Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a fiam (2...

Miért van az, hogy a fiam (2 éves) csak az én jelenlétemben kezelhetetlen?

Figyelt kérdés

Ha velem van (anya), gyakorlatilag állandóan akar valamit, állandóan toporzékol, visít ha nincs minden az akarata szerint.

Mással ellenben totál normálisan viselkedik.

Most kezdtük a bölcsit (nem ettől van, előtte is probléma volt ezzel). Beszoktatáskor egyfolytában menekülni akart a bölcsiből, toporzékolt, kiabált, vísított. Nem is érdekelték a játékok, a gyerekek...csak pár percig max.

3.ik naptól más családtag vitte és láss csodát, mint a kisangyal, játszi,eszik, barátkozik.

De mindennel így van. Séta, bevásárlás...minden. Ha velem van totál más gyerek lesz belőle.


A problémához hozzátartozik, hogy én magam elég megfelelés-kényszeres vagyok, ergo nem szeretek "nagyközönség előtt" gyereket nevelni. Mások olyan könnyen ordítják le a gyerek fejét az utcán, játszótéren...stb. Nekem ez nem megy. Nem is a mit gondolnak mások miatt, hanem a gondolat hogy mindenki majd minket néz....totál kiborít. Ezért persze igyekeztem mindig "segíteni" a problémáján ahelyett hogy helyreraktam volna.

Ez lehet a baj? A fejemre nőtt?

Próbálom a saját "démonjaimat" leküzdeni, de hát egy gyerekkel ez elég nehéz. Mostanában próbálom helyre tenni, ha hisztizik, de akkor meg sír. Nem ezt szokta meg anyától vagy nem tudom.

Ugyanakkor visszatérve a bölcsire/játszótérre....stb, mégha én túl engedékeny is vagyok, miért nem játszik ha semmi baja? Miért nem érzi jól magát (az én jelenlétemben) ha egyébként minden oké lenne?


2011. szept. 24. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gyakori dolog a bölcsis-ovis korú gyermekeknél.

Ez akkor szokott történni, amikor az anyuka maga is nehezen engedi el a gyermeket magától. Talán nem is tud róla vagy nem akarja bevallani magának, és a gyerek ezt nagyon érzi. A gyerek egy tükör nekünk anyáknak.

7 évig dolgoztam oviban 1,5 évesekkel is 6 évesekkel is, és nem egyszer láttam ilyet. Nem feltétlenül az segít, ha "helyrerakjuk" őket, inkább magunkban kell rendet rakni. Tudom , nem könnyű.

2011. szept. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem nem érzem úgy, hogy nem tudnék elszakadni tőle. imádom, szeretem de tudom mi az élet rendje. Persze lehet hogy igazad van és ez tudat alatt akkor is szerepet játszik, de jelenleg annyira elkeserít ez az egész, hogy állandó gyomorgörcs kerülget tőle. Már hogy szegény fiamtól. Mert olyan szinten kizökkent a hisztijével a relatíve nyugodt lelkivilágomból, hogy már itt tartunk. És leginkább az a rossz ebben, hogy mással ezt nem csinálja. Ez a leginkább elkeserítő.
2011. szept. 24. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet h nem akarsz konfrontációt vele, és ezért mindig engedsz neki? Ebben a korban már nagyon tudják a nyafogással, hisztivel "irányítani" a környezetüket és főleg az anyukát, aki a legtöbbet van velük. Próbálj meg következetesen szigorúbb lenni vele, vagy lehet h nem ez a jó szó, állíts korlátokat és azt tartsátok be. Ha ehhez egyedül érzed megad, keress egy jó szakkönyvet, nekem az is segített, mert megerősített az elképzeléseimben, és így könnyebb kezelnem kétévesemet, aki pl fél éve előszeretettel püfölt, harapott engem és más gyerekeket, de már nem. Ebben is a határozottság és a - talán ez jó szó - szeretetteljes szigor segített. Ha nem csíped fülön a hisztiket idejében, egyre nehezebben kezelhetővé válik.
2011. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem a témához szolok,de az utolsotol kérdeznémk,hogy hogyan tudta leszoktatni arol a babáját,hogy harapott,ütötte öt és másokat.légyszi,irj nekem,nálam is ez a probléma van
2011. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a leírásod alapján a fejedre nőtt, azaz tudja, hogy tőled ezzel a módszerrel bármit ki tud csikarni. A gyerekek nevelésénél a legfontosabb alapelv a következetesség. Amit négyszemközt tilos, azt közönség előtt is az legyen! Ne foglalkozz azzal, hogy ki lát, mikor esetleg hisztibe kezd a kisfiad, ha mindig ő irányít, az nem vezet jóra.. Tudja, hogy nálad ez a módszer beválik és ahogy írod, használja is... Egy 2 éves már kiismerte ám a környezetét... Különben: nem kell leordítani a gyereket, azzal csak az agresszióját növeled! Ha te nyugodtan szólsz hozzá, mikor ő követelőzni ked, és végig nyugodt tudsz maradni, hamar rájön, hogy rossz stratégiát követ.. máshogyan kell megkörnyékeznie téáged :)

Most még csak 2 éves.. apró dolgokért hisztizik... de nőni fog és egyre erőszakosabban, követelőzően fogja ám csinálni és nem csak azért, mert épp nem azt a nadrágot adod rá reggel vagy épp nem veszed meg a 20. kisautót.. Még most lépj, most mutasd meg, hogy vannak bizony követelményeid, mert később csak nehezebb lesz! Szabályok kellenek a kicsiknek, mert azok nélkül elveszik a világban.. ha te nem tartatod be most ezeket, elveszik a nagy szabadságban... Persze, csak azoknak a szabályoknak a betartását várhatod el a gyerekedtől, amit magad is fontosnak, követhetőnek tartasz, magad is be tudod tartani minden esetben! És persze, ne tiltások sora legyen a gyerek napja, csak azt tiltsd, de azt mindig, ami fontos, ami a testi-lelki-értelmi fejlődését negatívan befolyásolja! [link]

2011. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki a verekedésről kérdezett: nem tudok privátot írni neked! Be kellene állítanod az adatmódosításnál, hogy lehessen neked e-mailt írni.
2011. szept. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!