Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhol azt olvasom, hogy...

Mindenhol azt olvasom, hogy "nyugodt, kiegyensúlyozott baba" meg hogy "10 hetes kora óta átalussza az éjszakát". Miért van az, hogy minden anyuka megszépíti ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

Azért van olyan itt, akinek sírós, nyugtalan, zaklatott babája van és küszködik? Vagy minden baba "gyönyörűen szopizik és hízik" ?

6 hónapos az enyém, de még mindig kínlódunk az evéssel, alvással, rengeteget sír, és esze ágában sincs végigaludni az éjszakát :)


2009. márc. 31. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém "nyugodt és kiegyensúlyozott", szépen is eszik, de 7 hónaposan még minden éjjel minimum 1-2 alkalommal felébred szopizni. Nappal több nekifutásra alszik 2 órát. Ne foglalkozz az ilyen írásokkal, nem mindenkinek van "tökéletes" babája! Pedig nálunk már ő a 4. baba és még mindig nem megy minden simán.:))
2009. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
én már 5 hónapja olvasom ezeket az oldalakat, szerintem pont nics itt szépítve! Sok gond van a babucikkal és itt jó tanácsokat osztogatunk vigasztaljuk egymást folyamatosan.Tapasztalatokat cserélünk!
2009. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 6 hetesek vagyunk és nálunk sem minden tökéletes!Az én kislányom eleve nem szopik pedig az elején mit szenvedtünk vele!Az evés elég változatos, mert van, hogy rendesen eszik de vannak olyan pár napos időszakok amikor alig tudom beletukmálni a kaja felét.Mondjuk, kiegyensúlyozott, mosolygós és éjszaka már alszunk de napközben a kiságyban nem szeret lenni, ált. sír ha leteszem.Szóval, szerintem mindenkinek megvan a maga dolga, hogy mi megy jobban vagy kevésbé.Tökéletes úgysincs és ne hagyd, hogy ezt elhitessék veled!Nyugodj meg előbb-utóbb összecsiszolódtok és kialakul a napirend!Türelem és sok szeretet!Jó babázást!

2009. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyugodt és kiegyensúlyozott a babám. DE! Rossz evő és éjjel is felkel még 3-4x. Most 7 és fél hós. Szerencsére nem sírós. Még éjjel sem sír csak nyög kettőt, jelzi, hogy fent van. Rengeteget mosolyog és kacarászunk egész nap.

Most akkor az én babám milyen?

2009. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 és fél hós a kisfiam, és minden illik rá, amit leírtál, azzal a kis különbséggel, hogy 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, és az evéssel sincs gondunk. ÉS EZ ÍGY IGAZ, NEM SZÉPÍTEM MEG A DOLGOT!
2009. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! a 6 hónapos fiam állandóan ölben lenne, sokat sír, mert kínlódik a foga miatt. a hozzátáplálással nem haladunk, mert nem tudom a hasa fáj, vagy a foga miatt sír... éjjel eszik többször rendesen, nappal viszont küzdelem minden korty...

de imádom és minden mosolya ajándék.

2009. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szerintem mióta megszületett azóta ordít. :)) 11 hónapos lesz. Egy hónaposan leszokott a szopiról, kénytelen voltam fejni neki, hízni mindig csak a minimumot hízta meg, kb egy hónap volt hogy átaludta az éjszakákat, az összes többin min egyszer kel, napközben nagy nehézségek árán lehet csak alvásra bírni, ma pl nem vacsorázott, tegnap nem ebédelt. Szóval az enyém sem egyszerű nyugi. Lesz talán jobb, csak győzzük kivárni, nameg kitalálni, hogy épp mi a problémája a babuciknak.
2009. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

21.28asnak: nem is erre a fórumra gondoltam, hanem máshol olvasom ezeket a dolgokat, babaújságokban, meg ilyesmi. :)

Köszi mindenkinek a választ

Csak én úgy tapasztalom, hogy a kisbabás anyukák nem mernek panaszkodni, hanem általában fenntartják az "eufórikus boldogság" látszatát :)

2009. márc. 31. 21:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kevés gyerek alussza át az éjszakát ilyen picin. Én sem hittem hogy létezikilyen egészen addig amíg a sajátom nem tett így 6 hetesen.. 6 hónapos koráig egy szusszanás nem sok de annyit sem hallatott éjjel (10-reggel 8-ig)

Aztán 6 hó után el kezdett jönnia foga és minden éjjel 3-6-ig hajnalban üvöltött!! Iszonyatos volt, felváltva cipeltük, nyugtatgattuk a párommal mindhiába. Ez így ment 1 hónapig. Most 9 hós és 1 szer hajnalban felkelt pár korty vízért és már alszik is vissza. A gyerekek ahoyg fejlődnek úgy változik a napi progijuk , szokásaik, így az éjszakai alvásuk is. Periódusonként változik ezért én már nem ijedek meg ha jön egy rosszabb mert tudom h majd kinövi. Majd jön más ami furi lesz.

Páromnak ez a 7. gyermeke -az utolsó a közös - és Ő tudna erről mesélni. Ezen a téren a tapasztaalat sokaat jelent és Ő tartotta bennem is a lelket hogy higgyem el rendeződni fog.

A hízással kapcsolatban meg annyit hogy gyönyörűen hízott 5 hóig aztán hetente alig 5-7 dkg-t!

7 hósan megindult és most megint lelassult nert egész nap csak mászik...

Biztos hogy sokan kiszínezik a dolgokat, nem kell velük foglalkozni. Magatokkal törődj és senkihez nem kell hasonlítgatni a gyerekünket!

2009. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Annó mindkét babámat volt,hogy egy éjjel akár 10-szer kellett szoptatnom!A nagyobb most 3 és fél éves,mára már elmondhatom,hogy végig alussza az éjszakát!A kicsi még elég sokszor felébred,teát kér!És szinte alig alszik napközben!De nekem így kerek a Világ!Úgyis átalusszuk a fél életünket...A kislányunk 19 hós de olyan vékonyka!Kizárólag vacsorázni hajlandó normálisan!Egész nap elvan egy kis kiflivel,de egészséges,értelmes!Jobb mintha nagy puffatag,örökké alvó baba lenne!Írhatnék még...
2009. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!