Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő azt mondja éjszaka...

A védőnő azt mondja éjszaka ne altassuk hason a babát. Pedig az enyém csak úgy tud mostanában aludni.7 hetes. Mikor aludhat éjszaka is hason?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan alhat úgy, az én 3 gyerekem is így alszik.
2009. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Az én fiam 11 hónapos és világ életében hason aludt ahogy én is. Erős, mozgékony baba. Amióta forog, felül ő választja ki éppen melyik oldalán, hason vagy háton kíván e aludni. Nyugodtan altasd hason, de se pelust, se párnát, se plüss figurát, se plédet ne tegyél közel az arcához nehogy gátolja őt valami a légzésben.
2009. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Az enyem kezdetektol fogva hason alszik. Regebben meg csak hason lehetett altatni a picit. Nehez kiigazodni. Elmeletileg a bolcsohalal gyakoribb hason altatasnal, viszont haton altatasnal meg a fulladasveszely nagyobb a bukasnal. Szerintem nyugodtan altasd hason, ha o ugy szereti, max. hasznalj legzesfigyelot, ha aggodalmaskodo tipus vagy.
2009. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
én mindig hason altattam őket. egyszer büfiztetés után letettem a hátára. még ki se értem, hallottam vmi fura hangot- visszanéztem. épp hányt és félrement neki. alig bírtam vele kiköhögtetni.
2009. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is mindíg csak hason aludt és nem történt semmi. Most 9 hónapos és ő a negyedik babánk. A többieket is hason altattam. Az én doktornénim azt mondta, hogy elavult látásmód már a csecsemő halálra hivatkozni e miatt, és a csípőjének meg ez az egészséges. Különben meg akkor hallgathattam volna egész éjjel a sírását az kinek lett volna jó? Ez az én tapasztalatom biztos lesz aki megcáfol de a te dolgod a döntés. Nyugodt éjszakákat akár hason akár oldalt:)
2009. ápr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én babám aki már 1 éves múlt, pár hetes korától hason aludt. Így volt jó neki.

Pedig csecsemő koromban kétszer is mentő vitt be a kórházba SIDS miatt. Szóval, örökölhető, de a babámnak mégsincs semi baja -hála az égnek.- Bár bevallom, hogy mai napig is megnézem alvás közben, hogy rendesen lélegzik-e.

De ha gondolod ruházzatok be egy légzésfigyelőre. Viszont ezzel kapcsolatban meg tudnod kell, ha a babád már mászik vagy feláll nem tudjátok használni az érzékeny érzékelők miatt...


Végszóként szerintem hallgas az anyai ösztöneidre.

2009. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A védőnők sokszor csak azt mondják amit a könyvből tanultak.Szerintem ők sem mindig úgy csinálják a saját gyerkőcükkel.Nyugodtan altasd hason, az én babám is úgy alszik születése óta.
2009. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valoszinű,hogy a csecsemőhalálra godolt a védőnő? Tényleg ugy altatod ahogy szeretnéd,és amit majd megszok.A szomszédunkal történt ez meg sajnos 3 hónaposan.Azota sem dolgozták föl,pedig 8 éve történt.Én egyik gyermekemet sem engedtem hason aludni.6 éves és egy 13 hónapos babika anyukája.
2009. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14:22-es.Olvastam a bukást és megjegyezném.Mid kettő bukos volt és ezért nem szabad hason altatni.Saját hányásában fulladhat meg.Oldalt kitámasztva,de ha nem marad meg velünk is ez történt a fejét oldalt kell szoktatni.Dokinő 9 naposan mondta mikor kijött az első vizitre.Hanyat fekvés oldalra nézőfej.
2009. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem pont hogy a védőnőm javasolta már születésétől fogva hogy altassam hason főképp ha hasfájós,de csak ha van légzésfigyelő.
2009. ápr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!