Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszaadhatom rá a pelust?...

Visszaadhatom rá a pelust? Járt így hasonlóan valaki?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hete magától mondta hogy nem kér pelust. Ok, de akkor a bilibe kell pisilni. Oda nem akart, de a wc-be belepisilt párszor. Próbáltam naponta többször a wc-re ültetni és sokszor elmondani neki, hogy szóljon ha pisilni kell, mert a bugyiba fog menni. Már csak mindig akkor szólt ha pisilt. Soha nem szidtam le, mondtam nem baj, legközelebb ha érzi hogy pisilni kell próbáljon meg szólni. Tegnap is mondtam neki hogy üljünk rá a wc-re, de már nem is akar. És már akkor sem szól, ha bepisilt, úgy járkál pisis nadrágba. Lehet hogy még nem érett meg rá, vagy csak nagyon makacs?
2011. szept. 25. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még nem kész erre egészen.. Nem tudom mennyi idős, de lehet, hogy még várhattok nem?
2011. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az én fiam még kicsi ugyan, de én visszaadnám rá szerintem, persze szépen elmagyarázva és hogy szóljon satöbbi. a pelust is le lehet kapni hirtelen, ha hajlandó pisi előtt szólni, aztán jól meg lehet dicsérni. lehet, csak utánozni akar vkit, de valójában még korai volt levenni és lehet motiválná, h végképp szabaduljon a pelustól.
2011. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3 éves lesz januárban. Pedig már úgy örültem,hogy levehetem a pelust róla. :(
2011. szept. 25. 13:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt így az elején, sokszor már úgy éreztem direkt pisil be és nem szól. Én megkérdeztem, hogy most akkor kéri vissza a pelust, és néha azt mondta igen, néha meg hogy nem, de mondom akkor szólni kell. Aztán szépen kialakult, mostmár csak este van rajta. Ő decemberben lesz 3, szerintem már meg lehet vele nagyjából beszélni, hogy vagy pelus, vagy szól, ha kell. Persze sok türelemmel :-) Kitartás!
2011. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb lenne a bugyipelenka, mert azt lelehet könnyen húzni( akár ő is letudja) és utána visszahúzni ha mégis a wc be akarná intézni. A wc-re pedig tehetsz fel neki wc szűkítőt hátha úgy barátságosabbá válik a szemében.
2011. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbáltuk a bugyi pelust is, akkor meg még inkább nem szólt. Szűkítő is van, sőt még egy meséskönyvet is van bent és néha azt nézegettük. Csak neki sajnos olyan természete van, hogy amit nem akar, azt az istennek sem csinálja. Borzasztó makacs, ebben pedig nem lehetek erőszakos.
2011. szept. 27. 11:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne add rá vissza. Mi úgy csináltuk, hogy bizonyos időközönként megpisiltettük. De nem a wc-ben, mert az nem volt neki barátságos, hanem kint a fát lepisiltük. Még élvezte is, mert az mekkora muri :)

Próbáld ki te is, hogy 2-3 óránként megpisilteted.

2011. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Semmiképp ne add vissza rá! 3 kisfiam van. A 3.-nál, most lesz 3 éves, nehezen ment, hónapokon keresztül bepisilt, be is kakilt. Most már ok, nálunk semmi gond.

Ha visszateszed rá, megzavarod, főleg, ha nem is akarja!

Szerintem pár hét és "agyilag" is érettebb lesz. Sokszor pár hét is számít!!!

2011. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én sem adná rá vissza. Nekünk is voltak hullámvölgyek... volt, hogy csak bigyó akart pisilni, volt, hogy csak wcbe, volt hogy csak bugyiba kakált :(, és olyan is volt, hogy csak a fűbe pisilt, ha elbújtunk. Ésigen, nekünk is volt, hogy eltelt mondjuk 1,5 óra, nem szólt, ezért anyával együtt mentünk pisilni. Mára már mindig szól.
2011. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 és fél éves. Nyár elején levette magáról a pelust, ő is bepisilt sokszor. Mi is úgy csináltuk, hogy meglocsoljuk anya virágait. Néha még most is történnek "balesetek", de van hogy nem is szól, hanem vetkőzik, és magától megy ki. Mi már csak éjszakára használunk pelust.
2011. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!