Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a csuklóját és bokáját...

Ha a csuklóját és bokáját borogatom, az segit levinni a lázat?

Figyelt kérdés
Torokgyulladást kapott 16 hós kislányom, 39 fokos láza van tegnap délután óta (voltunk dokinál), de nem nagyon használ semmilyen lázcsillaptó sem (Nurofen, Paracetamol). Van valami hatásosabb ?
2009. dec. 26. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hűtőfürdő! Persze kíméletesen:37 fokos vízzel kezd,ültesd bele és folyamatosan engedj hozzá hideget kb. 32 fokig.
2009. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem bírtam a fiamat beleimátkozni a hűtőfürdőbe, úgyhogy a doki a mellkasra rakott vizesruhát javasolta. Persze nem jéghideg vízzel, nehogy szegény még tüdőgyuszit is kapjon. És a homlokát is vizesruháztam közben. Meg kapott kúpot:Naturlandos Suppositorium antipyreticum pro pravulo (sajna nem tudom adják e recept nélkül is, de nekünk a doki írta fel)Jobbulást nektek!
2009. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Egyszer Szerbiában az unokaöcsém rettenetesen belázasodott (nyaralás). Ügyelet, orvos sehol, egy kedves házszomszéd mentette meg; pálinkás borogatás!

Pálinkával átitatott ronggyal, zsebkendővel, akármivel kenegesd a csuklóit, és a bokáit. Szinte pillanatok alatt leviszi a lázat, a gyerek is sokkal jobban lesz. Mi azóta csak ezt használjuk magas láz esetén!


Jobbulást a Picinek!


Üdv.

2009. dec. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A hűtőfürdő a leghatásosabb, a baba kiskönyvében benne is van, hogy hogy kell csinálni, kb. olyan meleg víz, amennyi a láza (testhőmérséklete) és onnan hűteni fokozatosan, kb. 34-35 fokig és kb 5 percig tartson.


Jobbulást!

2009. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na helóka, sikerült levinni a lázát? K
2009. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kúppal próbáld, az a leghatékonyabb. És mellette a borogatás.
2009. dec. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, ilyen magas lázznál nem elég a szirup! Germicid C + panadol vagy nurofen szirup! A kettőt együtt kell beadni úgy használ. Nekünk bevált orvosi javaslatra. A dokink elmondása alapján más a hatóanyaguk és magas láznál együtt kell alkalmazni!
2009. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segitő válaszokat. Adtam be Neki kúpot, és ecetes borogatást alkalmaztunk, ez segitett. Viszont ma már hasmenése is lett. Doki szerint nem "komoly", nem H1N1, a fogzás is "besegit". Enni nem akar szinte semmit, a folyadékot is nehezen tudom belediktálni, viszont jól és sokat alszik. Remélem hamar lezajlik, ez az első komolyabb betegsége.
2009. dec. 27. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!