Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzed úgy, hogy beszűkülté...

Nem érzed úgy, hogy beszűkültél mióta gyereked lett?

Figyelt kérdés

2011. nov. 6. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Mit ertesz ezalatt? GYES-en, de GYED mellett is nagyon jol lehet elni, pihenni, de tudni kell megszervezni a napi programot. TEhat mindenre van lehetoseged, ezt kell megszervezned.
2011. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, épp ellenkezőleg, még teljesebb, színesebb lett az életem, hisz mostmár anya is vagyok. De ettől még megmaradtam nőnek, feleségnek, barátnak, munkatársnak, ugyanúgy teszem a dolgom, sportolok, hobbizom, társaságba járok, mint eddig - nyilván több szervezést igényel a dolog, de ezt vállaltam.
2011. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Háát, ha a nagymenő, szuper gazdag, szuper karierista szingli nővérem kérdezné ezt, felháborodok, nagyon lelkesen, és nagyon meggyőzően tudom ecsetelni, mennyire szabad és vidám az anyukák élete:-)

De, bizony, néha be kell vallanom, hogy mikor jönnek az esős, sötét napok, én is érzem, hogy kicsit nehezebb...De ettől függetlenül, tartom, hogy egy anya nem rab, rengeteg program van, amit bármilyen korú babával lehet élvezni (babaúszás, játszóház, ringató...akármi), a játszótéren is nagyon jó társaság tud összejönni, nyáron külön öröm nézni a gyermek örömét a pancsolóban, homokozóban...Igaz, a téma itt is a gyerek...De szerintem nem bánjuk!

Ha nagyon gáz, akkor kapok "kimenőt" férjem, anyukám segít, és mehetek aerobikra, vagy csak barátnőzni, és ott kerüljük a szokásos pelenka-büfi-játszi témát.

Ami még engem illet, mikor terhes voltam, jelentkeztem fősulira (levelezős, áll.támogatott, és a suli itt van a szomszéd utcában), és azért havonta 2-3 nap van, amikor legalább 3 összetett mondatot is mondok, nem csak a cirmosciahajj meg társait:-)Na, a vizsgaidőszak, az már külön téma...Hát, ennyi.

2011. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor én vagyok a kivétel. Nem járok sportolni, szórakozni, babaklubba, és nem csak azért, mert nincs rá lóvém, mert ugyebár ezek pénzbe kerülnek, hanem mert a picúrt nem tudom senkire se bízni, reggeltől-estig kettesben vagyunk. Így a kérdésedre válaszolva, vannak napok, amikor úgy kelek, hogy nincs semmihez se kedvem, és akkor elkezdem a kajagyártás-etetés-rendrakás-kajagyártás láncolatot. Persze a babámmal töltött időt tuti visszasírom mikor visszamegyek dolgozni, de jó lenne önfeledten röhögcsélni egyet a moziban, mint pár éve.
2011. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsóval kell egyetértenem.

Én nagyon beszűkültem, és most, hogy jön a tél csak rosszabb. Amúgy is olyan helyen lakunk ami nyáron gyönyörű, de télen kies, tehát még szomszéd sincs akivel 2 szót tudnék beszélni:-(

2011. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az a helyzet,hogy én is kivétel vagyok itt ezek szerint:)lehetőségem sem nagyon akad kimozdulni férjem sokat dolgozik más meg nem nagyon tud jönni vigyázni a babára,de nem mondom,hogy sajnos mert bár érzem,hogy elég gáz mert tök visszautasító vagyok nincs kedvem se barátnőzni,se bulizni,se aerobikozni:)amikor lenne rá esetleg alkalom,hogy kicsit kimozduljak az utolsó pillanatban meggondolom magam és maradok a kisfiammal,a férjemmel itthon vagy hármasban csinálunk/megyünk valahova nekem ez teljesen elég,marad a telefonon beszélgetés a barátaimmal,a havonta 1 babalátogató.Nekem nem kell több most úgy érzem egyenlőre:)A BULIZÁS MEG ABSZOLÚT NEM ÉRDEKEL KINŐTTEM BELŐLE ÚGY ÉRZEM!
2011. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a kivételek közé tartozom. Lehet, hogy a végén még mi leszünk többségben:)

Több mint 2.5 éve vagyok itthon, az elején még csak csak eljártam ide-oda, jöttek a barátok, de mostanra teljes a nihill. Se barát, se család, senki rám nem nyitja az ajtót, rám nem csörög. Valahogy leszoktak rólam, így én is leszoktam róluk.

Pont terhesség előtt lett új munkahelyem, onnan nincsenek jó kollégák, a régiek szétszéledtek. Barátnőm nem sok van, velük néha telefonálok. Vidékre költöztünk, szinte senkit nem ismerek, az üres utcákon sétálunk:( Néha, mostanában egyre gyakrabban megkérdezem magamtól, hogy tényleg ezt akartam e?

Tudom, hogy igen, és azt is, hogy majd visszasírom én is ezeket az éveket, de most inkább pörögnék egy kicsit valamit, mindegy, hogy mit, mert ez így borzasztó. Csak a net maradt:(

Sajnos a férjem sem látja a bajt, azt mondja, hogy ő szívesen cserélne velem.

2011. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Amit páran írtak, azt nagyon nehezen tudom elhinni vagy csak az irigység beszél belőlem? Kétlem, h tényleg ilyen happy lenne minden!

Az én kislányom most múlt 1 éves és mi is vidéken élünk (mondjuk Bp vonzáskörzete). Én próbálok mindenfélét szervezni, járunk úszásra, tornára, zene bölcsibe, játszótérre! Szerencsére van babás barátnőm is, vele is szoktunk progikat csinálni játszóház, séta stb. Tudok néha néha gyerkőc nélkül is elmenni, akkor apa vigyáz rá, mert más segítségünk sajnos nincsen! Ilyenkor én is barátnőzők, shoppingolok, vagy edzeni megyek! Szóval nekem tényleg nem annyira vészes a dolog, de sajnos én is hajlamos vagyok sokszor nagyon nekikeseredni! A pár órás progik nem pótolják a TÁRSASÁG-ot, aki nekem a legjobban hiányzik! Főleg most jön az ősz, a tél a hideg az eső, korán sötétedik! Sokszor én is nagyon kivagyok, de próbálok mindig szervezni valamit, de tény, h piszok NEHÉZ!

2011. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem kinyílt a világ!!
2011. nov. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem bezárult.
2011. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!