Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak a tejtől, vagy a joghurtt...

Csak a tejtől, vagy a joghurttól is előjöhet, ha tej allergiás a picim?

Figyelt kérdés
10 hónapos, még tejet nem kapott, viszont túrót már kb. 2 hete, joghurtot pedig ma próbáltam neki! Eddig szerencse, semmit nem vettem észre, hogy kiütéses lenne, vagy valami! Hogy veszem észre, ha tej allergiás? Kiütés, vagy valami más tünet? És csak a tejtől jönne ki, vagy túró-joghurttól is? Egyszerre megjelennek a tünetek? Vagy mennyi idejére?
2011. szept. 15. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem ezt a tejellenes logikát!

Ha tejet nem kaphat a gyerek,akkor hogy kaphat túrót és joghurtot? Mind kettő tiszta tejtermék,forralt tejből készül. A túró esetében kivonják belőle a savót. a joghurthoz pedig élőflórát tesznek. Ettől még a tej minden összetevője benne marad.

27/F

2011. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezért kérdem, mert nem vagyok tisztába vele! Van, aki itt azt írta egy kérdésnél, hogy tejtermékeket ehetnek már ennyi idősen, de sima tejet 1 éves korig nem ihat!
2011. szept. 15. 21:35
 3/8 A kérdező kommentje:
És nincs tejellenes logikám, nem tudom, ezt miből vontad le!
2011. szept. 15. 21:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a sajt, túró, kefír, joghurt mind "savanyított tejtermék", emiatt más, mint a tej, ezért adható korábban. 8 hós babám holnap kóstol először natúr joghurtot, kíváncsi leszek!:)
2011. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ezektől a tejtermékektől is előjöhet a tejallergia?
2011. szept. 15. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:

tejfehérje allergia van meg tejcukor allergia.

tejcukor allergia tejtermékektől nem jön ki csak a tejtől.


egyébként ez az allergia más mint a többi, évekkel később is kijöhet, lehetnek enyhe tünetei de súlyos tünetek is.

pl. hasmenés, ekcéma, hasfájás, akkor 1-2 évig kell csak mellőzni a tejet, gyakran kinövik a picik az allergiát.

2011. szept. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tejcukor van a savanyítatlan tejtermékekben: tej, vaj, tejszín. A többiben az erjedés/savanyodás során a tejcukrot megeszik a baktériumok/gombák. Tejfehérje minden tejtermékben van.

Lehet valaki allergiás a tejcukorra és/vagy a tejfehérjére. Az unokahúgomról kb. 4 évesen derült ki, hogy tejallergiás, az egyetlen tünet nála az, hogy nagyon sovány.

2011. szept. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 16. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!