Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak a kötelező vagy az...

Csak a kötelező vagy az ajánlott oltásokat is beadatjátok? Miért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
1 éves, eddig a kötelezőkön kívül az ingyenes Prevenart és a 2000 Ft-ost agyhártyagyulladás elleni oltást kapta meg. Ezeket úgy ítéltük meg, hogy fontos beadatni.
2011. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Csak a kötelezőket és a Prevenárt adattam be. Többet nem tervezek beadatni és igazán a gyerekorvosunk se erősködik miattuk. Úgy gondolom, mindentől nem lehet megvédeni a gyerekeket, még akkor se, ha minden lehetséges oltást beadnak nekik. Persze, a tv-ben egyre jobban sulykolják az ilyen-olyan oltásokat, pl. hogy a gyerekek 95%-a átesik egy bizonyos betegségen, ha nem kap oltást... Ezt még az orvosunk is nevetségesnek mondta! Itt, ahol élünk, évek óta nem fordult elő rota... A bárányhimlő meg általában gond nélkül lefolyik kisgyerekkorban, de ha valaki felnőttként kapja el, komoly problémákat okozhat... és az oltóanyag csak bizonyos ideig véd...
2011. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A kötelezőket kapja, valamint a Prevenart és a meningitis ellenit kapta eddig. A bárányhimlőn gondolkodom még. Aztán még a kullancs ellenit agyhártyagyulladásost biztos beadatom...
2011. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Párom oltás ellenes, ha lehetne a kötelezőket sem kérné, én bizonytalan vagyok, de a kórházi gyermekorvos is lebeszélne az ajánlott oltásokról. A körzeti gyermekorvos viszont megsértődött mikor mondtam neki, hogy mi nem kérjük csak a kötelezőket, szerinte felelőtlen vagyok.
2011. szept. 16. 11:08
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Bocsánat-bocsánat de ha beteg lesz a gyerek a párod fog vele éjszakázni...magyarázd el neki, hogy 2011-et írunk.

Az oltás nem ellenünk van hanem értünk és dejó, hogy nem a sötét középkorban élünk...

2011. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
A kötelezőket tervezem. A többi után még nem néztem nagyon utána. De pl.: a bárányhimlő elleni már biztos kilőve. Nem vagyok egészség megszállott, de nem is gondolom, hogy ezek bármitől megóvnak. A bárányhimlő elleniről pl.: néhány éve hallok csak. Na azokkal a gyerekekkel, akik az elsők között kapták még nem tudni mi lesz. Neeem.
2011. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

én megkérdeztem a dokit, mi az, amit kimondottan javasol, csak azokat adatjuk be.

mondtam neki, hogy nem szeretnék sok oltást adatni, csak amit nagyon jónak tart.

2011. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Rotán kívül mindent, azt is csak az ára miatt nem. ha mindenki beadatná, eltűnnének ezek a betegségek.

Bárányhimlő: már egészen más, mint mikor mi voltunk gyerekek, mutálódik a vírus. A dokinőnk levetített egy filmet róla... Kb másnap beadattuk.

mindentől valóban nem védhetem meg, de ha valamitől megvédhetem, mért ne tenném???

2011. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mi eddig az ingyenes Prevenart adattuk be és most ajánlotta a védőnő az agyhártyagyulladás ellenit, az a 2000 Ft-os. Másról még nem hallottam csak a Rota elleniről, de azt nem adattam be neki.
2011. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%

kötelezőket sem! Mi is oltásellenesek vagyunk, és szerencsére itt külföldön nincs is olyan h kötelező.

Majd egy évesen kezdjük beoltani a 6 komponensűvel, többit nem kapja meg.

2011. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!