Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtérül az a sok törődés, és...

Alaszka kérdése:

Megtérül az a sok törődés, és rengeteg energia, amit a gyermekeinkért teszünk?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányul, hogy az e a jó, amit mostanában hallunk, hogy nem szabad sírni hagyni a babát, ha sírós, akkor mindig felvenni, igény szerint éjszakázva szoptatni, stb.
2011. szept. 10. 19:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki ezt a kérdést, mert 2. gyerekem van, az első mindjárt 4 éves, a kicsi 3 hónapos. Az elsőt hónapokig óránként kellett szoptatni, hasfájós volt, sokat volt kézben, ringatva altatni másfél éves koráig, mindent, de mindent megtettünk érte. 3 felnőtt volt rá, ő volt a középpont mindig. Most meg nehezen bírunk vele, nem fogad szót, szemtelen, csúnyán beszél, stb....Ismerek olyanokat, akik a "sírni hagyni" elvén voltak a babájukkal, és most azt látom a gyerek mint a kisangyal, szót fogad, szépen beszél. Ilyenkor elgondolkodok...Biztos jó e ez a mai módszer, megérte-e a sok energia. Azt olvasni, hogy a csecsemőt nem lehet elkényeztetni...akkor hol rontottam el? Mit csináljak másképp a kicsivel?
2011. szept. 10. 19:41
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindig azt olvasom, hogy a szeretettel, törődéssel nem lehet elrontani egy gyereket. Nem anyagiakban kényeztettük, mert úgy nem is tudnánk annyira, viszont lelkileg mindig az ő igényeit helyeztük előtérbe. Anyósom szerint, túl sokat fogom a kezembe a kicsit...most rontom el? Csak ha sír, és nyűgös akkor veszem fel, meg ha altatni kell, de én nem tudom sírni hagyni, pedig nagyon sírós, és sokszor már élő halottnak érzem magam.
2011. szept. 10. 19:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó. Legalábbis nekünk az. Három gyerekem van, a legidősebb 4,5 éves, a középső 3 éves a kicsi 20 hónapos.

Mindegyik gyerkőcöt hordoztam, soha nem hagytam/hagyom sírni őket, igény szerint szoptattam (ami azért nem azt jelentette nálunk, hogy minden nyekkenésre mellre tettem őket), sokat babusgattam/babusgatom őket (de nem aludtam velük).

Én azt gondolom, hogy a baba azért sír, mert valami baja van: fáj a hasa, jön a foga, beteg, éhes, megijedt valamitől vagy éppen csak a közelségre vágyik. Egyik baba sem sír csak úgy jókedvéből szerintem...

Sokan "beszóltak" - főleg az első gyerkőcnél -, hogy elkényeztetem, elkapatom és hasonlók. És biztos el lettek kapatva, mert fokozatosan "leszoktak" arról, hogy kézben legyenek, bárkivel elvannak, nyitottak, simán ott alszanak a nagymamánál stb. Úgyhogy nem lettek olyanok, akik "még 4 évesen is kézben akarnak lenni és nem hajlandóak senkivel ellenni".

De erről állandóan megy a vita, mindenki másképp csinálja...

2011. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, csak most látom, hogy írtál.

"...ő volt a középpont mindig". Ezzel rontottátok el. Nem a nem-sírni hagyás és hasonlók miatt ilyen, hanem, hogy mindig középpontban volt, most pedig jött a kistestvér, aki ezt felborította. Szóval én testvér-féltékenységre tippelnék. Próbáljatok most is sokat foglalkozni a naggyal, segítsen a kicsinél, és ha lehet, csináljatok olyat minden nap, amikor csak vele foglalkozol te vagy az apukája. Azért, hogy érezze, attól, hogy testvér van, ő nem lesz "másodrangú".

A csúnya beszédet meg valahol tanulta...

