Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek a férjetekkel/párot...

Elmennétek a férjetekkel/párotokkal 2-3 napra wellnesselni a 7-11 hónapos babátok nélkül?

Figyelt kérdés

Azért így kérdeztem, hogy 7-11 hónapos baba mellől, mert most fél éves a fiam, és minden évben október és január között szoktunk menni 3 nap 2 éjszakára wellness szállodába pihenni kicsit. Idén nyilván nem terveztük, pár napja viszont a férjem azzal rukkolt elő, hogy mi lenne, ha elmennénk kettesben romantikázni.Én szeretném is meg nem is, természetesen a baba miatt. Nyugodtan itthon merném hagyni bármelyik mamára, tudom, hogy nem lenne gond, már fél napokra voltak vele és sosem volt semmi baj. Nyilván itt az éjszaka lenne furcsa, de bizonyára elboldogulnának vele, ettől nem félek.

Viszont nekem olyan rossz érzés, hogy magára hagyom a kisfiamat, szar anyának érzem magam, ha arra gondolok, hogy de jó lenne tényleg csak két-három napra kiszabadulni egy kicsit. Főleg hogy hetek óta kínlódunk a két alsó fogával, az egyik már kibújt, azzal egy hétig keltünk éjszaka félóránként, most a második fog kijönni. Jó lenne egy éjszakát végigaludni, de félek, hogy akkor is folyton otthon járna az eszem és gyötörne a lelkiismeretfurdalás, hogy biztosan most van valami baja a kicsimnek, amikor nem vagyok otthon.

Nem tudom mit tegyek, mi lenne a helyes. Ti mit tennétek? Bevállalnátok? Esetleg inkább januárban, amikor már kicsit nagyobb?


2011. szept. 20. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11,5 hónapos a kislányom. Jól esne ketten lenni a Párommal, de nem mennék.
2011. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2-3 napot nem vállalnék be, egyet viszont igen. Tehát pl. szombat reggel útnak indultok és vasárnap reggel vissza. Én maximum 1 éjszakára merném magára hagyni az ilyen korú gyermekemet de még akkor is azon stresszelnék, hogy vajon, hogy szenderül álomba, nem hiányzom -e Neki, vigyáznak -e rá megfelelően stb.? :-) De szerintem 1 nap nem vészes, én viszont a 2-3 napot sokallom. Én azt tanácsolom, hogy ha szeretnél kettesben lenni a Pároddal, kapcsolódjatok ki valahol máshol 1 napra hiszen Nektek is szükségetek van az együtt töltött időre de a 2-3 napos kiruccanásokat szerintem hagyjátok későbbre amikor már idősebb a picid. Én legalábbis így tennék. :-)

2 hetes Tündérke anyukája

2011. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, a 2-3 napos kiruccanást úgy értettem, hogy egy éjszakára, vagy két éjszakára. Vagyis mondjuk egyik nap délelőttől másnap délig kb., ha egy éjszakáról beszélünk.
2011. szept. 20. 17:09
 4/19 anonim ***** válasza:

szerintem menj,

a mamák már egyszer ezen túlestek veletek. ha bevállalják miért ne és ettől nem vagy szar anya.

esetleg a mamák szembesülnek hogy nem csak habos-babos illatos baba van,hanem bőgős is.

az én lányom 4,5 imád anyuméknál de mikor elviszem és itthon ülünk a párommal látom hogy neki is nekem is hiányzik,de nyugodtabb türelmesebb aput-anyut kap vissza és ettől nem lehetek rossz.

