Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bocsi, már megint anyós gond....

Bocsi, már megint anyós gond. Segítettek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Anyósom olykor őrületbe kerget. ő az az igazi falusi asszony aki szerint a nők azért vannak hogy szüljenek és persze minél többet hogy ő is dicsekedhessen az unokák számával. életveszélyben voltunk szüléskor, a lányom koraszülött lett. én is majdnem meghaltam. ő ezt nem veszi tudomásul, hajtogatja hogy kell kistestvér, meg hogy minden terhességben van gond. nekem 18. héttől voltak gondok és 32 héten sos. császár lett.

a lényeg:

-miért nem szülök ismét?

-ha nem ült a gyerek, miért nem ül?

-ha nem mászott, miért nem...stb végig a mozgásokon.

most 14 hónaposom egy hónapja úgy jár ha fogjuk a kezét, de ezt lényegében ritkán mert nem szabad. súlyos hypotón (mostmár kevésbé) és a jobb lábfejével gondok vannak, megyünk két hét múlva ortopédiára. a gyógytornászunk megtiltotta a járkálást.

anyós azt mondja: nem is látszik a gyereken hogy korababa így nem is az és ne is mondjuk hogy gond van mert ez nem igaz(okés, nem látszik de ugyanúgy járunk utógondozóba, heti kétszer gyógytornára, 6 hetente vérvételre a koraszülöttség miatt)

Erre most azt mondta: annyira aggasztja hogy még nem beszél a gyerek!...mondtam hogy hová beszéljen egy 14 hónapos?...erre ő: jó, de a másik két éves unokája már beszél és ő így aggódik....

persze azt tudni kell a gyerek gagyog, utánozza a szavakat (persze csak párat), sikongat, gőgicsél. anyóshoz havonta kétszer megyünk pár órára, olyankor a baba meg van illetődve....akkor hová beszéljen hozzá?


Hogy tudnék frappánsan válaszolni neki.- mikor legutóbb mondta hogy ne is mondjam hogy koraszülött a lányom mert nem látszik rajta, azt feleltem: no igen, és maga viszi gyógytornákra, vizsgálatra, szemészetre?mert maga csak tudja mi látszik meg mi nem! tessék, azt mondta nem látszik, most mégis vinni kell mert a járásával gond van...


de én szeretnék egy jó kis választ ezekre, arra hogy miért nem lesz kistesó és hogy tudjuk mi hogy mi van a gyerekkel és nem kell az okoskodása!


bocsi hogy hosszú voltam....talán megértetek :)


2011. szept. 19. 14:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Látod?! Így kell ezt!!!!
2011. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

köszönöm, jó kedvem lett....most mosolyogtam egy jót...no megyek, megnézem csemetémet vajon mit művel apjával a kertben :)


még egyszer köszönöm nektek és szép napot :)


és fogadjatok el egy virtuális puszit tőlem/tőlünk :)

2011. szept. 19. 16:07
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

:-)

amikor tőlünk kérdezik, hogy mit tud már a baba? (pl.pár hónapos korában), akkor mindig azt válaszoljuk, hogy integrál, derivál.

most 14 hós, kínaiul beszél.

ha van 1-1 szava, akkor arra mindig fel lehet neki tenni jó kérdést pl. barátnőmnél monta mindig hogy "kettő", úgyhogy kérdezgették tőle, hogy mennyi gyök4?

Ha nem beszél, akkor kérdezd meg, mit mond a hal?


ha meg kistesó a téma, és amúgy szeretnétek, akkor nyugodtan mondd meg, hogy ti is úgy akarjátok, hogy legyen tesója, de az idejébe több beleszólásotok van, mint az anyósnak.


anyóst csak megmosolyogni szabad, nem kell komolyan venni. és nem szabad rosszban lenni, elvégre őneki köszönheted a férjed!

2011. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát aki ilyen, az ilyen, nálunk az apósom volt itt hétvégén látogatóban (viszonylag ritkán, havonta 1 vagy 2 alkalommal látja az unokáját). Kislányunknak copf van a feje búbján, mert hosszú a haja, és nem akarjuk levágatni, mert nekünk így tetszik kislányosan copfba fogva. Ő sem piszkálj a copfját, ebből azt gondolom, hogy nem fáj neki, nem húzza stb. Apósom eddig kétszer látta így, mindkétszer első kérdése, hogy miért nem vágatjuk le a haját, hadd erősödjön a vágással. Lányunk 13 hónapos, ha fogjuk a kezét, kapaszkodva lépeget. Apósom: miért nem jár, ilyenkor már rég járni kellene. És fogta a kezét, és szegény kislányt úgy sétáltatta a szobában. Ahogy leült a szőnyegre kicsit játszani, már ment is oda apósom, hogy sétáljon a kislány. Hát nehéz ilyenkor elterelni, hogy őt se bántsuk meg, és a kislányunk se legyen kísérleti nyúl. A mi szerencsénk, hogy keveset találkozunk, így nincs sok konfliktushelyzet, de egy-egy alkalomnál mindent a nyakamba kapok, hogy ez miért így van, az miért úgy van. Ebben közrejátszik, hogy eredetileg úgy tervezte, hogy a fia és a családja majd ott fog élni vele egy telken, de végül nem oda, hanem hozzánk költöztünk, így nagy tüske vagyok a szemében, hogy "elcsábítottam" tőle a fiát.

Bocs, hogy hosszú voltam, ne csüggedj, más is hasonló cipőben jár, mint te.

Hogy megmondani hogy lehetne anyósodnak a dolgokat, nem tudom. Szerintem sehogy, apósom (és a barátnője) is újra és újra előhozzák a szerintük tuti nevelési módszereket, hiába szólok nekik finoman, hogy mi nem úgy akarjuk csinálni.

