le végre aludni. aztán alszik reggelig.)

2011. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kislányunk.

6 hónapig volt tejem, utána egy betegség miatt elapadt. Az első hónapban szoptattam, kényelmes volt. Bár macerás a csöpögő tej, a tejfolt a ruhán, a túl nagy mellek. De ez a legjobb táplálási mód.

Utána besárgult a baba és mérni kellett az anyatej mennyiségét, onnantól (orvosi javaslatra) fejtem a tejet, s üvegből kapta. Jobb volt annyiból hogy az apukája is meg tudta etetni, viszont maga a fejés, még éjjel is, egy rémálom. De csináltam, mert tudtam hogy a kislánynak az a legjobb.

6 hós kora óta ( mint írtam, a betegség miatt apadt el a tejem s nem én hagytam abba a fejést! ) tápszeres. Drágább a tápszer miatt, de kényelmes, bárhol meg tudja inni.

Én próbáltam mind a hármat, előnye-hátránya mindnek van. Szoptatás, fejés, tápszer. Ha teljesen őszinte akarok lenni, nekem a tápszer a legkényelmesebb. De ugye mindenki a gyermeke érdekét nézi, tehát amíg tud az ember, addig szoptasson, én azt mondom.

2011. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tápszerezés sokkal egyszerűbb,mint a szoptatás volt.Nem forralgatok,babavizet használok,be a mikróba 30mp-re,bele a tápzser,mix,és lehet enni.Mindig tudom mennyit evett,és mikor lesz éhes,nincs az,hogy vajon jól evett-nem evett jól???Hamarabb lehet hozzátáplálni is,akkor meg pláne könnyebb,akár 6-8 órás programokat,kirándulást is lehet szervezni
2011. szept. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek van előnye:

szoptatás -mindig kéznél van a kaja, nem kell állandóan mosogatni, fertőtleníteni,

tápszer: más is megetetheti a babát.


Szerintem a szoptatás könnyebb, mindkettőt "próbáltam", a szoptatás jobb volt összességében :)

Most este és reggel is várakoztatni kell a kicsimet, míg melegítem, elkészítem, blabla... szopinál pólót fel és kaja :)

2011. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk jobb az életünk mióta tápszeres...6 hónapig szopizott és kész agyrém volt az egész...:(((Én nagyon akartam(mert a mai világ ezt várja el,pedig maga a szoptatás nekem nem okozott különösebben nagy élményt),de beláttam,hogy ez így nem lesz jó.Ezért tudatosan leválasztottam és tápszert adtam neki,azóta mindketten kiegyensúlyozottabbak lettünk,és még az ekcémája is megszűnt!!!:)

Nekünk ez így tökéletes....

2011. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tápszeres,de sose etette más,az az én feladatom,és a kettőnk élménye.Nem azért tápis,hogy le tudjam passzolni (tudom nem írtad ezt,csak fontosnak tartottam megjegyezni,mert sokan keverik a szezont a fazonnal)
2011. szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Enyéim tápisak voltak, leszámitva hogy ki kellett kelni az ágyból éjjel, nem okozott problémát hogy tápit csináljak nekik. De a szoptatás ebből a szempontból biztosan kényelmesebb. Nekem elég katasztrófa volt a kezdet, nem is lett rendesen tejem, tehát jót sajnos nem tudok magam szempontjából mondani, csak azt hogy nagyon sajnáltam, hogy nem sikerült. Altatás minddel úgy ment hogy melléjük kellett feküdni. A ragaszkodás viszont nagyon erős volt, sőt, túlzottan is, úgy hogy a szoptatásnak ahhoz nincs köze hogy mennyire ragaszkodó, anyás, egy gyerek.

Nem ezeken a dolgokon múlik hogy melyik gyerekkel könnyebb.

2011. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a választ!Legfőképp a legutolsó kommentelőnek,mert erre lettem volna kíváncsi! :)
2011. szept. 11. 08:18
 19/19 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :-)
2011. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!