Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezelhetetlen gyerekek szulei,...

Kezelhetetlen gyerekek szulei, hogy erzitek mit rontotatok el? Mit csinalnal maskepp?

Figyelt kérdés

Szinte rettegek az elottem allo idoszaktol,sok helyen olvasom hogy kezlehetetlen a gyerek es sajnos a kornyetemben is azt latom hogy a szulo el van veszve a gyerek hisztizik,rug vag,harap.A lanyom megcsak 14honapos tehat meg elottunk all a java,bar volt mar reszunk harapasban es megutotte az arcomat,de sikerult errol leszoktatni.

Hogyan kell jol nevelni egy gyereket hogy ne valjon belole kis vadoc emberke?

Koszonom elore a valaszokat.


2011. ápr. 6. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Az én kisfiam 20hónapos és nagyon eleven! Székeket borítja fel(nem egyet el is tört) laptopot üti,lecsapja a tetejét,szekrényajtókat csapkodja be (2nek már kitörte az üveget az ajtajából).Hiába próbálom leszoktatni ezekről,nem sikerül semmilyen módszerrel! Annak idején a hajhúzás és a harapás is nagy kedvence volt,de arról hamar sikerült leszoktatni! Mit csinálnék másképp? Szerintem semmit,nem hiszem,hogy elrontottam volna,sosem voltam túl engedékeny vele,nem lett elkényeztetve sem.Talán majd ha nagyobb lesz könnyebb lesz,mert meg tudom vele beszélni,hogy nem szabad. Viasaton volt egy sorozat a szuperdadus,azokat a módszereket is lehet majd alkalmazni,de ehhez még kicsi!
2011. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz még csak 6 hónapos a fiam, de tudom, hogy ha majd olyat csinál, akkor 1-2 fenékre ütést fog kapni...Szerintem ez nem árt, mi 5en vagyunk tesók, anyum nem engedte a hisztit, harapást, verekedést, már az első esetek után leállított minket.Nem is bírta volna a mai nevelési szokásokkal, mivel kicsi a korkülönbség köztünk, nem engedhette meg, hogy össze-vissza rohangáljunk mondjuk a boltban, hogy "kitomboljuk" magunkat.

És jééé normális felnőttek lettünk.

Persze, tisztelni kell a gyerek személyiségét, de azért nem kell kis felnőttként kezelni szerintem.Ő még nem tudja a határokat, meg kell neki tanítani, és ha nagyon próbálgatja átlépni, akkor igenis tudatni kell vele, hogy azt nem lehet!Nem lehet rúgni, harapni, verni, idegen helyen elrohangálni, hisztizni.

2011. ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az en lanyom is nagyon eleven,allandoan porog,feszegeti a hatarokat sokszor erzem azt hogy direkt cukkol.Most az a maniaja hogy letepi a viragot es elszalad,tudja hogy nem szabad de akkor is csinalja es kozben nez es vigyorog.

Na most ezzel a helyzettel mit lehet kezdeni?Apaval csak neztuk egymast,es ez meg csak a kezdet.

