Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos babával elmennétek...

5,5 hónapos babával elmennétek a Nagypapája temetésére?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz apósom temetése és én úgy terveztem, hogy mi is ott leszünk a lányommal (hordozókendőben). Anyósom erre teljesen kiakadt, hogy mit képzelek, egy gyereknek nincs helye temetésen. Nektek mi erről a véleményetek?

(Másra bízni nem tudom.)


2011. szept. 15. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

igen, én elvinném

ez egy régi babona, hogy gyerek ne menjen temetésre, alaptalan, még Ranschburg is azt mondja, hogy el kell vinni és az ő szintjén elmagyarázni, hogy mi történt

persze, ez nagyobb gyerekekre vonatkozik, 5,5 hónaposnak is mondhatod, de nem fog belőle sokat érteni még, csak a hangulatot

2011. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem való neki, vagyis gyereknek nem való a temetés azt szokták mondani, de ő még annyira pici, hogy negatív hatással nem nagyon lenne rá, viszont te meg eltudsz menni. Ha tényleg nem tudod vagy nem akarod másra hagyni akkor vidd el nyugodtan, anyósnak azt kéne mérlegelni, hogy azt zokon venné e ha nem mennél el a temetésre, márpedig te szeretnél ott lenni, de gyerekkel csak így lehet megoldani.
2011. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem vinném el.
2011. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én semmi képen nem vinném.Igaza van anyósodnak egy ilyen csöppségnek még semmi keresnivalója egy temetésen!Most gondold el hogy elkezd sírni, mert bekakil vagy éhes vagy bármi baja van.Mit csinálsz vele?Szerintem ne vidd.Majd otthon gondolsz a szerettedre aki meghalt.Ő is megértené hidd el!Párod egyébként mit szól?Az enyém tuti kiakadna az ötletemen!
2011. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném!

Még ha nagyobb lenne sem vinném. Én nem vagyok híve,hogy igenis minél hamarabb tudja meg,hogy mi a halál. Mindennek van ideje!

Meg,ha nekiállni sírni. Kellemetlen is mert "megzavarja" a temetést. Neked akkor arrébb kell vinned, te sem tudod úgy leróni a kegyeletedet!

2011. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván 5 és fél hónaposan még fel sem fogná hogy mi történik ott, de szerintem ne vidd el, mert az a nyomasztó légkör, a szomorúság az nem neki való, azt viszont megérzi egy baba. Neki nyugodt légkörre van szüksége.
2011. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem vinném el.
2011. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, látom megoszlanak a vélemények!

HA mennék, hordozókendőben vinném, abban általában hamar elalszik. Ha sírna, természetesen odébbállnék.

Nem tudom, mi tévő legyek...

2011. szept. 15. 11:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vinném.

Egyrészt nem ért semmit az egészből, másrészt tök gáz lenne, ha elkezdene sírni. Neked sem olyan lenne a temetés "mint egy temetés" mert lehet, hogy azon izgulnál, hogy csak nehogy elkezdjen sírni.

2011. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

nem vinném el, nincs semmi keresnivalója ott egy babának!

gondolj bele, mindenki sírni, gyászolni fog, oké, hogy nem fogja fel mi az a halál de azt érezni fogja, hogy szomorú a hangulat és átveheti. szerintem ez megterhelő lelkileg egy babának

2011. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!