Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13,5 hós babám mindig szól,...

13,5 hós babám mindig szól, ha már kakilt, illetve amikor nyomja, de nem hajlandó 2mspnél tovább ráülni a bilire. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 17-18 hónapos kornál előbb nem érett még rá egy gyerek hogy szobatisztaságra neveljék!

Vszínű emiatt akadtatok meg!

2011. ápr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a te esetedben próbálkoznék, hiszen szól. Talán, valami figyelem elterelés a bilin ülve? Kedvenc játékával némi játék a bilin ülve?
2011. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,én sem ültettem eddig soha bilire, de már 1,5-2 hete MINDEN kakánál szól,és szerintem ez azért valamilyen érettséget jelent.(Nem feltétlenül azt,hogy hamarosan szobatiszta lesz...) Ezért kérdezem ti hogy csinálnátok?
2011. ápr. 19. 08:18
 4/11 anonim ***** válasza:

az én kislányom is ennyi idős de én még nem kezdtem a szobatisztaságot

az enyém még beszélni se tud csak pár szót ha jó hangosan nyög akkor tudom hogy kaki van bár már tudom hogy mikor kakil már kialakult a kakairendje :)

menni még nem tud egyedül

én majd nyáron akarom kezdeni a leszokatást

amikor meleg van és elég egy bugyi.

azt mondják hiába szokatjukakár korán is ha nem elég

érett hozzá. bár az én kislányom nagyon okos de

nem tudom hogy májusban hozzáláthanék-e

nem értené még nem szerintem kicsi hozzá.

2011. ápr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ennyi idős de a bilire csak ugy ül rá ha van rajta pelus, másképp ordit, nem tudom miért de fél.

Megmondani nem szokta, de még én sem kezdem el biliztetni, sokat hallotam h hiába kakál a bilibe ha még az értelme nem fogja fel, ugysem lesz szobatiszta.

2011. ápr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy én is nyárra terveztem. Ő már "beszél":szavakat használ:pisi, KAKA,inni,enni...stb,meg megy is,és a játékait ráülteti a bilire, ha mondom neki,hogy vidd el az oroszlánt kakilni. De szerintem nekünk azért nem fog sikerülni,mert hiába minden,ha fél percre sem tudom a bilin tartani. Majd hátha nyáron-ők még sokat változnak pár hónap alatt!
2011. ápr. 19. 08:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam másfél éves elmúlt. Fixen jelzi, ha kaki van, de csak utána már. Jön, mondja, hogy KAKA, PEJUSZÁT - pelusát cseréljem ki. Ő elvonul kakilni, és olyankor ha véletlenül megzavarom, abbahagyja. Én ezért nem próbálom meg sem bilire ültetni, sem a wc-re, mert én sem örülnék neki, ha éppen a wc-n ülnék, majd valaki felrángatna engem, és átültetne egy másikra.

Napközben már többször próbálkoztunk, ráültettem a wc-szűkítős wc-re és bilire is, de leszáll róla. Nem szabad erőltetni, csak azt, amire ő már megérett. Az egy dolog, hogy jelzi, hogy kaki van, zavarja a pelusban a cucc, de egy teljesen másik dolog az, hogy a wc-be vagy bilibe pottyantson.

Jön a nyár, sokkal többet lesznek kint, szabad levegőn, na meg pelus nélkül, akkor könnyebb lesz észrevenni a jelzéseket, esetleg ő fogja majd kérni, hogy kakilnia kell, valamit adjunk a feneke alá. :)

Ne erőltesd.

2011. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem ez nem ész függő dolog-úgy ahogy a beszéd sem. Egy ismerős kisfia 2 évesen már verset mondott-iszonyat okos volt,mégis majdnem 3 volt,mire szobatiszta lett.
2011. ápr. 19. 08:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen utolsó,szerintem igazad van. Köszi a választ mindenkinek:)
2011. ápr. 19. 08:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem ész-függő, hanem érettség-függő. Barátnőm kisfia is novemberben volt 2 éves, folyékonyan beszél, mondókázik, nagyon okos, meg minden, és még mindig pelusos. Most megy bölcsibe, majd ott lesz szobatiszta, mert a többi gyerektől látni fogja, hogyan kell wc-be pisilni, kakilni. A bölcsivezető szerint is max. 2 hét, és szépen le fog szokni a pelusról.
2011. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!