Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért nem akar reggelizni? 1...

Mért nem akar reggelizni? 1 éves kisfiam 2 hete nem tápszert kap reggelire, hanem felvágottat, virslit kalácsot. De csak egy kis tea után hajlandó enni pár falatot.

Figyelt kérdés
A tápszer felöltözés után egyből lecsúszott. Amúgy is egy kis felfedező (neki nincs ideje leülni enni) de a reggeli katasztrófa. 5-6 falat felkelés után egy órával és már be is fejezte. Nem akar többet visít had mehessen. Mit csináljak vele?
2010. márc. 23. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem engedném meg hogy "futkározva" egyen-igyon.

És semmiféleképp nem könyörögnék, hogy egyen még egy falatot.

2010. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ők még főként szomjasak, tehát tápláló folyadékra van szükségük.

Nem véletlenül mondják, hogy legyen napi fél liter tejalapú folyadék.

Jól értem, se tejet, se tápszert nem adsz neki?

2010. márc. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáltad, hogy adsz neki tejet vagy kakaót reggelire? Miért gondolod, hogy, egy folyékony táplálékot egyik napról a másikra le tud cserélni, meg tud szokni egy 1 éves gyerek? Ez nekünk felnőtteknek sem megy sokszor! Bocsi, hogy dirván fogalmaztam, de nem megy máshogy! Én is 1 évesen tettem le a tápszert a lányomnál és 1,5 %-os tejre cseréltem. Szerencsére megissza, nem kellett bele se cukor, se kakaó. Most 15 hónapos, még mindig nem reggelizik, de reggel megissza a 2 és fél deci langyos tejet (ma éppen kért még egy adagot és fél litert ivott), 10 órakor pedig eszik kenyeret felvágottal. Gondolom a tej teljesen eltelíti a gyomrát, ezért sem akar enni, de legalább van valami a pocakjában! Egy próbát talán nálatok is megér! Mégegyszer bocs a durva fogalmazásért!
2010. márc. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lefekvés előtt iszik meg 250ml tápszert. Napközben elég sok teát iszik reggelire próbáltam tea helyett kakaót de csak fél decit ivott. tejjel még nem próbálkoztam de holnap reggel az lesz! Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 23. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!