Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes babamnak valadekozik...

Egy hetes babamnak valadekozik, csipasodik, a szeme. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
a jelek szerint kötöhártya gyulladás, az én babámnak is volt, kamilláztam de aztán mindig visszajött és a doki írt fel rá krémet és attól elmúlt.
2011. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a gyerekorvoshoz! Mi szemcseppet kaptunk, az egyik szemén elmúlt, a másikra kaptunk másikat, azt még a héten kell neki adno; ha nem hat, akkor be kell vinnem szemészetre, hogy átmossák a könnycsatornát.
2011. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legrosszab eshetőséget írták le neked előttem. Az én babámnak is csipásodott még bőven ennyi idősen a szeme. Kamilláztam neki napjában többször is. A bal szeme hamar rendbe jött, a jobb egy kicsit tovább tartott, de néhány hetes korára (max egy hónaposan) az is elmúlt. Nekem azt mondta a doki, hogy kamilla tea és ha az nem segít szemcsepp, de segített. Remélem Nektek is fog. És persze sok boldogságot a picihez.
2011. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz! Az én dokim azt mondta hogy nem szabad kamillázni mert elzárja a könnycsatornát!
2011. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha szűk a könnycsatorna segíthet, ha óvatosan masszírozod az orr-tövénél. Mi így úsztuk meg, hogy átmossák...
2011. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg csak kötőhártya-gyulladás, de az is lehet, hogy a könnycsatorna van elzáródva. Mindenképpen vidd el dokihoz, kap majd rá szemcseppet, attól elmúlik. Ha nem tér vissza, a kötőhártya volt a ludas, ha visszatér, akkor a könnycsatorna van elzáródva. Viszont hogy az rendbejöjjön, arra van három hónapotok, mert - legalábbis felénk - annál fiatalabb babának nem mossák át a könnycsatornáját. A szemzug masszírozása jó ötlet, de csak akkor, ha tudod, hogy hogyan kell csinálni. Ha nem tudod, akkor inkább ne csináld. Mi sajnos anno a szemcseppezés és a masszírozás ellenére sem úsztuk meg az átfecskendezést, de reméljük, hogy nálatok szó sincs könnycsatorna-elzáródásról.
2011. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2011. ápr. 11. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!