Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg kis korkülön...

Hogy oldjátok meg kis korkülönbséges gyerekeitek levegőztetését?

Figyelt kérdés
Január elejére vagyok kiírva,18 hónap lesz a gyerekeim között.Hogy vigyem levegőre a nagyot,amíg a kicsit nem vihetem majd ki?Apuka dolgozik napközben,ráadásul 3.emeleten lakunk lift,tároló nincs!!Hogy fogom ezt megoldani utána is?Két gyereket+babakocsit hogy viszem le minden nap?Ötletek?
2011. szept. 14. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Szerintem szerezz be egy hordozókendőt vagy mei-tai-t, ezeket már újszülött kortól is lehet használni.

Gondolom azért az első 1-2 hétben lesz segítséged, akkor megoldott a nagyobbik levegőztetése, utána meg a kicsit már lehet fokozatosan szoktatni a levegőhöz, még télen is (persze nem -10 fokban). A babát magadra kötöd, jót is fog aludni séta közben, a nagy meg ballag a saját lábán.

Nekem 2,5 év van a gyerekeim között, a kicsi 1 hónapos volt, amikor megvettem a mei-tai-t, mert babakocsival képtelen voltam úgy közlekedni, hogy közben a nagynak is fogjam a kezét, hogy ne rohangáljon, mint egy őrült. Így meg legalább van két szabad kezem :)

2011. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Miért ne vihetnéd le a picit? Kb. két hét után kint aludt a téli babám a teraszon órákig. +5 fokig nyugodtan lehet kint sokáig.

Az első két hétben meg az egyik felét a kórházban töltöd, a másodikon gondolom még Apuka otthon lesz.utána meg mehettek együtt csavarogni, csak szerezz be egy tuti vastag bundazsákot a picinek. megszoptatod, és hatalmasakat fog aludni a babakocsiban.

Az meg hogy hpgy viszed le?

Biztos van egy idős néni a házban, aki segít, ha nem boldogulsz, max. veszel neki néha egy kis kávét, vagy valami.

Ennél lazábbnak kell lennie egy két gyerekes anyukának!

2011. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Berakod ababkocsiba és kivoszed, nem kall magadon hordoznod.

A gyereknek nem lesz semmi baja a levegőtől

2011. szept. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha a nagy elsős lenne, akkor a suliba sem vinnéd el, mert van egy pici? hidd el, simán meg lehet oldani. Nekem öt gyerekem van, van iskolás, ovis, és 3 hós is. meg egy 2,5 éves is. A nagyoknak különóra, stb.

és képzeld, minden csak szervezés kérdése.

Örülnék, ha az lenne a legnagyobb gondom, hogy jutok le a harmadikról.

2011. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia,az enyémek közt 16 hónap van. És mi is lift és erkélynélküli emeletes házban lakunk...Volt nekik tesókocsijuk,és a biztonság kedvéért beszereztem egy 0 hónapos kortól használhato kengurut is.Nekünk legalább van lent tároló,de hogy te segitség nélkül hogy fogsz lejutni naponta 1x2x két gyerekkel,és egy babakocsival azt nem tudom...:-( Valakit jo lenne szervezni legalább a séták idejére segitségnek.Nekem is van,nem akartam egy ősz idegroncs lenni 3 év mulva...
2011. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Leviszed a babakocsit (kikötöd a léppcsőhöz, ha félsz, hogy ellopják), leviszed a picit és beleteszed a kocsiba (nem fog elszaladni onnan), utána leviszed a nagyot is. Nem kell messzire menni sétálni, 18 hónapos gyermek már simán tud sétálni akár 1 órát is. A közelben leültök, a pici szellőzik, te meg játszol a naggyal. 1-2 hetes kortól már el lehet kezdeni a levegőztetést, 2 hét alatt szerintem el is juttok az egyórás szabadbanlevésig. A babák nem olyan érzékenyek, mint ahogyan mi anyukák elképzeljük. Sőt, a kisebb általában hamarabb meg is edződik, mint a nagy.
2011. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

berakod a kicsit az ágyba, a nagyot bekötöd az etetőszékbe, lerongyolsz a kocsival, majd felkapod a picit, megfogod a nagy kezét és lesétáltok.

du. meg apa segítsen.

vagy esetleg ha a földszinten egy idős néni lakik megkérhetnéd, hogy tarthasd nála a kocsit.


meg fogod oldani, ne idegeskedj ezen :)

2011. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.!
2011. szept. 14. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!