Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos babával elmennétek...

5,5 hónapos babával elmennétek a Nagypapája temetésére?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz apósom temetése és én úgy terveztem, hogy mi is ott leszünk a lányommal (hordozókendőben). Anyósom erre teljesen kiakadt, hogy mit képzelek, egy gyereknek nincs helye temetésen. Nektek mi erről a véleményetek?

(Másra bízni nem tudom.)


2011. szept. 15. 10:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
én azért nem vinném, mert én sem szeretek temetésre járni, és így otthon maradhatnék vele.de mivel a férjed apukájáról van szó azért neki jó lenne , ha ott lennél, szerintem semmi gond nem lenne vele. mi voltunk mikor babám 6 hónapos volt, végig aludta a babakocsiban.
2011. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

részvétem:(

sajnos én is voltam hasonló helyzetben, hasonló korú babával. én mindenképpen szerettem volna ott lenni, és az egész család is ott volt, nem tudtam volna én sem kire hagyni a babát. úgy oldottuk meg, hogy vittünk babakocsit, és megkértem egy barátnőmet, hogy találkozzunk kint a parkolóban. ő tolta az üres kocsit, pelenkázótáskával, teás cumisüveggel, mindennel; én vittem a babát a kezemben. megbeszéltük, hogy ha úgy érzem, hogy nem bírja a baba, sírni kezd vagy bármi, akkor odajön hozzám és átadom, ő meg eltologatja a kocsiban/kicseréli a pelusát/megitatja stb.

végül nem volt semmi gond, a búcsúzós résznél végig nálam volt a fiam, amikor már a sírhoz mentünk, akkor adtam át, mert odatűzött a nap és nagyon meleg volt.

szerintem vidd el, és kérj meg te is valakit, hogy vegye át, ha úgy alakul. te sem idegeskedsz még egy dolog miatt legalább... mondjuk én kendőbe nem tenném, mert 1. nem tudod gyorsan átadni, 2. tudom, nem ez a lényeg, de mégis: illik szép ruhában megjelenni, a kendő összegyűr rajtad mindent, összeizzadtok...

tegyél úgy, ahogy neked a legjobb.

2011. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 15. 12:05
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elvittem az egyéves fiamat a nagymamám temetésére. Én sem tudtam másra hagyni, de mindenképp ott akartam lenni. A tömeg szélén álltam, hogy ha sír, akkor gyorsan "lépni tudjak". Sajnos a szertartás felénél el kellett mennünk, mert nyűgös volt.


Mondjuk nagyon rossz volt olyan szempontból, hogy végig rá figyeltem, igazából nagymamámra nem jutott egy gondolatom sem.


Ha még kicsi a babád, és tényleg elalszik, és tényleg ott akarsz lenni a temetésen, akkor vidd el!

2011. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is elvittem az akkor egy éves lányomat a nagymamám temetésére. Szerencsére jött a férjem is velünk, így ő vigyázott rá, sétálgatott vele, így nem zavart nagyon. Ha nem tudod kire hagyni és ott szeretnél lenni, akkor nyugodtan vidd el nyugodtan. Részvétem. :(
2011. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Nem vinném el!

2011. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!