Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bűn az ha még van tejem de 4...

Bűn az ha még van tejem de 4 hónap körül szeretném a picurnál elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Persze anyatejet még kapna.
2009. jún. 10. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, hiszen semmi sem kötelező. Mondjuk, a tej lenne még a legjobb, de ha Te úgy látod jónak, kezdd el. Legfeljebb nem fog neki tetszeni... ha meg igen, akkor úgy is jó.
2009. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt hangoztatják, ha van tejed, 6hónapos koráig csak szoptasd a picit. Nekem sajnos nem volt, a kislányom tápszeres, de mi 2,5hónaposan el is kezdtük a hozzátáplálást. Szerintem te is adhatsz neki nyugodtan kis gyümölcsleveket és pépeket, aztán jöhetnek a zöldségek is. Semmi baja nem lesz a picidnek.
2009. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Kislányom 4 hónapos, és sajna Én azért kezdtem el hozzátáplálni, mert nem volt elég már Neki csak az anyatej, egy nap max. 600 ml-t tudott szopizni (igen, méregettem, és frászt is kaptam először). Hiába próbáltam fejni, szopi után egy csepp sem jött, mindent kiszívott. Mi már csak délutánig szopizunk, délután már kap tápit, meg gyümipürét (alma+barack). És nagyon imádja, édesen tátja minden kanálnál a száját. :-) Szóval, szerintem nem "bűn", hát ha még szereti is a picur.
2009. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem még van elég tejem de ennek ellenére szeretném elkezdeni.
2009. jún. 10. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is elkezdtem, de mivel nagyon ízlett a fiamnak a püré, egy hónap alatt kiváltottunk egy étkezést, és elapadt a tejem! Utólag tanácsolnám, tegyél fagyiba, had legyen minél tovább pl. főzibe anyatej.
2009. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn, régen is csináltak ilyet. Én azért nem tettem, mert mindenhol azt olvasni, hallani, hogy később lesz meg a böjtje a dolognak, mivel állítólag az anyatejes picurok gyomra még nem elég érett a hozzátápláláshoz. Én kivártam a 6. hónapot, és simán ment a dolog, azóta (elmúltunk 10 hósak) már csak reggel és este van szopi.

Szóval, ha nem muszáj, én várnék a helyedben, de bűnnek nem bűn, erről neked kell dönteni.

2009. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is elkezdtük pont 4 hónaposan, és még mindig van tejem is dögivel (7,5 hós a pici). De ezt inkább kóstolgatásnak nevezném, utána mindig szopizott is. Kiváltani csak 5,5 hónaposan váltottunk. Szóval nyugodtan adj neki gyümit (főleg nemsokára dögivel lesz pl.barack), sokkal több minden fog neki ízleni később.
2009. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem nem bűn, mi 3 hónaposan kezdtük el. Én Anyukám mondása szerint 2 hónaposan már alma-sütőtök pürét kaptam, mivel nagyon kevés volt a teje és régen még a tápszerek nem nagyon voltak kaphatóak, mellette forralt bocitejet és kecsketejet is kaptam,most 40 éves vagyok és soha semmi bajom nem volt se a gyomromnak se a beleimnek. Ezt azért írom, mert mindenki arról papol, hogy később valami kiütközhet a korai hozzátáplálás miatt mert nincs ilyen korban megfelelően kifejlődve a csecsemő emésztőrendszere.Ha a kicsid elfogadja és nem jelenik meg rajta semmi változás, akkor nyugodtan adhatsz neki zöldségeket és gyümölcsöt is.
2011. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!