Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az elős gyermekemmel vagyok...

Az elős gyermekemmel vagyok Gyeden 2012. júniusáig. Ha a második baba teszem azt 2012 novemberéig megszületik, akkor az utána kapott juttatások megegyeznek majd az első baba után kapottéval?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 19:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

13:24-es Semmi baj, örülök ha tudok segíteni. Nem tudom jól értelmezem-e ezért mindkét verziót leírom:


"A" ha azt jelenti hogy 2013 elejére, hogy akkor akarsz szülni akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap. Novembertől igényelhetsz táppénzt apának vagy nagyszülőnek meg odaadhatod a gyest ha 6 órában dolgoznak amíg nem kezded meg ketteskével a tgyást.


"B" verzió ha 2013 elejében akarsz teherbe esni ebben az esetben már figyelni kell a dátumokra akkor lesz szerencsétlen esetben minimálbér alapú a gyed ha az anya egész évben gyesen van és nincs legalább 12 nap régi gyes vagy táppénz a szülés előtt mert akkor már nem vonatkozik rá a kedvezményszabály. Tehát ha 2013 novembere felé szülnél akkor menj minél hamarabb táppénzre hogy 180 napot meghaladóan azon legyél.

2011. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
15:30-as igen ha lejár a gyed menj táppénzre ha már akkor terhes vagy, apa akkor kaphatja munkanélküli mellett a gyest ha nem kap onnan ellátást sem keresetpótlót vagy mást pl. az önkormányzattól. Esetleg ebben az esetben nagymamának lehetne igényelni, addig amíg nem kezded el kapni a tgyást előtte való napi dátummal le kell mondani.
2011. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném minden válaszomhoz, hogy ha nem mentek vissza dolgozni két gyermek között a tgyást és a gyedet is korláttal a minimálbér 2x-éből számolják. De mivel jövőre elvileg 92000 ft-ra emelik az elfogadható összeg az 184000x12/365X0.70= az egy 127000 ft-os bruttó tgyást jelent, az nem rossz szerintem. Annak megéri visszamenni dolgozni 180 napra két gyermek között akinek jóval 200 ezer felett van a bruttója.
2011. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

13.24-es vagyok,


igen úgy gondoltam,hogy 2013 elején szeretném,ha megszületne a második baba


köszönöm a segítséget:)

2011. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:

Sziasztok!


Nálunk az első 1,5 éves, a második pedig már úton van. Én jelenleg a gyed maximumát kapom, mert korábban elég magas volt hozzá a fizetésem. Ezek szerint a tgyás és gyed is ugyanannyi lesz a másodiknál. Viszont azt hallottam, hogy érdemes a gyed-et megszakítva terhes táppénzre menni a másodikkal, ha 200 feletti bruttóval van az ember bejelentve. Ebben tudtok tanácsot adni?

2011. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Szia!A válaszokat író vagyok:) Nem tudom ezt ki mondta neked de ott megbukik a dolog, hogy a gyed 70% a táppénz pedig 60% tehát nem is értem hogy mondhattak neked ilyet, hogy "érdemes". a gyeded megszakítva a táppénzed alapja a gyed alapod lesz tehát mondjuk szültél 2010-ben azámolták a 2009-es éves jövedelmedből a gyedet és most az az alap "éledne" fel a táppénz számításhoz mivel nem volt jövedelmed. Csak épp 60%-át kapnád nem a 70-et. szóval végig maradj gyeden majd menj táppénzre szülés előtt 28 nappal már igényelheted a tgyást ami a kedvezmény szabály értelmében a szerződés szerinti béred alapján fog számolódni a minimálbér kétszerese korláttal. Remélem érthető:)
2012. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
Szia! Köszönöm a választ, érthető volt.:-)
2012. jan. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:

Kedves valaszado! Ugy gondolom,hogy eleg tajekozott vagy ez ugyben. Nekem kicsit mas jellegu a kerdesem.

Szoval, 2010.julius 1.-en szuletett a fiunk, ekkor TGYAS-t kaptam,januarig. Januartol GYED-et. A TGYAS osszege 80ezer ft korul volt,mig a GYED-et mar csak a minimalber alapjan szamoltak ki. tehat kb fele lett. :(

2005-2009ig dolgotam folyamatosan, havi140ezer ft brutto berert. 2009aprilitol-szeptemberig munkanelkuli, majd 2009szeptembertol-2010aprilisig angliai munkahely. 2010aprilistol szulesig munkanelkuli.

Az angliai munkaviszonyrol kertek adatokat a TB-nel,kaptak is,mivel minden hivatalos volt. A TGYAS-t a havi 140ezer ft-os fizetesem szerint kaptam, akkor azt mondtak,hogy a GYED is e szerint lesz megallapitva. Hidegzuhanykent ert,mikor megkaptam az elso GYED-emet. Bementem, megkerdeztem, elmagyaraztak hogy a minimalber alapjan kapom,de nem ertem,hogy miert.

Remelem erthetoen irtam le. :)

Koszonom a valaszt.

2012. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Sajnos a szerencsétlen dátumok miatt alakult ez így nálad. A 2010-ben igényelt tgyás alapja a 2009-es év amikor a 140 ezer ft-os fizetésed volt. A 2011-es gyed igénylés alapja viszont a 2010-es év amikor csak az angliai munka van meg a munkanélküli. A külföldi munkavégzés pénzbeli elátás igénylésekor csak biztosítási jogviszonyba számít bele tehát az idejét figyelembe veszik, viszont az összeget nem.Ezért mivel biztosított voltál jogosult vagy gyedre de csak a minimálbér alapján. Ha a tgyást 28 nappal korábban megigényled akkor bár nem számoltam ki pontosan, a gyeded valószínű decemberi dátummal kezdődött volna és akkor annak is a 2009-es év lenne az alapja és nem a minimálbér.:( Kár, hogy akkoriban amikor ezt intézted egy ügyintéző vagy valaki nem figyelt fel erre:( Szívesen, nincs mit.
2012. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:

Szia

Koszonom valaszod!

Most eloastam a papirokat. Egeszen pontosan ugy volt,hogy a TGYAS-t szules elott-tol lett igenyelve. 2010 december 11-ig jart. Ezutan el kellett mennem munkanelkuli jaradekra 1 hetig (ezt nem igazan ertettem miert), es 2010 december 22-tol jar a GYES.

Na most,ha jol ertem amit irtal,akkor elvileg a 2009-es ev alapjan kene,hogy kapjam,nem? Lehet hogy mar keso kerdezoskodni utana. Ezt akkor is megtettem, kaptam is ra valaszt,csak en nem ertettem ezeket a bonyolult magyarazatokat, es hagytam. De azert erdekel. Foleg az kavart meg engem,hogy mikor a TGYAS-t igenyeltem,akkor az ugyintezo megnyugtatott,hogy a GYED is annyi lesz majdnem mint TGYAS. Vegulis a fele lett,ami szerintem nem epp "majdnem" annyi :)

Koszi :)

2012. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!