Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hós lesz a babám 1hét mulva...

3hós lesz a babám 1hét mulva de még nem nyomja ki magát a karjával de a fejét emeli? Baj van?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Melyik könyvben van leírva,hogy fekvőtámaszt kell csinálnia 2 és fél hónaposan.Mert ez a könyv nekünk sincs meg.3 hónaposan tapsolnia is kell??

Minden gyerek más,nincs semmi baj.

2011. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak azért aggodom mert a barátnőm babája ugyanennyi idős és ő kinyomja magát...ezért aggodom.
2011. szept. 15. 20:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Miért lenne baj ez nem verseny.

Egyébként nem tudom, hogy fekteted. Születésétől jó hason fektetni, mert erősíti a hát izomzatát, formázza a csípő izületet, ha bukik nem aspirál, ha görcsöl a hasa össze tud gömbölyödni.

Egyszóval egy folyamatos kis torna. Ha orvos látta és nincs az izomzatának semmi baja légy nyugodt. Minden baba más nincs sémára írva, hogy a fejlődés során pontosan mikor mi a „kötelező”. Vannak mozgékony babák és vannak kicsit lustábbak. Látod a felnőtt emberek sem egyformák.

2011. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam,hogy összehasonlítottad a "szomszéd" gyerekével. Ne tegyél ilyet.

Minden baba más.Te sem hasonlítasz a barátnődre mindenben.Sőt a szomszédra sem!!!!:-))

2011. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nézesd meg azért a dokival, ne törődj vele ki mit ír. Nálunk is ugyanez volt, aggódtam, de mindenki mondta hogy ugyanmár nem egyformák stb, aztán mikor még 4 hónaposan is ez volt a helyzet akkor már a doki is elküldött minket neurológiára és kiedrült hogy hypotoniás az izomzata ezért nem csinált dolgokat. Sosem lehet tudni akkor is nézesd meg ha kiderül hogy semmi baj, én is ha nem hallgatok a sok okosra akkor már egy hónappal hamarabb kezdhettük volna a gyógytornát.
2011. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A babám 2 hónaposan a fejét se nagyon emelte, mert én hülye rettegtem hasra tenni.

Aztán fokozatosan mégis hasaltattam, mert riogatott a doktornő meg a védőnő, hogy lemarad a fejlődésben az izomzata.

Ahogy egyre sűrűbben tettem hasra, meg is szerette a dolgot és kb 2 nap kellett neki, hogy kinyomja magát.Első nap csak a fejét, másnap már a kezét is.

Egyáltalán nem kell aggódnod, nincs elkésve semmivel, minden baba más.

Ne hasonlítsd máséhoz, mert csak magadnak okoz gondot vele.

Lesz majd olyan is, hogy valamit egyik pillanatról a másikra csinál.

Pl a forgást, vagy majd mikor felül a kiságyban, elkezd kúszni, mászni :)

8,5 hós a lánykám

2011. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, engem is a fenti dolgokkal nyugtattak, és most én fogom kapni a lepontozást DE

Az én kisfiammal igenis baj volt! És én magam vettem észre, mert a gyerekorvos és a védőnő kánonban mondogatta nekem a "minden gyerek más- minden gyerek másképp fejlődik, diszlexiás, diszgráfiás lesz a gyerekem" stb. dolgokat, de én csak mentem a saját fejem után és IGAZAM LETT.

Kerestem egy magán gyerekorvost, és kiderült letapadtak a csuklyásizmai. Az eredmény: 7 hónapos koráig minden nap 3-4-szer tornáztatnom kellett, hogy helyrejöjjön, az izmok felszakadása nagyon fájdalmas, - ezért fáj a Dévény is sok kisgyereknek - úgyhogy ketten sírtunk, senkinek nem kívánom, az első gyermekem, és ahogy nézett rám....sosem felejtem el, minden tornáztatáskor könyörögtem neki, hogy bocsásson meg nekem és mindennél jobban csak őt szeretem miközben folytak a könnyeim é ha végeztünk zokogtam utána a fürdőszobában, hogy senki ne lásson! - a kisfiam akkor elfordult tőlem és szoptatni sem tudtam -

Szóval ha úgy érzed az anyai ösztöneiddel, hogy baj van, akkor mindenképpen vidd el fejlődésneurológushoz, és ha van a környékeden magán - az sztk-ban "igen csak készséggel" megadják a magánrendelés számát mindenképpen oda vidd.

Ma már a kisfiam 13 hónapos és éppen most szeptember 10-én tette meg az első lépéseit teljesen magától. - most nem tudom mi lenne vele, ha hallgattam volna a dokikra, védőnőkre, stb.

2011. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(fili)

"Ha orvos látta és nincs az izomzatának semmi baja"

Azt hiszem én sem arra biztattam, hogy nyugi.

Viszont halálra sem kellene rémíteni.

És nem pontoztalak le, mert tök igazad van.

2011. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!