Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívjam a kisfiam orrát?...

Szívjam a kisfiam orrát? Honnan tudom, hogy mikor kell?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos. Átalussza általában az éjszakát, de ma éjjel többször fent volt. Reggelre észrevettem, hogy száraz orrváladék van az orrocskájában. Napközben nem látom, hogy folyna neki. Jókedvű, jól eszik. Ennek ellenére szívjam az orrát, és milyen időközönként, éjszaka is szívjuk? Honnan tudom, hogy mikor kell neki szívni?
2011. szept. 25. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Én akkor kezdtem neki szívni, amikor láttam, hogy folyt ki. Amíg csak be van dugulva, addig nem tudsz mit kiszedni. Aztán a híg váladékból lassan sűrűbb lett (ez a nátha lefolyása), akkor meg már egyértelmű, te is látni fogod, hogy ki kell szívni, mert nem tud az orrán levegőt venni, szörcsög. Éjjel nem ébresztettük fel, de felébredt ő magától, mert nem tudott cumizni. Előfordult, hogy háromszor is rendbe kellett tenni egy éjszaka.

De lehet, hogy a te babád nem is lesz náthás, csak szárazabb lett a levegő a szobában!

2011. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan szívd ki neki, és meglátod, mi jön ki belőle. Ha semmi, akkor érdemes volt kipróbálni, ha pedig sok a trutyi, akkor még érdemesebb.

Én minden nap szívom az orrát, mert nagyon sok fikája van, és nem is kapna tőle levegőt. Annyi fikusza van, mint egy felnőttnek, az a jó nyúlós, ragadós féle. Teljesen eltömítené az orrát, ha nem szedném ki neki.

Pedig nem náthás. Csak úgy termelődik.

Pont a héten kérdeztem meg az orvost, hogy nem baj-e, hogy naponta szívom? Mert itt mások azt írták, hogy tönkre tehetem a nyálkahártyáját, de a doki szerint az nem megy tönkre. Viszont az nem normális, hogy ilyen sok a fikája. Nálunk valószínű az a helyzet, hogy evés után vízszintesbe teszem aludni, és visszafolyik az orráig a tej, ami miatt keletkezik ez az egész.

Na de a lényeg, hogy nyugodtan próbáld ki!

2011. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!