Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nasivin helyett mit lehetne...

Nasivin helyett mit lehetne még adni 11 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Hiába adom neki ugyan úgy folyik és dugul az orra. Vagy ez nem a dugulás ellen lenne?

Szegény nem tud aludni, mert felriad, ha hirtelen úgy áll az orrában a trutyi, hogy nem kap levegőt, vagy akár lemegy a torkára.

Anyatejet nem tudok neki egyedül csöpögtetni, mert rendesen kapálózik. :) Az meg úgy is csak gyulladás csökkentő.

A patikában is meg fogom kérdezni, de kíváncsi vagyok, hogy nektek van-e más ami bevált.


2011. okt. 13. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
takarojába csavard be a babát és nem tud kapálozniés akkor tudsz csepegtetni az orrába egy kis anyatejet
2011. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Más nincs. Ilyen a taknyosság sajnos. Anyatejet tudsz cseppenteni az orrába, ha fejsz ki egy kicsit és cseppentővel felszívva nyomod az orrába. Egyébként lehet, hogy te nem csinálod jól.

Először cseppents 1-1et a nasivinnel, majd fújd be sóoldatossal. Kb. 10 perc múlva szívd ki. Így hatásos szokott lenni. Én a végén is szoktam neki csepegtetni, így tud aludni. Mellesleg ha van hidegpárásítód, kapcsold be éjszakára, az is sokat számít.

2011. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

A takarós jó ötlet.

Valóban nem szívtam ki utána az orrát, mert azt hittem, hogy akkor kiszívom a nasivint is. Én előtte spréztem és szívtam, majd csepegtettem, hogy a "tiszta" orrba menjen a gyógyszer. Ez egyáltalán nem jó?

Akkor kipróbálom amit Te írtál. És elkezdem a takarós anyatejezést is. :)

2011. okt. 13. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Stérimarral fújom be először, aztán várok egy kicsit és utána szívom le neki. Aztán cseppentek nasivint is, ha szükséges. Egyébként ha bele gondolsz, teljesen nem tudod úgysem leszívni neki. Ha nagyon megfázunk, mi is csak fújjuk, fújjuk az orrunk is folyamatosan újra töltúdik. Sajnos a makacs nátha ilyen. Én ilyenkor adok neki Cebion cseppet is 2x5 cseppet naponta. Mást nem igazán tudsz. Az anyatej cseppentés meg tényleg gyulladásra jó, orrtisztításra nem az igazi.
2011. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, de ha én magamnak csepegtetek (felnőtt orrcseppet), akkor olyan, mint ha nem is lennék taknyos. Nem folyik, nem dugul és ezért hittem, hogy a Nasivinnek is ez a funkciója. :(

De ha ezt írjátok, akkor ez van. Ennyi legyen a legrosszabb. :)

2011. okt. 13. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jól csinálod.

Nekünk volt olyan, hogy hetekig nem múlt ezzel a módszerrel a nátha, és köhögött is a kicsi, mert visszafolyt a garatra, leszívni meg szinte nem tudtam semmit.

Nekem a gyerekorvos antibiotikumos orrcseppet írt fel, amit a gyógyszertárban készítenek el, az orrcsepp helyett azt használtuk, azzal szépen elmúlt a probléma.

Talán mindkét gyerekemnél egyszer kellett ilyet használni...


Ha nem javul, menjetek vissza a dokihoz, egyébként meg amit leírtál, az "tökéletes".

2011. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Baby LUFF NAGYON JÓ+PÁROLOGTATOK EUKALIPTUSZ OLAJAT úgy kitisztult az orruk hogy csak na:))
2011. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!