2011. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
En elmentem, majdnem 12 honapos volt a kisfiam a ferjemmel 2 napra Ausztriaba. Nemmondom, hogy megbantam de nem volt olyan jo. Mar nem volt a regi mert folyamatosan a kisfiam jart az eszembe es az, hogy vajon jol tettem-e... Mar nem tudtunk ugy pihenni mint regen. Aztan rajottem, hogy sosem lesz mar olyan mint volt, ez mar az eletemnek egy masik szakasza es masban kell keresni a boldogsagot, jot. :) Mint pl a kozos kiruccanasokba. Ez is olyan mint a nyari nyaralasok. Mar nem fekszunk es romantikazunk a tengerparton, nem iszogatjuk orakig a pezsgot az ettermbe hanem homokvarat epitunk, rohangalunk es pizzat eszunk 20 perc alatt. :)) Minden megvaltozott es minden mashogy jo. Iden mar harmasban megyunk Ausztriaba 4 napra Karacsony elott. Nem akarunk kettesbe menni. :) Ha ugy erzitek igy ki tujatok pihenni magatokat megprobalhatjatok, foleg, hogy biztok a nagyikban es a baba is jol erzi magat veluk. De arra ne szamitsatok, hogy olyan lesz mint regen. :)
2011. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11 hónposnál igen, 7 hónaposnál még nem:)
2011. szept. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, ebben biztos vagyok hogy ez már nem ugyanaz a pihenés lenne, mint régen volt, amikor még örömmel hagytuk magunk mögött az otthoni dolgokat. Még ha 2-3 órára is megyünk csak el bevásárolni, akkor is folyton otthon jár az eszem és arról beszélek,hogy vajon most mit csinál a drágám, vajon jól van-e, stb. Voltunk hármasban nyaralni júliusban és nagyon élveztük, tényleg teljesen más volt, mégis nagyon üdítő. De akkor még nem jött a foga :-( átaludta az éjszakát, így tényleg pihenés volt az egész.
2011. szept. 20. 17:15
 8/19 anonim ***** válasza:
17:10-es, ezt akár én is írhattam volna! Ezek a gondolatok már olyan régen motoszkálnak a fejemben ... Pedig nekem még csak 2 hetes a kisbabám, de már most érzem, hogy minden mennyire megváltozott. Ma mi is nagyon gyorsan bezavartuk a pizzát amit ebédre vettünk magunknak ugyanis a Pici nagyon nyugtalan volt a babakocsiban, így nem volt időnk kellemesen falatozgatni. :-) Na meg eddig nagy mániám volt a buszon ücsörögni és zenét hallgatni, bámulni ki az ablakon és csak úgy elmerülni a tájban, a gondolataimban ... Imádtam utazni, olyan békés volt. Na most viszont arról szól a buszozás, hogy a babakocsit nagy nehezen felpakoljuk a buszra a Párommal és őrizzük két oldalról a szemünk fényét, közben dőlünk jobbra-balra ha fékez egy nagyot a busz és mi már nem keresünk ülő helyet, hanem végigálljuk a fél órás utat mert már nem a kényelemről szól ... :-) Eddig mindig jutott idő esténként összebújni a tv előtt ma meg már csak úgy beesünk az ágyba ha épp a Kicsi lányunk hagyja ezt ... :-) Furcsa dolog ez ... Hogy egy pillanat alatt mennyire megváltozik minden! :-)
2011. szept. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És ez így is van jól :-))) és most már mindig így is lesz, hiszen ők remélhetőleg mindig itt lesznek nekünk! Mindegy hány évesek lesznek, mi mindig az aggódó anyukájuk maradunk!
2011. szept. 20. 17:20
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

szia,


nos most majd jöhet a lepontozás, nálunk ugyanis 7 hónapos elmúlt a kisfiunk, amikor egy hétre Egyiptomba utaztunk. nászút volt, amit ajándékba kaptunk és úgy döntöttünk elutazunk. persze iszonyatos mód hiányzott, de nagyon jó is volt. persze, hogy sosem lesz már ugyan az kettesben, mint előtte, de attól még igen is kell a kikapcsolódás a férjeddel is. mi rendszeresen járunk (évente 1-2x) hétvégézni kettecskén. sőt, nálunk a nagyszülők viszik magukkal nyaralni a fiunkat minden nyáron. imádom, Ő az életünk értelme, de attól még, hogy szülők lettünk még egy pár is maradtunk. sokat utazunk, újszülött kora óta visszük magunkkal szinte minden hová, de ez az évi 1-2 alkalom jár.


Ági

2011. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!