Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik már használtak Nurofen-t...

Akik már használtak Nurofen-t és Smecta-t,2 kérdésben adjatok tanácsot?!

Figyelt kérdés

Kislányom 7,5 hónapos, pici lázzal és elég nagy hasmenéssel elmentünk a dokinéninkhez, aki Normafloron kívül ezeket írta fel, mert szerinte egy kis vírus van a szervezetében. Láza csak 1 nap volt, így a Nurofent csak este adom neki, mivel fogzik nagyon még pluszba, és csak így bírt most elaludni, ezt második este kapja.Első kérdésem, így hogy csak este adom, így is érvényes az az időkorlát, hogy csak 3-4 napig adható folyamatosan?Vagy adhatóm pár napig még lefekvés előtt? A második kérdésem, hogy nektek a smecta, mennyi idő után fogta meg picit a székletet?Én már 2 napja adom neki a 2xfél zacskót, de még mindig hígat kakil nagyon, annak ellenére, hogy talán kevesebbet?És ha nem múlik el holnapra, azt is adhatom tovább, vagy ott is figyeljek az időkorlátra?

Bocsi, tudom a dokinéninket kellet volna kérdezni, de először beteg, nem ismertem még ezeket a gyógyszereket, és pont szabira ment, így csak végső esetben hívnám fel...


2011. júl. 23. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor az én lányom beteg volt (először, és eddig utoljára), az orvos 3*1 Nurofent írt fel, és egy hétig kapta.Betegség esetén más a helyzet.De én csak akkor adnám, ha lázas!Ha fogzási fájdalom okozza, akkor viszont ne add minden nap!Smectát még nem kellett neki adnom.De nem lehet, hogy a fogzás okozza a lázat és a hasmenést is?Nem akarom megkérdőjelezni a doktornőt, de fogzásnál a hasmenés és a láz is elhúzódhat.A kis teste idegen anyagként érzékeli a fogat, és így védekezik ellene.
2011. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, igen én is gondoltam erre is, hogy fogzástól...De ekkor hasmenést azért nem feltételeznék...Nemtudom, de azért köszi:)
2011. júl. 23. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
a normaflore az bélflóra helyreállító,azt adhatod neki nyugodtan.a smecta 2 nap után kezdett hatni nálunk.
2011. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Néhány hete volt nálunk hatalmas hasmenés, majd két hétig tartott.

Smecta-t adtam neki én is napi egy zacskót a de. gyümibe (banán)kevertem. Az 5. naptól kezdett hatni.

Szegénykém csak főtt krumplit és főtt répát evett 2 hétig és laktózmentes tápszert ivott.

Mostanra kezd rendeződni.

De a mai napig nem tudom, hogy mi volt a hasmenés oka, sehol nem voltunk, senki nem volt beteg a családban, nemis a foga...rejtély...

2011. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, a Nurofennél akkor is érvényes, hogy csak max. 5 napig kaphatja, ha csak este és napi 1x kapja. A Smecta lassan hat, mivel nem igazán hasfogó, csak a bélflórát igyekszik helyreállítani. A Normaflore viszont adható tovább is.
2011. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen ment át a kisfiam egy hányós hasmenéses viruson. Először Smectát kellett adnom de aztán azt mondta a doki hogy váltsak Hylak cseppre, és valóban jobb volt. A tájékoztatóban azt irják egyébként hogy csak orvosi ajánlásra lehet a Hylakot. Azóta már egyszer használtam neki hasmenésre és két nap alatt elmúlt. És most megint adom neki, bár most antibiotikumot szed és attól megy a hasa.
2011. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Smecta 2-3 nap után hatott a kisfiamnak. Nurofen helyett adhatod majd a Germicid kúpot is, ha lejárt a tájékoztatóban írt időkorlát.
2011. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Írta a kérdező, hogy még mindig hasmenése van a picinek.Ilyenkor nem lehet kúpot adni, azonnal ki fogja nyomni.Persze szerencsésebb lenne, igazad van, de van, hogy nincs ideje a kúpnak felszívódni.Akkor meg azon fog gondolkodni, hogy mennyi szívódott fel a Germicidből?Merjek -e Nurofent adni, nem adagolom túl a 2 gyógyszert?

Sajnos saját tapasztalat, hogy lányomnál a kúpok a székrekedésen kívül mást nem oldanak meg, hiába szorítom össze a popsiját.

2011. júl. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat:)
2011. júl. 24. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!