2011. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, szerencsés vagy! csak havi 1-2 alkalom?


:)


Nekem azt mondják, eresszem a fülem mellett. Nálam már annyira betelt a pohár, hogy már nem is akarok szalonképesen fogalmazni. Eddig a gyerek miatt hajlandó voltam, de befejeztem.


Egyébként lehet, hogy megkérném a férjedet, hogy beszéljen vele...

2011. szept. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdezö!

14 hónapos gyermek (amúgy 12 lenne) : könyörgöm mit kellene már mondania?! Szégyelld magad, még Ady-t sem szaval? ;-D

Nálunk - tudom, nem rosszindulatból, de annyi "okos" ember van a családban! Apósom is mindig megmondja a tutit. A sógornöm - az ö lánya- mindennek az ellenkezöjét csinálja, mint én, mégis megkapja ö is töle, hogy mit hogyan kell... :-) Már oda sem figyelek.

A mi babánk idöre és egészségesen jött szerencsére, de a szülés eléggé "elfajult", életmentö császár, örülök, hogy itt vagyunk egyáltalán. Ezenkívül gerincbetegségem miatt akár ülve is maradhattam volna, nem kellene még egy terhességet kockáztatnom. De a család szerint minden terhesség és szülés nehéz: mikor jön a következö? (szerintük nyafis vagyok egyszerüen, és kész)

A babádra legyél büszke, megedzette szegényt az élet, de MINDENT tud, amit már kell. Élvezz vele minden percet, anyósora oda se figyelj, és a továbbiakhoz is ugyanennyi sikert és örömöt kívánok nektek!

2011. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Fú, hát komolyan mondom, könny szökött a szemembe a soraidat olvasva. Először is: LÉGY BÜSZKE MAGADRA, és a BABÁTOKRA. Tudod, még irigykedni is tudnék azért a hatalmas kitartásért és lelki erőért, ami neked van. De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Én egyke vagyok, és sose szerettem volna kistesót. Aki azzal "húzott", hogy na, jöhet öcsi, hugi, azzal nem álltam szóba (ekkor voltam vagy 4-5 éves) :o) Na, nem mintha rajtam múlott volna, de nem lett tesó, a szüleim nem akartak. De mivel őket is sokat kérdezték, egyszer apám frappánsan (és viccesen!) azt válaszolta anyósának: mama, ha akar még egy gyereket, csináltasson magának. Sértődés nem volt, mert mindenkinek megvan a humorérzéke a családban. Onnantól viszont nem jött elő a téma. És ezt nagy előszeretettel mesélték nekem is. (persze, nálunk is egy babó van, egy 7 hós, és nem is szereték többet. Így döntöttem, és kész. De legalább nem szekálnak. Jó, van, hogy egy kósza ötlettől vezérelve megkérdezik, de ennyi belefér).

A másik, amit még hallottam, és nekem nagyon tetszett: "már kitojt tyúknak számítok.."


Hát, lehet ezzel nem sokat tudtam segíteni, de őszintén remélem legalább egy halvány mosolyt sikerült az arcodra varázsolni a leírtakkal.


Jó egészséget, és minden jót Nektek a továbbiakban!

2011. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, mindegyikőtök megmosolyogtatott. nagyon aranyosak vagytok :)


és a gyök4 - különösen tetszett :)


azt a baj anyósom sajnos nem sokat értett meg abból ami velünk történt mind terhesség mind szülés alatt, mind utána. ő egy igazi falusi asszony, amolyan régimódi.

régebben mikor feszegette a gyerek témát a férjem azt mondta: jó és ha belehal a feleségem a szülésbe, maga neveli fel a lányunkat? vagy a másik gyereket?.......ekkor úgy tünt megértette, de két hete mikor a másik unokával játszott a lányom megint előhozta...és ezeket mindig akkor mikor nincs ott a férjem..ha mondom neki ő ráhagyja az anyjára, azt mondja ne foglalkozzak vele....csak nekem furcsa hogy hogy lehet két felfogás ennyire különböző? hogy anyósomnak nem számít az én életem? a lényeg hogy elmondhassa mennyi unokája van? és miért nem tud örülni hogy a lányunk milyen ügyes kislány lett?

mikor anno elsőnek nézte őt az ablakból, bár sokat nem látott mert az ablaktól messze volt az inkubátor, szóval a lányom a lélegeztetőn és az első mondata az volt: na, akkor most már van öt unokám.....


tulajdonképpen jól esett hogy kiírhattam magamból, már régóta terveztem, csaknem mertem belevágni. jó hogy megértést találtam itt nálatok, köszönöm :)


szép estét mindenkinek és jó egészséget!

2011. szept. 19. 21:28
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát...le a kalapom előtted. Tegnap este olvastam végig a sztoridat, de sírtam. Nem semmi nő lehetsz. Szerintem ülj le a férjeddel és magyarázd el neki, hogy van neked elég problémád, nemhogy még az anyósod is idegesítsen. Ha nem hagyja abba, ne menj hozzá. Ha nem tetszik neki, hogy a te gyermeked nem beszél, stb., akkor menjenek hozzá a hiper-szuper unokái. Te pedig csak légy büszke, mert van mire.

Jó egészséget és sok boldogságot kívánok Nektek! :)

2011. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

köszönjük, nektek is jó egészséget. Legközelebb ha anyós szól valamit a gyerekre, úgy döntöttem hívom a férjemet. Mondjuk a múltkor ő mondta anyósnak hogy mit akar még egy ilyen picitől, hiszen a másik unokája már elmult két éves. Meg egy hónapja is mondja a telefonban a férjemnek hogy a másik unokája már beleszól a telefonba....hát még jó....az enyém meg már chatel :)


köszönöm ismét megértéseteket, szép napot :)

2011. szept. 20. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!