2011. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz gyerekek szülőjeként az tudom írni, hogy mint oly sokmindenben, ebben is meg kell találni az arany középutat. Igenis el lehet kényeztetni egy gyereket, és lehet oka a hisztinek, akaratosságnak, ami későbbiekben a tanulás és egyebek rovására is mehet... Az életre kell nevelni, az az édes pici baba lesz majd ovis, kisiskolás, ahol figyelni kell, viselkedni, hallgatni a tanító nénire, stb... Elfogadni, alkalmazkodni. Úgy élni, hogy nem ő a világ közepe...

Persze, szép dolgo az igény szerinti szoptatás, DE közben ne felejtsük el, hogy ez nem lesz mindig így. 2-3 évesen 3-féle ebédet teszünk elé, hagy válasszon? Az oviban nem így fog működni. Mindig válogathat, mit vesz fel, hova menjünk, ő a főnök? Nem szabad. Nem a gyerek a főnök. Alkalmazkodnunk kell hozzá, de neki is hozzánk!

És amit sajnos elfelejt sok anyuka: nem lesz mindig pici baba, kisgyerek. Lesz nagy gyerek, kamasz, fiatal felnőtt, felnőtt. És nekünk erre kell felkészíteni Őket.

Mint írtam, szerintem arany középutat kell keresni, nem katonás fegyelemben nevelni, de nem is hagyni elkanászodni. :)

2011. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsük el, hogy a csecsemő akkor is sír, ha unatkozik, ha társaságra vágyik, ha ölben lenni szeretne.
2011. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

19:49-es vagyok, részben egyetértek az utolsóval, mert igen, az arany-középutat kell választani.

De azért:

"Persze, szép dolgo az igény szerinti szoptatás, DE közben ne felejtsük el, hogy ez nem lesz mindig így. 2-3 évesen 3-féle ebédet teszünk elé, hagy válasszon?"

Nálunk az igény szerinti szoptatás az volt, hogy akkor ettek, mikor éhesek voltak. Tehát nem az, hogy nyekkentek egyet, és máris mellre tettem őket. Most pedig egy féle kaja van az asztalon, ha nem hajlandóak enni, akkor éhesek maradnak. Aztán 10 perc múlva jönnek, hogy hát ők mégis ennének abból, ami van... :D

"Azt ne felejtsük el, hogy a csecsemő akkor is sír, ha unatkozik, ha társaságra vágyik, ha ölben lenni szeretne."

Ezért sincs az, hogy rögtön felkaptam, hanem kicsit próbáltam szórakoztatni, és ha nem jött be, akkor vettem kézbe őket.

De amúgy egyet értek Veled.

2011. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

19:49 olyannyira nem neked vagy ellened írtam, hogy eddig nem is olvastalak :DDD Bocs, de siettem, csak a kiírt kérdésre válaszoltam, nem olvastam a hozzászólásokat.


Szerintem jól csinálod -arany középút :)


A kaját pedig félreértetted: nem következmény, csak felsorolás volt, itt olvasok sok ilyet...

2011. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Softness ***** válasza:
42%
szerintem a sirni hagyas elve annyiban jo,hogy a gyerek jobban megtanulja,hogy nem kap mindig figyelmet a szulotol, de bizonyos szempotbol meg seruleseket is okozhatunk a kis lelkenek ha nem kapja meg a kello figyelmet, nagyon nehez dolog, nekem 3 eves kislanyom van es en is kuzkodok,hogy hogyanis csinaljam, de az biztos ha a nagylanyod hisztis az azert van mert tobb figyelemre vagyik, DE hat nem egyszeru,szerintem meg az elejen kell megtalalni az aranykozeputat, egy gyereknek ket szuloje van, szerintem nem szabad eron felul babusgatni,csak amennyi erotok van hozza es igy talan kesobb is csak annyit fog igenyelni...
2011. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ajánlom figyelmedbe a Suttogó 2. című könyvet.


Egyébként nem az igény szerinti szopival kapatjuk el őket vagy azzal, hogy nem hagyjuk sírni, hanem ha akkor is felkapkodjuk, amikor egy puszi vagy simogatás elég lenne, és amikor -ahogy írod- ők lesznek a világ közepe. Merthogy a valódi életben már egy csapat tagjai, és ezt nehéz nekik megtanulni.

2011. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!