Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járóka/babakarám kérdés?

Járóka/babakarám kérdés?

Figyelt kérdés

Akinek van nagyobb méretű járókája vagy baba karámja mennyire tudjátok/tudtátok kihasználni?

Ezen gondolkodunk, hogy vegyünk-e vagy sem. Két szintes házban lakunk és a földszinten mivel járólap van nem szeretem letenni a kicsit nehogy felfázzon. Van járóka, de mivel folyton mászna így az nagyon kicsi, így az időm nagy részében az emeleten vagyunk, játszunk, csak így én nem haladok semmivel.

Kinek mennyire vált be?

Köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 16. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 120x120as járókánk van, én szeretem nagyon. A kisfiam 9 hónapos, amikor olyan dolgom van, hogy nem tudok rá figyelni, mindig be szoktam tenni. Az elején van egy kis hiszti, de aztán szépen elvan egy darabig. Amikor kisebb volt, sokkal több időt tudtam benne hagyni, de mióta mászik, ő is inkább menne, de szerintem hasznos dolog, főleg hogy Te is tudsz haladni a dolgaiddal.

2011. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi lányom 4 hónapos korától használtuk, kb. 9 hónapos koráig. Addig tök jól elvolt benne, de utána már inkább állni, menni, mászni akart és szerintem bezártnak érezte magát, pedig tök nagy a járókánk, az egész család elférne benne. :)

De amíg tudtuk használni, addig szupi volt, jó szolgálatot tett.

2011. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kislányom 8 hónapos, mászik és sokszor feláll... akkor lehet, hogy már Ő sem érezné jól benne magát?
2011. szept. 16. 14:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, lehet, hogy már nem tetszene neki. Akkor lehet hogy jobb megoldás lenne a babkarám és szőnyeg alá.
2011. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyéves a fiam, ő már nagyon nem szereti a járókát, pedig korábban szerette, de hát természetes is, hogy szeretne nagyobb teret magának, hiszen jár is. Én a földszinten a nappaliban szoktam beletenni kis időre, ha olyan dolgom van, de egyre nehezebb. Van, hogy elvan benne, máskor ordít, ha berakom. Mi mindenképp veszünk babakarámot, abban jóval több helye lesz, nálunk is lépcsők vannak, nem engedhetem szabadon.

A gyerekszoba az emeleten van, szép nagy, tágas, annak az ajtajára tettünk babarácsot, még a legszívesebben ott van el, sokszor hagyom fönn akkor is, ha nekem lenn van dolgom. Elvileg ott minden bababarát, nem eshet baja, és jól el is játszik, akár 1-2 órát is.

2011. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én gyerekem mindig utálta a járókát. Szinte csak akkor van benne, ha WC-re megyek, egyébként követ :) Most 13 hónapos, házimunka mellett itthonról dolgozom fél éves kora óta.

Szerintem nem a térrel lesz gondod, hanem az egyedül-hagyással - de babája válogatja.

Mi egyébként a járólapos részeken, a kedvenc tartózkodási helyein leraktunk takarót vagy könnyen kirázható szőnyeget - így minden szobában van 2-3 babasarok - és mostanra kerítések nélkül is szépen megtanulta, hová nem szabad menni-nyúlni.

2011. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk volt 8részes babakarámunk, amit a nappaliban állítottam fel. Óriási hely volt benne, de nem kúszott ki a konyhába, ahonnan viszont jól ráláttam. Kb egy éves koráig nagyon jól elvolt benne, de mihelyst felállt és ment, jött mindenhova utánam. Egyébként kölcsön kaptuk, lehet h nem veszek, csak ajtórácsot, ha nekem kellett volna döntenem, mert elég drága.
2011. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!