Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás elkezdésekor...

Hozzátáplálás elkezdésekor (egy étkezés kiváltásakor) honnan tudom, hogy mennyi bébiétel energia/tápérték bevitele egyezik meg adott mennyiségű tápszer tápértékével?

Figyelt kérdés

Pl ha a kislányom mondjuk 200ml tápszert eszik egy "étkezéssel", akkor ahoz hogy ezt egyenértékűen kiváltsam például bébiétellel,hogyan tudom mennyit kell neki adni?

Gondolom, ez függ attól hogy mit adok neki, stb...de azért körülbelül csak "be kell lőnöm a mennyiséget".

Azt gondoltam, hogy majd a lányom szól ha jól lakott és elég neki, de ebben nem vagyok már biztos mióta próbáltam, ugyanis szerintem mivel idegen ízeket és nem megszokott állagút eszik, hamarabb úgy dönt hogy elég, mint kellene...


2009. szept. 24. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyire tudományosan közelíteni a témához. Ha már jelzi, hogy nem kér többet, utána úgyis megkínálod tápszerrel, gondolom. Egy idő után már nem kér utána tápszert, ekkor van kiváltva egy étkezés. - nálunk legalábbis így volt, csak én szoptattam, de ebből a szempontból ez végül is mindegy.

Ha elkezdesz számolgatni, ugyanúgy feleslegesen frusztrálod magad, mint amikor az újszülöttet mérik étkezés előtt és után.

2009. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!Én úgy löttem be az értéket,hpgy nekem azt mondta a védönő,ha kb.egy háromnegyed üveg bébiételt megeszik,akkor válthatok ki egy étkezést.

Kiöntöttem egy adagot kistálba,amiböl etetem és már nagyjából tudom,mennyi az a mennyiség ami kell,amikor én fözöm neki.Bár amit én csinálok,az sürübb,mint a bolti,de ez bejött.Sose méricskéltem.

2009. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tény hogy ez a számolgatás őrjítő, de elsőgyermekes anyukaként nincsenek ötleteim vagy tapasztalataim.

Már most gazdagodtam ötletekkel!

Köszönöm nektek!

2009. szept. 24. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!