2011. ápr. 6. 10:21
 4/13 anonim válasza:
100%
A kérdés nagyon jó, de megválaszolni ezt pár mondatban nem lehet. Túl vagyok egy nagyon nehéz kamaszkort megélt leánygyermekem nevelésén, aki most 24. évében van. A rémálmok tömkelegén vagyunk túl. A fiam 12 éves, és most engem is félem tart sakkban, mert rettegek, nehogy újra át kelljen élnem mindent. Sajnos, mi szülők vagyunk sok mindenért felelősek, mikor egy gyermek nem a normáknak megfelelően cseperedik fel, viselkedik, és renitenskedik akár az iskolában. Nagyon olyan kevés szülővel találkoztam, aki a hibáit beismeri gyermekei rossz nevelése kapcsán, és még változtatni is akart ezen. Kényelmesebb a külvilág felé a jót mutatni, szajkózni, hogy "én mindent megteszek, nem értem miért ilyen a gyermekem", pedig mindenki tudja, mi az amit rosszul csinál, vagy másképp kellene. Én csak azt tudom mondani, ha nem láttam volna be a hibáimat kamaszkorú lányommal kapcsolatban, nem kértem volna szakember segítségét, a mai napon már lányom sem lenne. A gyerek nem tulajdon, nem tárgy, és köszönettel tartozunk, hogy az élettől esélyt kaptunk, hogy felnevelhessük, de ezt felelősségteljesen, szeretettel, megértéssel. Tudomásul kell venni, hogy a gyermek is egy személy, nem mindig marad az a kiszolgáltatott bújós, ránk mászó pici baba, aki azt teszi amit mondunk. El kell tudni akkor is fogadni őket, mikor már bontakozik ki a személyiségük, egyéniségük, és esetleg vannak ellenvéleményeik. Használjunk ki minden percet, amit velük tölthetünk el, legyünk mindig türelmesek, ami nagyon fontos, jó példával járjunk előttük. A következetesség a legfontosabb születésüktől fogva, mert tekintélyünk csak így lehet gyermekeink előtt. Szeresd gyermekedet mindig nagyon, akkor is, ha nem teljesen a te akaratod szerint cselekedik.
2011. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

10:21


Hat en is ezt mondtam hogy majd akezere csapok vagy a fenekere ha rosszat csinal,de valahogy meg eddig nem sikerult,nem ereztem eddig jogosnak,2 szer sikerult rakiabalni mikor mar 50szer probalt a konektorba nyulni,attol meg ugy megijedt hogy elkezdett sirni de nagyon,mondjuk azota keruli a konektort rendesen.

2011. ápr. 6. 10:24
 6/13 A kérdező kommentje:

10:22

Koszonom,igyekszunk nagyon.

ugy gondolom jol csinaljuk de szerintem masok is igy gondoljak es megis rengeteg kerdes van ezzel kapcsolatban.

2011. ápr. 6. 10:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha olyasmit csinál,amit nem szabad rá kell szólni,és elvinni onnan vagy elvenni,ami nem a kezébe való. Ha hisztizik,akkor nem kell törődni vele. Ha letépi a virágokat,akkor be kell vinni a szobájába,és nem játszhat kint.

Nem elég rászólni,mert még nem érti meg,hogy miért nem szabad. A legfontosabb,hogy következetesnek kell lenni vele.

2011. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10:21es vagyok, na látod, ezt mondom, addig feszegeti a határokat, ameddig engedjük.Nem tudom hogy fogok ráütni majd a fiam fenekére, kezére, mert annyira szeretem, és összeszorul a szívem mikor sír, de talán pont azért fogom megtenni mert szeretem.Mielőtt megszületett többször vigyáztam egy kislányra, aki totál kezelhetetlen volt.Sokat hisztizett, ilyenkor nem vettem róla tudomást.De mikor az utcán elkezdett egyszer csak rohanni, hiába kiabáltam nem akart megállni,úgy kellett utána futnom nehogy az autók elé menjen, na akkor megfogadtam, hogy az én gyerekeim ezt nem fogják csinálni!Ha többszöri, határozott figyelmeztetés ellenére sem csinálja amit kérek, akkor 1 ütés az amúgy még pelenkás fenekére nem fog ártani.Ja és az anyjával is eljátszotta ezt többször.....
2011. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A viragoknal ami eddig a leghatasosabb volt az az hogy nem neztunk oda,ugy csinaltunk a parommal mintha nem latnank mit csinal,csak beszelgettunk.Lhet elrontotuk ezzel,mert azota is probalkozik de egyet letep es ha latja hogy nem nezunk oda abbahagyja odajon hozzank.


Ha nem akar velem jonni mert mennek be ,akkor mondom neki oke maradj kint anya bemegy,elkezd sirni jon utannam es szoritja a labamat hogy o is jon velem.

2011. ápr. 6. 10:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Én hiába próbáltam elvinni onnan,elterelni a figyelmét stb...nem használ,ahogy teheti folytatja a rosszaságot! Ha rászólok,ráütök,csak kiröhög,de ha netán el is sírná magát az sem sírás csak hiszti,és akkor sem törődik azzal amit mondok,mutatok!
2011. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!