Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az elős gyermekemmel vagyok...

Az elős gyermekemmel vagyok Gyeden 2012. júniusáig. Ha a második baba teszem azt 2012 novemberéig megszületik, akkor az utána kapott juttatások megegyeznek majd az első baba után kapottéval?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 19:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Szia! Igazán nincs mit, anélkül, hogy pontosan tudnám a dátumokat csak saccolni tudok, 2009-ben volt vagy 150 napnyi jövedelmed ha a munkanélküli alatt azt érted, hogy kaptál jutattást is, vagyis keresetpótlót, álláskeresésit vagy nem tudom, most hogy hívják. Az igényléskor azt nézik előző évben volt-e 180 napnyi jövedelmed mert akkor abból számolnak, ha nincs akkor az igénylés napjától mennek visszafelé és ott keresnek 180 napot. Mivel az igénylés éve ugyanaz egyszerűen nem értem. 2009-ben van áprilisig a 140 ezres fizu vagy már ott már nem dolgoztál? Esetleg írj egy levelet az egészségbiztosítónak, ha van határozatod akkor annak a számára való hivatkozással, ha nincs akkor tajszámoddal adataiddal írd le az egészet és kérd a gyeded alapjának számításának felülvizsgálatát. Ezzel nem vesztesz semmit.
2012. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:

Szia!

Nagyon szepen koszonom valaszod!

A levelet megprobalom, hatha valtoztatnak meg rajta igy utolag! :)

2009 marcius 6ig dolgoztam, ezutan munkanelkulin voltam, 3 honapig a fizetesemnek az X%-at kaptam (mar nem emlekszek mennyit pontosan), tehat ez olyan junius, azutan kaptam meg egy kisebb osszeget, egesz szeptember vegeig. Akkor kezdodott a kulfoldi munkaviszonyom.

Abban esetleg tudnal segiteni,hogy hogyan fogalmazzam meg a levelemet, hogy ertelmesnek tunjon? :)

Koszonom valaszod!

Tovabbi szep hetveget!

2012. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Tisztelt Ügyintéző!


xy vagyok (tajszám, szül adatok). 2010 július 10.-én született xy nevű gyermekem jogán jelenleg gyermekgondozási díjban részesülök. 2009 évben márciusig xy munkahelyen dologztam majd álláskeresési járadékban részesültem további hónapokat, ezek után külföldön végeztem munkát mely ugye csak biztosítási időnek számít de mint jövedelem nem számítható be az ellátások alapjába. De a 3 hónap munkabér 2009-ben és a további álláskeresési összege igen, ez alapján lett számolva a 2010 júliusában igényelt tgyásom, ugyanezen év decemberében igényelt gyedem viszont már a minimálbér alapján lett. Kérem legyenek szívesek felülvizsgálni, hogy jól lett-e megállapítva az ellátás összege. Amennyiben jól lett megállapítva kérem arról is tájékoztassanak miért a minimálbér az alapja.


Tisztelettel: xy

2012. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
Nagyon szepen koszonom a segitseget! :)
2012. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:

Megerkezett a valasz a TB-tol,ami a kovetkezo:

Megkeresésére tájékoztatásul közöljük, hogy a 2010. júl. 1. napján kezdődő terhességi- gyermekágyi segélye a kötelező egészségbiztosításról szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (továbbiakban Eb.tv.) 42.§ (3) bekezdése alapján lett megállapítva, mely kimondja, hogy a terhességi- gyermekágyi segélyének naptári napi összegét a jogosultság kezdőnapján érvényes minimálbér kétszerese harmincad részének figyelembevételével kell megállapítani. Ha azonban a biztosított pénzbeli ellátás egészségbiztosítás járulék alapját képező jövedelme a minimálbér kétszeresét nem éri el, a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni.


2009. január 1. naptól 2009. március 6. napig 65 napra a jövedelme 335143 Ft egy napra jutó összeg 100%-a 5156 Ft, így mivel ez a napi összeg több mint a minimálbér kétszeresének harmincad része, így az Ön részére a minimálbér kétszeresével számfejtettük az ellátást, azaz napi 4900 Ft/100% összegben.


A 2010. december 23-án induló gyermekgondozási díj napi összege az Eb.tv. 48.§ (4) bekezdése alapján lett megállapítva, mely kimondja, … ha meghatározott jövedelemmel nem rendelkezik a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani, kivéve, ha a szerződés szerinti vagy a tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el. Ennek figyelembevételével a gyermekgondozási díj naptári napi összege a 2010. évi minimálbér – 73 500 Ft - azaz napi 2450 Ft összeggel lett megállapítva Önnek.


Nos,en ebbol nem igazan ertem,hogy miert.

Kis hetkoznapi nyelven, es nem mindenfele torvenykezesi szamokkal esetleg meg tudnad neke magyarazni...koszonom! :)

2012. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:

Sziasztok!


Remélem még valaki olvassa ezt a topikot! Tudom, hogy ahány ember, annyiféle kérdés, és már unhatja is a válaszadó, de aki tud, légyszi segítsen!


