Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányomnak 1...

Másfél éves kislányomnak 1 órája adtam panadolt és nem vitte le a lázát, kúpot adjak neki? vagy az még csak nem hatott?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 20:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Az utolsónak valamilyen szinten igaza van, ténynleg nem jó egyik sem magas láz csillapítására, de ha csaa ez van otthon, akkor hűtőfürdővel együtt megteszi a Nurofen.
2011. szept. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Először is nem fogom az orvost este 9kor felhívni...VOLT NÁLUNK ORVOS!Mivel beteg.A többieknek köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 24. 21:26
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 38 foknál már nem kell tovább csillapítani várhatsz még vele pár órát, a babáknál amúgy is 37,5-től kezdődik a hőemelkedés és 38 tól a láz
2011. szept. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy betegsége válogatja, hogy melyik lázcsillapító hat.

Mi is általában NUrofen pártiak vagyunk, de egyszer tüszős mandulagyulladással a lányom láza majdnem 3 napig mindig 39,6 fölött volt. Az orvos a negyedik lázcsillapítót írta már fel, és semmi nem használt, míg a barátnőm áthozta a Panadol Baby-t, hogy egy próbát megér... A gyógyszerek közül csak az vitte le akkor.


Persze hűtőfürdőztük, de az csak másfél-két órára vitte le, utána mindig visszaszökött a láz, és hát éjszaka hadd ne mondjam milyen "szuper" a fürdőzés egy éjjel alatt 3x...

2011. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Gyereke válogatja, hogy kinek mi válik be. Nekünk pl. a Nurofen magas láz esetén egyáltalán nem használt, a hűtőfürdő annál inkább. De a kúp az szerintem is jobb.
2011. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekünk azt szokta mondani a dokit, hogy 2 óránként eltérő hatóanyagú lázcsillapítót adjunk, lehetőleg háromfélét egymás után sorban 2 óránként. Így egyet csak 6 óránként ismétlünk, de a lázat levisszük.
2011. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én vagyok az,aki írta,hogy nem jók a vény nélkül kapható löttyök.Az én kisfiam is belázasodott ma estére,vszínű meghűlt ebben az össze-vissza időjárásban..Magas láza volt este,8 kor adtam neki a kúpot(Antipyreticum),az előbb voltam bent nála,és már nem lázas,szépen lehúzta neki,pedig nem volt sem borogatás,sem hűtőfürdő.A másik,ami nekünk nagyon bejön,az a Sinupret.Szinte azonnal dolgozni kezd a szervezetében.Ajánlom mindkettőt,persze valóban minden gyerek máshogy reagál a gyógyszerekre.Remélem azóta már jobban van a te kislányod is.
2011. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!