Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babámnak nagyon...

1 hetes babámnak nagyon váladékozik a szeme. Mit egyek vele?

Figyelt kérdés
Minden felkelésnél sárgás váladék van a szeme körül..már a kórházban is ilyen volt.Ott forralt vízzel kellett mosogatnom.Azóta sem javult.Kihívom majd a dokit de addig hétvégén mivel kezeljem?Mitől lehet ez?
2011. szept. 10. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok babának váladékozik, a gyerekorvos ír fel rá valamilyen kikevert szemcseppet és pár nap alatt elmúlik.
2011. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekünk is szemcseppet írtak fel,amitől rendbe is jött.de ettől függetlenül állandóan könnyezik és el kell vinnünk könnycsatorna átmosásra :-(
2011. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a forralt víz jó, esetleg próbálhatod a lehűtött kamillateát, nekünk ezt javasolták a kórházban azóta megtudtam hogy ez allergizálhat, de nálunk nem volt ilyen gond, szépen levitte a gyulladást. A doki valószínűleg tobrex-et ír majd fel rá amitől pár nap alatt elmúlik
2011. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok, a váladékozás a könnycsatorna elzáródásától lehet, ha nem nyílik meg magától akkor szemészeten átmossák neki, de ezzel azért érdemes várni pár hónapot
2011. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kamillát ne kenj a szemére, mert nagy az esélye, hogy allergizál!!!

Sima forralt, langyos vizes vattával törölgesd neki, és hétfőn doki. Valószínűleg át kell fújni a könnycsatornáját.

2011. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, mikor megszületett a Lányom! Ha szoptatsz, van tejed, akkor abból csöppents 1-1 cseppet a baba szemébe naponta akár 5-6* is! Tudom, hülyén hangzik, de tökéletesen beválik! Mi vettünk a patikában pici cseppentőt (kb. 30Ft), azzal felszívtuk a tejet és a Pici szemébe csöppentettük. Pár nap alatt gyönyörűen letisztult a szeme. Én nem akartam a babámat már az elején mindenféle gyógyszertári szemcseppel terhelni. Próbáljátok ki! Rosszat nem tudsz vele csinálni és legrosszabb esetben Nálatok nem válik be! Nekünk egyébként ezt is és a könnycsatorna tejes fültisztító pálcikával való masszírozását a doktornőnk és a védőnőnk javasolta!

A könnycsatornáit pedig egy tiszta, anyatejbe mártott fültisztító pálcikával masszíroztuk. Csak akkor lehet, ha nyugodt a baba! Fentről lefelé kell óvatosan masszírozni ott, ahol a szemüveg nyerge szokott lenni. Nekünk ez a módszer is nagyon bevált, nem kellett átfújni a könnycsatornát. Azt egyébként akkor szokták, ha még pár hónaposan sem nyílt meg. Huh, remélem érthető voltam.

2011. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan csepegtess neki anyatejet a szemébe!
2011. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Az anyatejes csepegtetést kipróbálom!
2011. szept. 10. 17:35
 9/12 anonim ***** válasza:
bocs,hogy kérdezek-minket fenyeget az átmosás,és érdekelne,hogy hány napi/heti maszírozás hozta helyre a szemét? szeretném megúszni a dolgot..
2011. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Tegnap 15:06-os vagyok. Kb. 1-1,5 hónapig masszíroztuk, de nem minden nap, csak amikor eszünkbe jutott. Olyankor viszont naponta többször is. Amíg a Pici lógott a cicin, addig Apa masszírozta neki néhány percig, amíg nem zavarta őt! Próbáljátok ki, hátha megússzátok az átfújást!
2011. szept. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!