Szóval: 2010. júliusában született meg a kisfiam, a kistestvért 2012. novemberére várjuk. A GYED július 7-ig jár, és olvastam, hogy utána táppénzre kéne mennem, majd a kistestvér megszületésétől TGYÁS, aztán GYED.

A munkáltatóm kifizetőhely, szóval akkor csak simán bejelentem, hogy július 8-től viszem a táppénzes papírt? GYED után egyből lehet táppénzre menni (nem kell úgymond dolgoznom előtte?)?


Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Szia! A válaszadó vagyok, azóta is kapom privibe a kérdéseket szívesen válaszolok ha tudok:) Ez a gyedről táppénzre menés úgy néz ki, hogy mivel nem dolgozol hanem otthon vagy ezért a munkáltató jóindulatán múlik, hogy úgymond enegedi-e a táppénzt és ha igen mikortól ezt velük meg kell beszélni nem csak úgy besétálsz egyik nap hogy holnaptól táppénzen vagyok:) Mert ha vannak a helyeden azt át kell rakni valamint a táppénz arra van hogy nem tudod ellátni a munkád de mivel jelenleg nem dolgozol nincs mit nem ellátni.Javaslom hogy vegyél ki júniusra szabit és utána menj táppénzre, így teljesen tiszta a dolog nem éri váratlanul a munkáltatót de erről is szólni kell 30-60 nappal korábban, munkáltató függő.Vagy ha tudsz beszélj velük, hogy szabi kivétele nélkül is mehetnél-e egyből táppénzre ha jófejek úgyis felajánlják.
2012. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

Szia!


Nagyon-nagyon köszönöm a válaszod!!!! Megértem, hogy sokan írnak neked, mert bizony elkél a segítség eligazodni a jogszabályokban :)


Lehet, hogy csak véletlenül írtad, de szerinted júNiustól kellene szabit kivennem (elvileg július 7-ig GYED-en vagyok)? Vagy úgy értetted, hogy a GYED lejáratát követő naptól?

Bocs, nem akarok értetlenkedni, de ezek szerint, arra van lehetőségem, hogy július 8-tól kiveszem a 2 évre járó szabit, és utána mehetek táppénzre. A szabit kötelesek kiadni?

Ha kiveszem a szabit, akkor is az első gyereknél megállapított TGYÁS-t majd GYED-et kapnám, vagy a szabi beleszól?


Előre is köszi!!!!!


Ui: még mielőtt valakiben felmerülne a kérdés, hogy miért nem a munkahelyemtől kérdem, azért, mert talán ők nem a nekem leginkább kedvező módot tálalnák.

2012. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy a gyed kejártát követő naptól vegyél ki szabit nem muszály mindet ami bennt van, mondjuk egy 15-20 napot aztán mész táppénzre. DE mehetsz egyből is táppénzre nem muszály szabit kivegyél csak ezt beszéld meg előre a munkahelyeden, hogy mik a terveid. Általában ez úgy van én állami hivatalnál dologzom, hogy egy két hónappal előtte szólni kell mielőtt "visszatér" az ember a gyedről vagy gyesről tehát ha a te esetedben lennék nekem szólnom kéne már májusban, hogy majd júliusban kivennék valamennyi szabit aztán mivel jön a másik baba táppénzre mennék szülésig ezt levélben is be kell jelenteni és ezt a munkáltatónak el kell fogadni nincs olyan hogy nem mehetsz szabira. A tgyásod és a gyeded alapja is a szerződés szerinti béred lesz teljesen mindegy hogy mit csinálsz és azt milyen sorrendben, ha szabikat veszel ki akkor az arra kapott átlag ami megegyezik a szerződés szerinti béreddel. A táppénzes papíron majd figyelj, hogy 9-es kóddal legyél kiirva,

a 6-os nem jó. A gyeded és a tgyásod ki tudod könnyen számolni a szerződés szerinti béred szorozd meg 12-vel oszd el 365-el szorozd meg 0,70-el és szorozd meg 30-al az így kapott összegből a tgyásnál 16% szja-t vonnak a gyednél 16% szja + 10 % nyugdíjjárulékot. Szívesen!

2012. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Kedves Válaszadó!


Te nem vagy semmi!!! Köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy, szuper, hogy minden kérdésemre tudsz válaszolni!!! Nagyon köszönöm a kielégítő válaszod!!


Én is állami cégnél dolgozom, és attól féltem, hogy talán ők szigorúbbak. Azt hittem, hogy annak idején (2010-ben) a TGYÁS-t és a GYED-et az ellátást megelőző év (2009) összes jövedelme alapján számolták ki (az nekem nem a szerződés szerinti bér, mert néha kaptunk soron kívüli pénzt, ami változó). Ezért nem tudtam, hogy azt veszik-e alapul.


Köszi az összes tippet és jó tanácsot!

Minden jót kívánok!!!! (majd megírom, hogy jártam!)

2012. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!