Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kéri a tápszert 10 és fél...

Csill79 kérdése:

Nem kéri a tápszert 10 és fél hós babám, mit adjak helyette?

Figyelt kérdés
A kenyeret is kiköpdösi,eddig megette.A tejpéptől meg szerintem fáj a pocakja.Próbálom mással helyettesíteni,de már szinte csak gyümölcsöt meg főzeléket eszik.Reggel félálomban elfogadja a tápszert,de ha ébren van akkor sehogy sem akarja meginni.Reggeliből pedig max 3-4 falat,nem értem mi lehet az oka?
2011. szept. 17. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem nő a foga? Lehet hogy az ínyét ingerli a cumisüveg.
2011. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hinném,mert a vizet bezzeg issza ezerrel!Amúgy 5 foga kint van,de folyamatosan jönnek neki gondolom.
2011. szept. 17. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor adj neki gyümit és főzeléket ;) főzelékbe daráld bele a húst és kész
2011. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam már 6 hós kora óta nem eszi a tápszert és 7-8 hós kora óta a tejpépet sem. Eleinte mindig belekevertem minden kajájába 1-2 kanál tápszert, de csak annyit, hogy ne érezze meg rajta, mert akkor nem ette. A fiam mindent megeszik ami sós, de az édesért nincs oda.

Mi már napi 4-szer ritkán 5-ször eszünk.

Ha ötször eszik akkor kb ilyneket:

Reggeli: tejbegríz (10 hósan még csak a Hippes üveges tejbegrízt ettük, mostmár inkább én főzöm sima és laktózmentes tejből)

Tízórai: gyümölcsök keverve babakekszel, müzlivel, túróval, joghurttal + 2 kanál tápszer.

Ebéd: zöldségek husival (mindenféle), tésztával, sajttal, rizzsel, gabonával.

Uzsonna: most próbáljuk a kiflit, vajas kenyeret, stanglit.... stb, de még 10 hósan Nestlé vagy Humana tejalapú bébidesszert (kekszes, vaniliás, csokis, túrós) volt, amiből mindig kettőt evett meg egyszerre.

Vacsora: amit főzök azt eszi, ha eheti. Ha nem akkor kb hasonlót mint az ebéd.

Nekem még a kakaót sem hajlandó meginni a fiam. Remélem változni fog, mert még olyan gyereket nem hallottam aki nem szerette volna a kakaót.

2011. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!