Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódjak, ha 15 hós kisfiam...

Aggódjak, ha 15 hós kisfiam nem mond egyetlen értelmes szót sem?

Figyelt kérdés
se baba, mama, apa,stb, tényleg semmi! Baba nyelven egész nap halandzsázik, de értelmeset nem mond, pedig én is rengeteget beszélek hozzá. Lehet, hogy rosszul csinálom, vagy csak lassabban fejlődik? Kell ilyenkor szakemberhez vinni, vagy ez meddig normális? Más már 10-11 hósan kimondja az első értelmes szót...
2011. szept. 15. 13:02
 1/8 anonim válasza:
Türelem minden baba különbözö Nekem a Fiam 16honapossan mondta ki az elsö értelmes szót amig a lányom még 1 sem volt. Nyugodj meg. Nem szabad idegeskedni. Minden megtörténik a maga idejében :)
2011. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 16 hónapos és még semmi. A szavak elejét utánozza, ha tetszik neki. Mostanában mondogatja, hogy baba, de azt is csak akkor, ha szó szerint kierőszakolom belőle (akkor adom neki oda a babát, ha kimondja a szót). Majd megszólal ha akar. Igaz a mozgásban bármelyik korabeli kicsit lepipálja.
2011. szept. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kicsim se mond értelmeset! Szintén csak gagyorászik, de tudom, hogy érti amit mondok! Ő sem mondja a baba,mama papa, szavakat.Eleinte aggódtam, de viszont türelmesnek kell lennem,hiszen a beszéd a legnehezebb, még a járásnál is! Hidd el most szívja magába az információkat és váratlanul meg fog szólalni!! Én is már alig várom!
2011. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 14 honapos mult, most indult el, és halandzsázik már 5 honapja, mára van hamma az a kaja és beeee , ez meg a kutya:) de mindent megértet, föleg én értem, de értelmes szot nem mond, néha mamama de nem tudatos viszont ha mondom hogy megyünk mamához, már hozza a cipöjét és indul:)
2011. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves koráig az anya szón kívül semmit, de semmit nem mondott. Aztán egyszer csak elkezdte és 3 hónap alatt teljesen folyékonyan beszélt.
2011. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Épp most írtam egy másik kérdésre is válaszként: a fiam 2,5 éves koráig nem szólalt meg. Néhány hete azonban egyik napról a másikra elkezdett kerek összetett mondatokban beszélni, és mindent tud, olyan dolgokat is, amiket utoljára egy évvel ezelőtt hallhatott. Ne aggódj!
2011. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 15 hós, nem erőlteti meg magát ő sem beszéd ügyben. Pappa az apa, memmemmemm ha valamit kér, és háje minden kutya (a mi kutyánk nevéből jött ez neki), és úgy kb ennyi. Vannak dolgok amiket egyszer kimondott, de azóta se. Majd idővel elkezdenek beszélni, szerintem nincsenek lekésve semmiről, ne aggódj.
2011. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én fiam is mondta hogy mama meg baba 10-11 hósan de ez nem volt értelmes szó, mivel nem tudta mit jelent.
2011. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!