Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tartod tisztán az...

Hogyan tartod tisztán az ujszülött kislány punciját?

Figyelt kérdés
A védőnőnk azt mondta nem szabad se kimosni semmi csak kicsit szét húzom és kamillás vattából kicsorgatom a lét rá,viszont már 4 hetes és még mindig tele van neki azzal a fehér váladékkal,azt mondta tegnap hogy csináljam tovább és ne tisztitsan ki neki..És félek h megint el lesz vmi szúrva mert a fiamnál meg az volt hogy ne huzogassuk a fütyit...még mindig ne és a végén a gyerek urológián húzták hátra neki ,mert már 2 éves volt.Nem igazán bízok benne ezért érdekelne más anyukák véleménye.
2011. szept. 16. 04:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fehér váladék? Nem szabadna ott váladéknak lennie, tudtommal.
2011. szept. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak esetek, amikor felülbírálhatod a védőnő tanácsát, főleg akkor,ha érzed, hogy az nem jó a gyerkőcnek. Én popsitörlővel minden tisztábatételkor kitöröltem neki és 1 hét után meg is szűnt ez a fehér vmi.
2011. szept. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem dokinő mondta hogy töröljem ki azt a váladékot!Mondjuk én kezdetektől popsi törlővel csináltam és soha nem volt semmi baja!
2011. szept. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a hüvelyébe nem szabad nyúlni, de a szeméremnyílásnál kitörölheted.
2011. szept. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én is popsitörlővel kitörlöm óvatosan,széthúzom az ajkait és úgy.fürdésnél is megmosom neki óvatosan széthúzva pelussal.10 hetes a kislányom nincs vele baj.Fiammal én is így jártam ,ne húzzam hátra most meg le van neki tapadva,állandóan járunk vele orvoshoz
2011. szept. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

popsitörlővel én vigyáznék, abban hámosító anyag van, volt rá példa, hogy összenőttek miatta a szeméremajkak. Én vizes ruhapelussal csináltam, naponta egyszer-kétszer, meg ugye fürdetésnél.

más: a kamillatea főleg furcsa elképzelés, már bebizonyosodott, hogy csak szárítja a bőrt és a nyálkahártyát, külsőleg nem használ annyit, mint sokan hiszik, viszont vannak esetek, mikor kifejezetten nem javasolt. Pl a kisfiam kukija mikor begyulladt a váladék miatt, nem szabadott kamillával mosni, mert még pirosabb lett neki! A szemeket sem szokták már kamillázni, mert szárít.

2011. szept. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az az újszülöttkori váladék a magzatmáz. védi a puncit, tényleg nem kell piszkálni, pláne nem kamillateával. Este, mikor fürdeted, mosd meg a kis nuniját és utána törülközővel nagyon finoman töröld meg. szépen el fog tűnni. a hüvelynyílásba sem beletörölni, sem popsi-kenőcsözni nem szabad. mindig kifelé (ajkak felé, oldalra) kell törölni, ha belemegy a kaki. popsikenőcsöt csak nagyon-nagyon keveset,de én pl. egyáltalán nem is használok, hüvelybe nem mehet belőle, mert az is hámosít.

Hamar megszokod majd :)

2011. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ja, ha otthon vagy popsitörlő helyett lehet érdemesebb gyorsan lemosni pelenkázáskor a popiját, nem sokkal macerásabb (szerintem), ha nincs túl messze a fürdőszoba a pelenkázótól
2011. szept. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A hugomnak a kórházban mondták,h óvatosan de kikell tisztítani...nyilván nem beletörölni a hüvelyébe...de ahogy itt előttem is leírták,olyan módom.

Én is fürdéskor a textilpelussal szoktam óvatosan megtörölni,tisztába tevéskor pedig a popsitörlővel,amennyire szükséges.

Én is benéztem az elején,nem mertem neki tisztitani..mert azt mondták,hogy nem szabad:(((a babámnak is olyan fehér váladékos volt.

De aztán a tesóm felvilágosított,és azóta is szépen kezelem....mint mi a magunkét...igy mondták a kórházba a huginak,hogy épp úgy kell a babákét ,mint a miénket.

Nyugodtan tisztísd ki!

Minden jót Mindenkinek!:)

2011. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk maga a doki tisztította ki,amikor kijött,és megmutatta hogyan kell!!!Nedves fültisztítóval nagyon óvatosan csinálta,és arra kell figyelni,hogy a hüvelybe ne piszkálj be..
2011. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!