Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit javasoltok a korkülönbségr...

Mit javasoltok a korkülönbségre? Inkább hamar legyen tesó, vagy ha a nagyobbik már min. óvodás?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim között 22 hónap van, a kicsi most 27 hónapos, a nagy júliusban volt 4. Az első év egy kicsit húzós volt, de most már nagyon örülök, hogy így alakult. Nagyon jól megvannak, szépen eljátszanak, a kicsi mindenben utánozza a nagyot, a nagy pedig sokat tanítgatja, élvezi, hogy ő a nagytesó. Ja a nagy fiú, a kicsi lány.
2011. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a kis korkülönbségre esküszöm, de ezt mindenki másképp látja. Nekem 25 hónap van a két gyerek között.Most még nincs testvérféltékenység, a nagy könnyebben megszokja a testvérét. Egyébként a szakemberek is a max. 3 évet javasolják, hogy az igazi testvéri kapcsolat kialakuljon. Nagyobb korkülönbségnél már nem lesz olyan szoros ez a kapocs.
2011. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom 3 vagy 4 év korkülönbség a megfelelő két tesó közt.

Nekem most 28 hónapos a fiam eszem ágában sincs kis tesót szülni a közeljövőbe.És nem azért mert rossz lett volna a terhességem vagy a szülésem.Életem legszebb időszaka volt a terhességem.Egyszerűen nem vagyok kész egy második gyerekhez a fiam meg pláne nincs készen egy kistesóhoz.

Köztem meg nővérem közt 6 év korkülönbség van.Gyerekként azt mondom nem a legjobb, hiszen én is így nőttem fel.De 18 éves korom óta szinte szétválaszthatatlanok vagyunk nővéremmel.

Ismerősömnek 17 hónap van a két gyerek közt,már most kicsit nagyobbak a gyerekek, de csak úgy tudta átvészelni amíg picik voltak,hogy rengeteg segítsége volt,2 nagymama, a testvérei a barátnői...stb...Így egyszerű két picivel.De akinek nincs segítsége annak baromi nehéz ilyen kicsi korkülönbségnél.

2011. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a nagyobb korkülönbségre esküszöm. Az egyik oka, hogy ha csak 1-2 év lenne, akkor még a nagy is kicsi, és úgy érzem, hogy szüksége van még rám, nem vehetem el tőle magam. Ő még nem biztos, hogy megérti, hogy a kisbabával sokat kell foglalkozni.

A másik oka, hogy nagyon élvezem ezt az időszakot, és ha egyszerre lezavarom, akkor olyan hamar vége lesz. Így megvárom, míg a fiam kicsit nagyobb, és utána vállalok tesót, akkor újra babázhatok majd!

2011. szept. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!