Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babájának kengyelt...

Akinek a babájának kengyelt kellett hordania a csípője miatt, hogy szokta meg?

Figyelt kérdés

Kislányom 7hetes és most kapta a kengyelt.minimum 6hétig rajta kell lenni,akkor megyünk kontrollra..Mikor fogja megszokni??tegnap óta van rajta,de szegény egyfolytában sír,...alig bír aludni...

Nektek segített,javított valamit??


2011. szept. 25. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen fiatal korban nagyon sokat segít a problémán. Minnél fiatalabb, annál hamarabb gyógyul. 1 éves kor után már csak műteni lehet és a gyógyulás sem 100%-os. Szerintem azt rosszabbul viselné.

Sajnos túl kell élni ezt az időszakot.

2011. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát tökéletes sosem lett, kb 2-3 nap után javult a helyzet. Neketek nehezebb ezt elfogadni mint neki. Próbáljatok ti is átlendülni az ellenérzéseken, mert a gyerek átveszi a negatív érzéseket. És semmi körülmények között ne szakítsátok meg a kezelést, legyen rajta folyamatosan a kengyel. Inkább most ez a néhány hét, mint utána fájdalmas műtétek sorozata.


Kitartást!

2011. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Én is kaptam gyermekkoromban. Üvöltöttem, anyámék nem adták rám többet. Semmi baja a csípőmnek!

(Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy Te se add rá!)

2011. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok anyádéknak. Ha nyomorék lennél annak biztos nem örülnél így, és a reális esély megvolt rá.
2011. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell bántani anyámat, értelmiségi nő!!!

Akkoriban - mikor születtem - "divat" volt, hogy mindenkinek kengyelt írtak fel. Még annak is, akinek semmi szüksége nem volt rá. Én is csak így kaptam. A családban sem volt soha csípővel kapcsolatos probléma!

Azért azt még egy védőnő vagy gy.doki is látja, ha valami komolyabb baj van. Nem kell ahhoz szakorvosnak lenni.

2011. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan? Ner mondd már. Képzeld az én lányomnak a védőnő, és az orvos is azt mondta hogy minden ok. Aztán az ortopédiai vizsgálaton is a manuális vizsgálatnál még nagyjából jónak tűnt, viszont az uh. és röntgen alapján nagyon alulfejlett volt a csípője. Ha nem kap kengyelt, ficam is lehetett volna belőle. Szóval ne akard magyarázni a felelőtlenséget, akármilyen értelmiségi is édesanyád. Kizárólag annak köszönheted hogy nincs gondod, hogy állati nagy mázlitok volt.
2011. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hoyg ezek után pofátlanság bárkit arra biztatni hogy ugyanilyen felelőtlenül járjon el a gyerekénél. Mert tudod igaz hogy azt írtad hogy te nem mondod hogy tegyen ő is így, de te elképzelni sem tudod milyen szar érzés, mikor minden este visszacsatolja az ember a kengyelt a gyerekre, miközben az lilára üvölti a fejét. 1000x megfordul az ember fejében hogy rá sem adja, de normál esetben nagyobb a félelem attól, hogy később derékig gipszben kell töltenie hónapokat, mint hogy most sír. De elég 1-2 ilyen hülye vélemény, hogy elbizonytalanítsa az embert, és az adott pillanatban a könnyebb utat válassza, aztán meg sírhat ha nem lesz olyan szerencsés mint te.
2011. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jól van na! Miért kell ilyen bunkó stílusban írni?

Én nem bántottalak Téged, és a kérdezőt sem! Erre Te elkezdesz anyukám fölött ítélkezni...

Mint már írtam, anno fűnek-fának ezt írták fel, OK NÉLKÜL!

Persze sajnálom azokat, akiknek hordani kell -illetve a szülőket is, hogy látniuk kell a gyermekük szenvedését.

2011. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem hogy bunkó voltam. Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, mert nem voltál hasonló helyzetben akkor inkább ne írj semmit, mert többet árthat mint használ.
2011. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Miér kell baromságokra bíztatni valakit???????

kérdezőnek : a baba hamar meg fogja szokni,1-2 hét maximum,de a sirdogálás általában 3-4 napon belül elmúlik.

Tudni kell,hogy ez nem fáj a gyereknek,és nem is kényelmetlen,az ő csipőizületük sokkal lazább mint a miénk,kénylemes nekik a nagy terpesz.Csak úgye a mozgásában korlátozza,és ez nem tetszik neki.

Még valami:akárki akármit ir neked,te csak az ortopéd orvosotokra hallgass és le ne evdd a babádról a kengyelt,mert egy életre nyomorékká teheted.Nem is értem az előző válaszolót,hogy lehet ennyire primitiv,hogy egy ilyne komoly dologgal kapcsolatban olyat mer irni,hogy neki semmi baja nem lett..hát adjál hálát a jóistennek. Egyébként,honnan veszed,hogy ok nélkül irták fel? Én sérült emberekkel dolgozom,láttam már nagyon NAGYON ronda rendellenességeket,amiket az ilyen idióta analfabéta szülők csinálnak a SAJÁT gyerekükkel,mint az előző válaszoló+ a baromi értelmiségi családja.BRRR.....

off vége

kérdezőtől bocsánat,de ez msot nagyon felidegesitett.

2011. szept. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!