Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan kezdtem a hozzátáp...

4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, eltelt 2 hónap de, egyszerűen még nem tudtunk kiváltani rendesen egy étkezést! Mit csináljak? Sok mindent megeszik már, de egyszerűen soha nem eszik meg annyit, hogy kibírja a következő étkezésig.

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Talán nem ízesíted eléggé neki az ételt.Amit kell sózd,vagy cukrozd.A főzelékeket habard be.Ne legyen mindennek ugyanolyan íze.Két étkezés között adj neki a kezébe egy kis kiflit,vagy olyan gyümölcsöt,amit megtud enni.
2009. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mi ugyan picit késobb kezdtuk, de ugyanígy jártunk, állandoan nyugos volt a kicsi etetés után, pedig már nem kért tobbet. aztán rájottem, hogy tejet viszont kért (reggeli, ebéd, uzsira is), ált. 1/2 - 1 orával evés után, nálunk ez volt a dolog nyitja.

valoszínuleg mikor megszokta az étkezésnek ezt a modját, ízkeet, magátol elhagyta a tejet.

2009. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Én is ilyen cipőbe járok,nekem azt mondta a védőnő,hogy gyümivel nem lehet kiváltani szoptatást, mert mi se reggelire eszünk pl almát, hanem csak desszertnek, meg hogy amelyik baba szívesen szopik az nehezen mond le róla.

Meg azt is mondta hogy sokszor ha bevágnak egy adag főzeléket utána még cicit is akarnak.

2009. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3 eves a lanyom, en 6 honapos koratol kezdtem a hozzataplalast ugyanugy voltam mint te, en foleg akkor adtam kajat neki amikor meg nem volt nagyon ehes (mert ha mar nagyon az volt nem kellett neki tejen kivul semmi) es utanna akar mikor kezdett nyugos lenni megszoptattam.1 eves koraig nem soztam az etelet.1 eves koraig fo taplaleka az anyatej maradt. 2 eves koraig szopott. nem mondom,hogy ez ajo vagy rossz mindenki maskepp csinalja, csak azt uzenem, hogy egyszer atter a tejcsirol a kajara.
2009. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én korainak érzem ezt a 4 hónapot, főleg, ha anyatejes a baba. mi azok vagyunk, most lesz 5 hónapos, és egyszer próbáltam neki almát adni, de kiköpte. úgy gondolom, amíg elég neki az anyatej, nem adok neki mást. nem tartom fontosnak. ha tápszeres a babád, nyugi, majd kialakul, nem kell ezt annyira sürgetni...
2009. szept. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a 2. válaszolóval egyáltalán nem értek egyet. Méghogy kiflivég, meg habarás meg ilyenek egy hat hónapos babának! Én öt és fél hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Először a délelőtti szoptatás helyett kínáltam sima gyümölccsel, azután megszoptattam. Kb. három hét alatt emeltem fel az adagját 180-190 grammra. Egyre kevesebbet szopott, és végül a 4. héten már nem kért utána szopit. Simán kibírja a következő étkezésig. kicsit korán kezdted a hozzátáplálást (szerintem) emeld az adagját, és figyeld, hogy mennyit eszik meg szívesen. Én is meglepődtem, hogy egy közepes alma és egy banán pürésítve 190 gramm lett. Azt hittem, sose eszik meg, és simán benyelte mindet, majd határozottan jelezte, hogy nem kér többet.
2009. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszolóval nem értek egyet, bocsi.
2009. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kiflivég egy 4 hónaposnak......??????aztán,majd mefullad.. idióta!Utlom az olyan anyukákat, akik, már a 4 hónaposnak, úgy adnak enni, mintha már egy éves lenne.....
2009. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kiflivég???????? 1 éves kora után talán! Én először a pépet adom neki, majd utána jöhet még tejcsi, ebből meglátod,hogy mennyit eszik. Ha sok tejet iszik még meg, akkor aa pépet kevert össze egy kis tejjel. A következő etetés időpontjáig pedig kínáld meg egy kis gyüm.lével, vagy zöldséglével.
2011. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!